Magiczna Kreta

27 lipiec 2015
Wynajem samochodów Kreta

Kreta to największa grecka wyspa, która jest usytuowana w strefie trzech klimatów: śródziemnomorskiego, kontynentalnego i afrykańskiego. Wydłużoną powierzchnię, rozciągającą się na linii 160 km, na północy oblewają wody Morza Kreteńskiego, na południu Morza Libijskiego, a na zachodzie Morza Mirtejskiego.

Krystaliczne, czyste wody kuszą szmaragdowo-lazurową tonią, nad którą wznoszą się majestatyczne skały. Kreta - plażaPółnocno-wschodnia równinna część wyspy łagodnie schodzi do morza, ale amatorzy skalistych i górzystych terenów swoją mekkę znajdą na jej południowo-zachodniej stronie. Najwyższy szczyt Gór Białych – Pachnes, wznoszący się 2452 m n.p.m., przykuwa wzrok ośnieżonymi szczytami. Rozmaitość i magiczne krajobrazy to największe zalety Krety. Morze, skały i góry. Niebiańskie plaże czekające na turystów na ponad tysiąckilometrowym wybrzeżu.

Plaże pełne złocistego piasku lub wielokolorowych kamyczków. Gaje oliwne. Nieskazitelna i fascynująca przyroda. Na wyspie ludzie są przyjaźnie nastawieni do turystów. Oprócz przyrody i gościnnych mieszkańców Kreta ma o wiele więcej do zaoferowania. To wyspa ze wspaniałą historią, kulturą i tradycją. Taka jest Kreta – królowa greckich wysp.

Kreta - Gaje Oliwne

Kiedy i jak zwiedzać Kretę?

Aby spędzić czas na wyspie za niezbyt wygórowaną cenę, bez trudu można zarezerwować wycieczki first minute, jeśli pragnie się zaplanować wczasy z dużym wyprzedzeniem lub last minut, gdy na wycieczkę decydujemy się w ostatniej chwili. Oferta biur turystycznych jest solidna, ale można też zorganizować wczasy na własną rękę.

Noclegi są proponowane w różnych częściach wyspy, a ceny zależne od standardów. Marzec, kwiecień i październik to idealne miesiące, aby odwiedzić wyspę, jeśli pragnie się ją aktywnie zwiedzać. W tym czasie jest przyjemnie ciepło, ale nie upalnie. Maj to dobry miesiąc na zwiedzanie i opalanie. Od czerwca do września temperatury znacząco skaczą w górę i można oddawać się leniuchowaniu na plaży i kąpielom w morzu.

Wyjazd z biurem podróży wiąże się z możliwością korzystania z wycieczek fakultatywnych, za które najczęściej jest dodatkowa opłata. Istnieją jednak także inne możliwości zwiedzania. Można skorzystać z biur podróży na Krecie, a ponadto podróżować na własną rękę miejscowymi autobusami – można również skorzystać z możliwości jakie daje wypożyczalnia samochodów na Krecie.  Wypożyczalnie na wyspie dysponują również skuterami i rowerami, a drogą morską pływa prom.

Plaże i niesamowite widoki

Wypoczynek na pięknej plaży to jeden z celów podróży na Kretę. Kreteńskie plaże są prawdziwym rajem dla amatorów naturalnego piękna, ponieważ każda jest inna. Najbardziej wysuniętym na zachód punktem Krety jest Elafonissi – malutka wysepka połączona z brzegiem Krety rafą. Zaskakuje plażą w kolorze różowym.

W drodze na Elafonissi, za wioską Topolia, warto zatrzymać się, aby zobaczyć jaskinię Agia Sofia, gdzie znajduje się urocza kapliczka. Przestronna plaża Falsarna znajduje się w zachodniej części Krety i nęci złocistym piaskiem oraz klifami w odcieniach rudości. Do nurkowania w podwodnych grotach zaprasza Sougia, która jest plażą pełną wielokolorowych kamyczków. W otoczeniu palm daktylowych i słodkowodnych jezior wypoczywa się na plaży Preveli. Na półwyspie Gramvousa zachwyca Balos – plaża z różnokolorowym piaskiem i laguną.

Crete Balos Bay

Najciekawsze miejsca Krety

Każdy zakątek Krety jest godny uwagi, ale w szczególności należy poświęcić czas takim miejscowościom jak: Knossos, Heraklion, Rethymno, Chania i Chromonastiri. Heraklion jest największym miastem i stolicą Krety. Ujmuje wielokulturowością i fantastycznym połączeniem tradycji z nowoczesnością. Całe miasto jest atrakcyjne, ale prawdziwą perełką jest średniowieczna wenecka forteca Rocca al Mare. Warto zajrzeć też do Muzeum Archeologicznego i Muzeum Ikon oraz przyjrzeć się pięknej fotannie Morosini z kamiennymi lwami.

Oddalając się zaledwie o 6 km od stolicy dociera się do Knossos, gdzie na straży historii i mitów wciąż stoją mury słynnego Pałacu w Knossos, w którym król Minos zbudował labirynt i więził w nim budzącego trwogę Minotaura.

Knossos - Zamek

W Rethymno zwiedzanie warto zacząć od starego portu weneckiego wybudowanego w XVII w. przez Turków. Główny punkt zwiedzania stanowią ruiny weneckiej Fortezzy. Miasto jest pełne rezydencji wzorowanych na pałacach renesansowych, jakie w owych czasach budowano w Wenecji. Warto zajrzeć do muzeów.

Chania to miasto, które przypomina o czasach Bizancjum. Słynie jako ośrodek wypoczynkowy pełen znakomitych plaż. Tętni życiem. Liczne kawiarnie i tawerny dodają miejscu niesamowitego uroku. Chromonastirii warto odwiedzić, jeśli pragnie się zgłębić wiedzę na temat Krety. Muzeum Wojskowe organizuje często imprezy tematyczne dotyczące historii wyspy.

Podczas wycieczki po Krecie grzechem byłoby pominąć wędrówkę po Parku Narodowym Samaria ze słynnym wąwozem Samaria. Przypominający twierdzę klasztor Moni Toplou to jeden z najatrakcyjniejszych klasztorów na wyspie. Natomiast klify Gonates w Plakias pozostają ulubionym miejscem wspinaczki skałkowej dla przybyszy z różnych części świata.

Zobacz także

Wynajem samochodów Kreta

 

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję