Muzeum Kargula i Pawlaka w Lubomierzu

28 lipiec 2022
https://www.lck.org.pl/muzeum-kargula-i-pawlaka/

Komedię wszech czasów o Kargulu i Pawlaku pamiętają wszyscy. „Sami Swoi”, „Nie ma mocnych” oraz „Kochaj albo rzuć” oglądały miliony Polaków, a słowa „podejdź no do płota” znają już nawet dzieci. Kargul i Pawlak to idealny przykład na to, że „kto się czubi, ten się lubi”. Jako że wszystkie trzy części filmu podbiły serca widzów, w Lubomierzu Sandomierskim, utworzono muzeum słynnych sąsiadów. Jeśli jeszcze tam nie byłeś, z pewnością przekonamy Cię do wizyty w nim w te wakacje.

Muzeum Kargula i Pawlaka

muzeum

W Lubomierzu wszystko zaczęło się od ukazania się czasopisma „Sami Swoi”, na początku lat ’90. Trzy lata później powstało słynne muzeum. Oczywiście to nie przypadek, że doszło do tego akurat w tym mieście. W końcu lubomierski Rynek został wielokrotnie pokazany w filmie. Mieszkańcy Lubomierza, jak również reżyser filmu „Sami Swoi” Sylwester Chęciński, wielokrotnie określali to miasto „polskim Hollywood”.

https://www.lck.org.pl/muzeum-kargula-i-pawlaka/

Miejsce, które upamiętnia komedię spodoba się całym rodzinom. To muzeum, które łączy pokolenia. Trylogia bowiem choć ma już kilkadziesiąt lat, nadal podbija serca kolejnych, coraz to młodszych widzów. Siedziba Muzeum Kargula i Pawlaka znajduje w najstarszym domu tego miasta, Domu Płócienników, a w jego wnętrzach można obejrzeć rekwizyty filmowe.

Ogólnopolski Festiwal Filmów Komediowych w Lubomierzu

Muzeum Kargula i Pawlaka to nie jedyna atrakcja w Lubomierzu związana z komedią. Kolejną jest Ogólnopolski Festiwal Filmów Komediowych, który co roku odbywa się w tym mieście. W tym roku będzie obchodził on swój jubileusz – XXV – lecie istnienia. Scena Główna stanie na miejskim Rynku już niedługo, bowiem festiwal będzie odbywał się w dniach od 5 do 7 sierpnia. Przewidzianych jest mnóstwo atrakcji na terenie całego miasta. Jedną z nich jest pokaz konkursowych filmów komediowych, kolejną Parada Komediantów, której będzie towarzyszyć muzyka z najważniejszego filmu miasta – „Sami Swoi”. Nie zabraknie też spotkań ze znanymi aktorami. Jedną z osób, które potwierdziły swoją obecność na tegorocznym festiwalu jest Andrzej Zaborski.

Co jeszcze warto zobaczyć w Lubomierzu?

Weekendowy spacer po Lubomierzu nie może zakończyć się tylko w Muzeum Kargula i Pawlaka. Warto też zwrócić uwagę na inne, liczne atrakcje tego regionu. W pobliżu Lubomierza, we wsi Pławna, znajduje się Muzeum Przesiedleńców i Wypędzonych. Usytuowane jest w Dworku z XVIII wieku, który należał kiedyś do rodziny Dietrich. Ta wystawa to idealne odwzorowanie życia ludzi sprzed II wojny światowej, jak i zaraz po niej. Kolejnymi atrakcjami w Pławnej, których nie można pominąć są Gród Rycerski z … drewnianym koniem, który stał się jego symbolem, Zamek Legend Śląskich, który jest miejscem pełnym magii oraz baśni za sprawą teatru kukiełkowego oraz Arka Noego, na której można spotkać drewniane zwierzęta naturalnych rozmiarów. Miłośnicy natury z pewnością zaś docenią trekking szlakami Dzikiego Wąwozu, czy też Parku Krajobrazowego Doliny Bobru.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję