Madera – wulkaniczna wyspa pełna słońca

3 lutego 2016
Tani wynajem aut Madera

Portugalska wyspa Madera to kierunek podróży lubiany przez turystów z całego świata. Nazywana jest wyspą wiecznej wiosny – zawsze jest tu ciepło, słonecznie i typowo wakacyjnie. Nawet wakacje w środku zimy są na Maderze wyjątkowo udane.

Madera znajduje się na Oceanie Atlantyckim przy północnych wybrzeżach Afryki i jest pochodzenia wulkanicznego. Należy do większego zespołu wysp, zwanego Archipelagiem Marokanezji. Wyspa jest górzysta, pełna pagórków, nierówności, wysokich nadmorskich klifów i skalistych plaż. Trudno jest tu znaleźć piaszczystą plażę ze złotym piaskiem. Jako typowo turystyczne miejsce Madera funkcjonuje już od dość dawna – na początku XX wieku podróżowali na nią bogaci Europejczycy, którzy poszukiwali słońca, wypoczynku i zawsze pięknej pogody. Dziś Madera tętni zżyciem o każdej porze roku. Ma do zaoferowania tak wiele, że coś dla siebie znajdą zarówno osoby poszukujące leniwego wypoczynku, jak i miłośnicy aktywnego zwiedzania. Wyspa jest nieduża, bez problemu można zwiedzić ją całą praktycznie w jeden dzień, a po zaliczeniu wszystkich niezbędnych punktów zwiedzania można zatopić się w błogim wypoczynku.

Starówka jest naprawdę stara

Najpiękniejszym miastem, które warto odwiedzić podczas wakacji na Maderze, jest stolica wyspy – Funchal. Wiele osób decyduje się na zwiedzanie miasta w wypożyczonym samochodzie, jednak jest ono na tyle dobrze skomunikowane, że wszystko można zwiedzić podczas spaceru pieszo z niewielkim wykorzystaniem komunikacji miejskiej. tani wynajem aut MaderaCo ciekawe, jeszcze jakiś czas temu miasto uważane było za mało bezpieczne, na porządku dziennym były tu kradzieże i rozboje. Dziś natomiast Funchal można uznać za jedno z najbardziej spokojnych i bezpiecznych miast w całej Europie. Warto wybrać się przede wszystkim na Stare Miasto, gdzie znajdują się najstarsze zabudowania. Od czasów rzymskich Funchal było pierwszym miastem, które Europejczycy wybudowali za granicami ówczesnej Europy. Na starówce urzekają pięknie zachowane lub odrestaurowane budynki, z których każdy ma jakiś związek ze sztuką. Drzwi do kamienic to najczęściej arcydzieła lokalnych artystów, które można podziwiać chodząc wzdłuż ulic, bez konieczności wchodzenia do żadnej galerii sztuki. W pobliżu starówki można napotkać dwa polskie akcenty – pomniki marszałka Józefa Piłsudskiego oraz papieża Jana Pawła II. Oba pomniki upamiętniają pobyt wielkich Polaków na Maderze.

Najpierw do fortecy, potem na rynek

Na Starym Mieście na uwagę zasługuje Muzeum Sztuki Współczesnej, które znajduje się w potężnej fortecy Fortaleza de Sao Tiago. Została ona wybudowana na początku XVII wieku i pełniła przede wszystkim funkcje obronne.Wynajem samochodów Funchal W jej skład wchodzą wielkie mury, tarasy, baterie artyleryjskie. Od lat 90-tych XX wieku forteca jest siedziba muzeum, które jest jednym z najważniejszych punktów programu podczas wycieczek na Maderę.Zwiedzając Funchal warto też wybrać się na Mercado des Lavradores. Jest to budynek wykonany w stylu modernistycznym w którego wnętrzu znajduje się wielki targ ze świeżymi warzywami, owocami, rybami, a nawet ciętymi kwiatami. Można tu też kupić regionalne napoje, rękodzieło oraz suszone owoce. Ciekawym miejscem jest tez Jardim Tropical Monte Palace, czyli tropikalny ogród botaniczny pełen setek roślin, posągów oraz chińskich i japońskich figurek.

Płaskowyże i klify z widokami

Na Maderze warto również wybrać się na płaskowyż Paul da Serra, który bywa nazywany gąbką madery, gdyż właśnie na nim swój początek mają liczne rzeki, potoki i strumienie. Widok naprawdę jest imponujący. Wielbicielom wędrówek na pewno spodobają się też wysokie nadmorskie klify, w tym jeden z największych w Europie klif Cabo Girao. Kto woli bardziej leniwy wypoczynek, powinien wybrać się na ciekawą plażę Praia do Porto do Seixal. W niczym nie przypomina ona typowych tropikalnych plaż z jasnym piaskiem. Jest bardzo ciemna, gdyż usypana z czarnego, wulkanicznego piasku. Z plaży rozciągają się piękne widoki na północne wybrzeże Madery.

Kameralna, piaszczysta Porto Santo

Będąc na Maderze warto wybrać się choć na jeden dzień na położoną nieopodal małą wysepkę Porto Santo. Z Madery codziennie kursuje na nią prom i choć rejs trwa dwie i pół godziny, to poświęcony czas zdecydowanie jest tego wart. Wysepka wygląda na pierwszy rzut oka jak pustynia, gdyż jej roślinność jest mocno spalona słońcem. Jednak znajduje się na niej to, czego na Maderze brak – rozległe, piaszczyste plaże, na których można korzystać z uroków opalania. Na południu wysepki rozciąga się ponad 10-kilometrowy pas usypany przez wydmy, który o każdej roku pełen jest turystów. Plaże pełne są muszli koralowców, które wielu turystów uważa za środek przeciwko reumatyzmowi. Nikogo więc nie dziwi tu widok głów wystających z piasku – plażowicze zakopują się w nim aż po samą szyję. Nieco dalej znajdują się winnice, dzięki czemu klimat tego miejsca zbliżony jest do typowych śródziemnomorskich plaż. W Porto Santo sporo jest kameralnych domów wczasowych, bez problemu można więc przedłużyć sobie jednodniowy pobyt i zostać na noc.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję