Międzynarodowy Dzień Kobiet

7 marzec 2020
three-3075752_640

Międzynarodowy Dzień Kobiet obchodzony jest co roku 8 marca. W tym dniu panowie od samego rana stoją w przedłużających się kolejkach, w kwiaciarniach oraz sklepach z łakociami, po upominek dla swojej Pani. Partnerzy podróżniczek wiedzą jednak, że te zamiast bukietu róż, te wolą wycieczkę, choćby krótki, weekendowy spacer za miastem.

Krótko o historii tego święta

barcelona-4043273_640Nie zawsze obchodzono Dzień Kobiet w marcu. Pierwsze święto przypadło w dniu 28 lutego 1909 roku. Zorganizowała je Socjalistyczna Partia Ameryki, w Nowym Jorku. Warto jednak zaznaczyć, że dzień ten był poprzedzony licznymi demonstracjami. W kolejnych latach podobne działania miały miejsce w Europie, a pierwsze z nich odbyły się w stolicy Danii- Kopenhadze, w 1910 roku. Kobiety tłumnie zaczęły domagać się swoich praw. Chciały móc głosować, decydować o ważnych sprawach dotyczących ich krajów, pracować w sektorze publicznym, czyli urzędach, a nawet w Rządzie. Przestały się zgadzać na pomijanie ich zdania w ważnych kwestiach państwowych. Rok później doszło do kolejnych demonstracji oraz zebrań płci pięknej, na Starym Kontynencie.  Do Danii przyłączyły się Niemcy, Austria oraz Szwajcaria.

Z początku nie było jednego dnia, w którym na całym świecie obchodzono Dzień Kobiet, robiono to natomiast zawsze w ostatni tydzień lutego. 8-go marca wprowadzili dopiero Niemcy, a w kolejnych latach, przykład z nich wzięli: Wielka Brytania, Imperium Rosyjskie i Chiny. Warto zaznaczyć, że śwęto Pań, nie jest pomysłem mężczyzn. Wiąże się ono z licznymi demonstracjami, które w tym dniu, na ulicach, były organizowane właśnie przez kobiety.  Oficjalną, międzynarodową uroczystością, 8 marca, stał się dopiero w 1977 roku, kiedy to ONZ ustanowiło oficjalne święto o nazwie Dzień Praw Kobiet i Pokoju na Świecie.

Jak obchodzi się Dzień Kobiet w innych zakątkach świata?

Obecnie Międzynarodowy Dzień Kobiet oficjalnie obchodzony jest w 30 krajach świata, położonych na czterech kontynentach: Azji, Ameryce Południowej (wraz ze środkową), Afryce i Europie. Pomimo różnic kulturowych, które zupełnie inaczej postrzegają rolę kobiety w społeczeństwie, tego dnia  mogą one celebrować to, że są przedstawicielkami płci pięknej, które oprócz licznych obowiązków, przede wszystkim mają swoje prawa. W jaki sposób obchodzą swoje święto Panie, a w jaki czczą je panowie?

bouquet-1246848_640Mężczyźni na całym świecie w tym dniu zazwyczaj wręczają kobietom kwiaty. W Polsce coraz częściej są to róże, jednak w okresie komunistycznym, wręczano goździki lub czasami czerwone gerbery. W Rosji i Włoszech tradycją stało się, że bukiety zdobi akacja srebrzysta. Do kwiatów zazwyczaj dołączane są łakocie, w postaci słodkiej czekolady, pralinek i bombonierek. W ten sposób panowie chcą osładzać niełatwe życie swoim partnerkom.

Kobiety również o sobie nie zapominają i urządzają w tym dniu tak zwane „babskie wypady”. Są to najczęściej spotkania z przyjaciółkami w SPA lub na wieczornej kolacji.  Stowarzyszenia i fundacje organizują liczne konferencje dla Pań, ktore mają na celu zachęcanie ich do przedsiębiorczości, rozwoju, dalszej edukacji i podejmowania aktywności zawodowej.

W tym roku, w Chinach, w Dniu Kobiet, przypada bardzo ważna, okrągła, 25-ta rocznica deklaracji pekińskiej. Jest ona upamiętnieniem  głosowania, które odbyło się w stolicy Chin, w 1995 roku, podczas czwartej światowej Konferencji ONZ. Dotyczyła ona ugruntowania pozycji, praw oraz rozwoju Pań na całym świecie. Celem było podjęcie działań w 12 obszarach, w których planowano wykluczyć dyskryminację kobiet i wprowadzić równość pomiędzy obiema płciami. Były to: sytuacja ekonomiczna i wiążące się z nią ubóstwo kobiet, szkolenia i rozwój edukacyjny, zdrowie, przemoc, której kobiety są poddawane, działania wojenne i konflikty zbrojne, gospodarka, władza, mechanizmy instytucjonalne, prawa człowieka, media, środowisko oraz traktowanie dziewcząt.

Warto również wspomnieć, że w Chinach z okazji Dnia Kobiet, Panie dostają kilka godzin wolnych od pracy. Pracodawcy, w tym dniu, zwalniają swoje pracownice z połowy czasu, który miałyby przepracować. Dzięki temu mogą one poświęcić go na relaks w domu lub przygotowanie się do wieczornych szaleństw zakupowych. Sprzedawcy w Dniu Kobiet obniżają bowiem ceny wielu damskich produktów.

Wielkie obniżki dla kobiet z okazji ich święta praktykowane są również w Europie. Zaczynają się one jednak zazwyczaj już kilka dni przed 8 marca.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję