Lotnisko Reus- Barcelona- praktyczny poradnik

13 lipca 2017
Reus

Dojazd do Barcelony z lotniska El Prat bądź Girony jest dość łatwy. Z El Prat najłatwiej dojechać autobusem, pociągiem bądź metrem. Kilka euro i jesteśmy w centrum miasta. Z Girony kursują autobusy dalekobieżne, które nawet gdy samolot ma opóźnienie, to czekają na pasażerów. Część z Was jednak Barcelonę traktuje jako jeden z celów podróży i ląduje na trzecim lotnisku, tym najmniej popularnym wśród Polaków, Reus. Dlatego też przygotowaliśmy Lotnisko Reus- Barcelona- praktyczny poradnik.

Lotnisko Reus Barcelona jest jednym z trzech portów lotniczych obsługujących linie lotnicze przewożące ludzi z różnych zakątków świata do Barcelony. Znajduje się ono w odległości 3 kilometrów od miasta Reus, 11 kilometrów od Tarragony oraz 106 kilometrów na południowy zachód od centrum Barcelony. Lotnisko otwarto w 1990 roku i jest jednym z portów lotniczych, który obsługuje największą ilość pasażerów. Z tanich linii lotniczych ląduje tu firma Ryanair. W pobliżu znajdują się takie atrakcje turystyczne jak Port Aventura, jeden z najpopularniejszych parków rozrywki w Hiszpanii oraz Centrum Gaudiego w Reus, winnice i kasyno w Tarragonie.

Jak dojechać z lotniska Reus do miasta?

ReusNajprostszym sposobem, aby dostać się z lotniska Reus do miasta to wynajem auta na lotnisku  lub skorzystanie  z autobusu, pociągu lub minibusu. Do Barcelony można natomiast dostać się albo autobusem, albo pociągiem.

Lotnisko Reus – Centrum Barcelony

Bezpośrednio do centrum Barcelony można dostać się z lotniska Reus autobusami firmy La Hispano Igualadina. Dojeżdżają i odjeżdżają one z Barcelona Sants Station. Jest to największy dworzec kolejowy w mieście, i znajduje się na Carrer Numància. Cena biletu autobusowego w jedną stronę to 14 euro, a łącznie z powrotnym 24 euro. Bilety można zakupić na lotnisku w centrum informacyjnym La Hispano Igualadina. Warto także wiedzieć, że rozkład jazdy autobusów jest dobrze skorelowany z przylotami samolotów taniej linii lotniczej Rayanair.

Inną możliwością jest skorzystanie z pociągu linii RENFE. Pociągi odjeżdżają co pół godziny, ze stacji Barcelona Sants Station, a bilet w jedną stronę dla osoby dorosłej kosztuje 9,55 euro. Czas dojazdu to około 90 minut (dokładnie 1h23’ a niektóre kursy 1h26’).

Osoby, które wypożyczą auto muszą kierować się w stronę Barcelony najpierw drogą T-11, następnie autostradą AP-7, a następnie zjechać na drogę C-32.

Lotnisko Reus- miasto Reus

ReusZ lotniska do dworca kolejowego Reus można dostać się za pomocą pociągów lub autobusem nr 50. Kursuje ona co godzinę, a bilet kosztuje w jedną stronę, dla osoby dorosłej około 2 euro. Natomiast pomiędzy dworcem autobusowym Reus a dworcem kolejowym Reus można się przedostać autobusem firmy Reus Transport, który jest w charakterystycznym żółtym kolorze. Autobusy te kursują w godzinach 5.20-21.30,co 20 minut. Tyle samo zajmuje dojazd z lotniska do dworca kolejowego. Jeden bilet dla osoby dorosłej kosztuje 1,25 euro.

Czas podróży pociągiem z lotniska na dworzec kolejowy Reus to około 45 minut.

W ciągu 30-35 minut można dojechać z lotniska na dworzec kolejowy za pomocą taksówki. To bardzo wygodna opcja transportu, aczkolwiek najdroższa, bowiem wynosi około 20 euro w jedną stronę.

Lotnisko Reus- Tarragona

Z lotniska Reus do Tarragony można dostać się za pomocą linii autobusowej La Hispano Igualadina lub AVE bądź pociągiem regionalnym lub ekspresowym. Czas przejazdu pociągiem linii RENFE wynosi od 13 do 21 minut, a koszt biletu dla osoby dorosłej, w jedną stronę 2,85 euro. Jeśli zdecydujecie się na dojazd do Tarragony taksówką z postoju przy terminalu zapłacicie około 30 euro za przejazd.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję