Muzea w Polsce- Wirtualny, weekendowy spacer

17 kwiecień 2020
computer-768608_640

W dobie pandemii COVID-19 podróżowanie po świecie, jak i naszym kraju, jest zabronione. Wszelkie granice zostały zamknięte. Tak samo jak placówki kulturalne, w tym Muzea. Dlatego Dyrektorzy  części z nich, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Travellersom, udostępniła swoje zbiory do zwiedzania online. Sprawdź zatem, gdzie możesz odbyć wirtualny, weekendowy spacer.

Czy warto zwiedzać Muzea online?

Zastanawiasz się czy warto zwiedzać Muzea online? Oczywiście, my podobnie jak i Wy, wolimy robić to osobiście, ale przy akcji #zostanwdomu, i wszelkich obostrzeniach związanych z obecnie istniejąca światową pandemią, jest to jeden z ciekawszych pomysłów na spędzanie wolnego czasu. Co więcej, bardzo oszczędny. Ponadto zaznajamiając się chociażby z podstawowymi wystawami możecie zrobić sobie listę obiektów, które zwiedzicie jak już będziemy mogli wszyscy znowu swobodnie podróżować. Wirtualny spacer po placówkach muzealnych polega na oglądaniu udostepnionych zdjęć i filmów, które mają tą zaletę, że opatrzone są komentarzem Kustoszy, lub na samodzielnym „chodzeniu” po wnętrzach za pomocą aplikacji. W tym przypadku możemy jednak tylko obejrzeć ich zawartość, to jest wystawy i eksponaty, niestety bez przewodnika.

Top 10 Muzeów, które można zwiedzać wirtualnie

Pełną listę obiektów muzealnych, które można zwiedzać wirtualnie znajdziecie na stronie e-muzeum.eu. My wybraliśmy dla Was 10. Czy najciekawszych? Tym razem wybieraliśmy losowo.

  1. wieliczka-1186470_640Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce– udostępniło na swojej stronie kolekcję zdjęć z Wieliczki wraz z dokładnymi ich opisami, a takż umożliwiło swym gościom samodzielny, wirtualny spacer po Muzeum Żup Krakowskich i Kopalni Soli. Podczas zwiedzania można między innymi obejrzeć Komory Russeger, Komorę Marii Teresy, Komorę Szerzyzna, korytarz i jego wykwity solne, Komorę Miejską, Komorę Modena, Komorę Karola, Komorę Kraj, Komorę Alfonsa Długosza czy Komorę Saurau.
  2. Zamek Królewski w Warszawie- wirtualny spacer po Zamku Krolewskim obejmuje samodzielną nawigacje po jego wnętrzach. Udostępnione do zwiedzania zostały: Sala Tronowa, Sala Wielka, Pokój Audiencjonalny Stary, Sala Rady, Pokój Marmurowy, Sala Gwardii Koronnej, Sala Canaletta, Pokój sypialny, Garderoba Króla, Sala Rycerska, Plac Zamkowy oraz Pałac Pod Blachą.
  3. the-museum-2842698_640Muzeum Powstania Warszawskiego– w ponad 23-minutowym filmie, po zbiorach Muzeum oprowadza dr Szymon Niedziela, Kierownik Działu Obsługi Ekspozycji MPV. Opowiada on o Powstaniu Warszawskim, w szerokim kontekście. Trzeba przyznać, że robi to z charyzmą i bardzo ciekawie.
  4. Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku- wirtualny spacer po nim odbywa się za pomocą aplikacji. Musicie jednak uzbroić się w cierpliwość, gdyż wgrywa sie ona przez około pół minuty. Na cierpliwych czeka jednak sporo atrakcji, m.in. film jak i opowieść historyczna. To jedyny wirtualny spacer w aplikacji, z naszej „dziesiątki”, który został opatrzony opowieścią.
  5. Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze- można zwiedzać za pomocą Google View Street. Ponadto zostały udostępnione zdjęcia z wystaw stałych i czasowych, na których możemy podziwiać meble, portrety, dywany oraz wyposażenie izb, salonów mieszczańskich, a także sprzęty tkackie i przędzalnicze.
  6. poland-1104042_640Zamek w Malborku– Muzeum w Malborku przygotowało film z 4 minutową wypowiedzią Dyrektora Zamku, jak również zdjęcia z komentarzami historycznymi danych zbiorów i Dla dzieci Muzeum przygotowało do ściągnięcia kolorowanki. Wszystko po to, aby zapoznać gości z murami obronnymi i historią jednego z polskich Zamków Krzyżackich.
  7. Muzeum Sprzętu Gospodarstwa Domowego w Ziębicach- wirtualny spacer odbywa się za pomocą Google View Street. W swoich zbiorach placówka posiada kolekcje szkła, broni, żelazek, sprzętów kuchennych i wiele innych.
  8. biskupin-910297_640Muzeum Archeologiczne w Biskupinie- placówkę można zwiedzać zarówno za pomocą Google View Street. Przygotowane zostały też transmisje i publikacje na temat znalezisk w tym miejscu. Dzieciom udostepniono zaś liczne materiały do nauki i zabawy.
  9. Muzeum Dobranocek w Rzeszowie– udostępniło zainteresowanym dwanaście zdjęć ze swoich sal i eksponatów, które mają zachęcić ich do wizyty w realu, kiedy znów będzie muzeum otwarte. Spotkacie tu między innymi Misia Uszatka, Misia Coralgola, Reksia, Wilka i Zająca, Krecika, Bolka i Lolka oraz wielu innych bohaterów wieczornych bajek.
  10. baby-doll-976355_640Muzeum Lalek w Pilźnie- to jedno z naszych ulubionych wirtualnych muzeów. Nawigacja podczas spaceru jest bardzo łatwa i przyjemna. Do zwiedzania udostępniona została Wystawa Japońska, Babciny Stryszek, Wystawa Multimedialna Wystawa „co tam Panie w polityce?”.Zobaczycie tu kolekcję lalek z całego świata.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję