Miejsca na świecie, które trzeba zobaczyć przed 50-tką

3 wrzesień 2017
podróż

50-tka to urodziny, podczas których wielu z nas robi rachunek swoich życiowych dokonań i wykreśla ze swej listy marzeń rzeczy, które wykonał. My jako podróżnicy i travelersi mamy na niej miejscowości, które chcielibyśmy odwiedzić przed upływem tego czasu. Dlatego przedstawiamy Wam wyjątkowe miejsca na świecie, które trzeba zobaczyć przed 50-tką razem z nami.

Chiński Mur

podróżBudowę muru rozpoczęto prawdopodobnie już w VII wieku p.n.e., a przy jego powstawaniu pracowało około 300 tysięcy robotników. Główna jego część to 2400 kilometrów długości, jeśli jednak dołączyć do niej długość wszystkich odnóg to całkowita wartość wyniesie 21196 kilometrów. Jest to najdłuższa budowla na świecie, która niegdyś pełniła funkcję obronną.

Czarnobyl

Miasto widmo, wysiedlone pod koniec kwietnia w 1986 roku, z powodu awarii reaktora jądrowego położonej w pobliżu elektrowni. Dziś mieszka tam czasowo około 2,5 tysiąca osób. Są to przede wszystkim naukowcy oraz osoby, które zajmują się obsługą turystyczną tego miejsca. Są wśród nich jednak i stali mieszkańcy Czarnobyla, którzy wrócili do swoich domów. To przede wszystkim osoby starsze. Obecnie Strefa Wykluczenia jest jedną z największych atrakcji turystycznych na świecie.

Mont-Saint Michel

podróżMała, skalista wyspa położona w południowo- zachodniej Normandii i połączona z Francją jedynie za pomocą niespełna 2 kilometrowej grobli. Na jej szczycie znajduje się gotycki klasztor La Merveille, który stanowi główną atrakcję turystyczną tego miejsca.

Puppy

To chyba największy pies na świecie. Posiada on aż 13 metrów wysokości i składa się z wielobarwnych i pachnących kwiatów. Ten pomnik współczesnej architektury jest jednym z eksponatów, które można podziwiać przed Muzeum Guggenheima w Bilbao. Jego autorem jest Jeff Koons, który tą pracą chciał nawiązać do XVIII wiecznego, formalnego ogrodu europejskiego.

Błyszczący Skamieniały Las

Błyszczący Skamieniały Las można podziwiać w Arizonie, na Malowanej Pustyni, w Parku Narodowym Petrified Forest. To największy kamienny las na świecie, powstały z olbrzymich drzew iglastych, porastających ten teren około 225 milionów lat temu, które uległy procesom krystalizacji i skamienienia. Dzięki nasyceniu pni wieloma minerałami, w tym krzemionką, są one wielokolorowe.

Alhambra

podróżAlhambra to muzułmańska przeszłość zamknięta w pięknych pałacowych wnętrzach, w Grenadzie. Wybudowany w XIII wieku przez mauretańskich władców zespół pałacowy znany jest przede wszystkim z ostrej czerwieni swej cytadeli. Zewnętrzny, prosty i surowy wygląd fortecy nie zapowiada pięknych, bogato zdobionych i oryginalnych wnętrz, które można tu podziwiać. Na szczególną uwagę zasługują tu sklepienia i kopuły, udekorowane licznymi ornamentami oraz Dziedziniec Lwów wraz z fontanną osadzoną na grzbietach 12-tu zwierząt.

Samarkanda

Samarkanda to jedno z miast Uzbekistanu. Nazywana jest też Migotliwym Miastem, bowiem wieże jej świątyń połyskują z daleka. To jedno z najstarszych miast w Azji, ale i na świecie. Warto tu zobaczyć liczne mauzolea, cmentarz  Shah-i Zinde, na którym znajdują się nie tylko zdobione grobowce ale i meczety oraz obserwatorium, w którym stworzono gwiezdne tablice. Wszelkie tutejsze świątynie, grobowce, meczety od zewnątrz są zdobione licznymi, małymi i kolorowymi kafelkami.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję