Majówka 2022 w Grecji, Turcji czy innej destynacji?

19 kwiecień 2022
airport-g541a7e19b_640

Majówka 2022 zbliża się wielkimi krokami. Zatem szybko sprawdzajcie alerty cenowe i… życzymy miłej podróży. Grecja i Turcja już na Was czekają. Kraje te zniosły dotychczasowe utrudnienia dotyczące sektora usług turystycznych. Ponadto Rayanair ogłosił nowe loty z Gdańska.

Grecja

cafe-gb8c3dd1d7_640Grecja w sezonie turystycznym otworzyła się na przyjezdnych z innych krajów i cofnęła pewne elementy obostrzeń dotyczących COVID-19. Pierwsza część nowych przepisów wejdzie w życie już w nasz majowy weekend, czyli 1 maja. Co się zmieniło? Po pierwsze nie musicie już nosić na co dzień przy sobie paszportu covidowego, bez niego spokojnie będziecie mogli korzystać ze wszystkich usług gastronomicznych, aczkolwiek pamietajcie, że nadal będzie Wam on potrzebny, aby wjechać do Grecji, przynajmniej na razie. W dniach od 18.04.2022 do 01.05.2022 jego posiadacze będą zwonieni z konieczności wykonania testów PCR. Ponadto warto wiedzieć, że dokument ten nie może być on starszy niż dziewięć miesięcy. Należy też liczyć się z tym, że może Was spotkać tzw. losowe mierzenie temperatury lub test PCR, na które musicie się zgodzić, inaczej bedziecie musieli opuścić terytorium tego kraju. Osoby niezaszczepione muszą być ozdrowieńcami lub mieć negatywny test PCR wykonany nie wcześniej jak 72 godziny przed lotem. Dobrą informacją jest to, że od 15 marca nie trzeba wypełniać formularza lokalizacji. Ponadto od 1 czerwca wchodząc do pomieszczeń zamkniętych nie trzeba będzie zakładać maseczek.

Turcja

cami-g6348593dc_640Pandemia COVID-19 spowodowała znaczne osłabienie usług turystycznych na całym świecie, w tym i Turcji, jednym z najchętniej odwiedzanych państw przez Polaków. Dlatego chcąc zwiększyć liczbę przyjezdnych, a zarazem osób dodatkowo zasilających budżet tego kraju, postanowiła znieść Polakom konieczność posiadania paszportu przy wjeździe. Od 19.04.2022 wystarczy posiadać aktualny dowód osobisty. Warunkiem jest pobyt trwający do 90 dni. Warto przypomnieć, że takowy nie wymaga od turysty posiadania wizy.

Ponadto w Turcji nadal są obostrzenia COVID-19. Do kraju mogą wjechać bez żadnych problemów ozdrowieńcy i osoby zaszczepione, legitymujące się odpowiednim certyfikatem. Niezaszczepieni i osoby, których nie dotyczy już statut ozdrowieńca, muszą mieć przy sobie aktualne (nie starsze niż 72 godziny) zaświadczenie o negatywnym wyniku testu PCR. Ponadto nadal obowiązuje posiadanie kodu QR umożliwiającego korzystanie z usług gastronomicznych czy kulturalnych.

W Gdańsku nowe kierunki od Ryanair

Ryanair zaproponował swoim pasażerom z Gdańska sześć nowych kierunków docelowych, pięć zagranicznych i jeden krajowy. Są to Lublin, Wilno, Wenecja, Paryż, Walencja i Sztokholm. Łącznie, z Gdańska, przewoźnik oferuje już 36 destynacji, do których dostarczy Travellersów, a w wakacje tygodniowo ma wykonywać 130 kursów lotniczych. Ceny biletów, pomimo podwyżek, nadal są interesujące i zaczynają się od kilkudziesięciu złotych.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję