Legendarna Route 66

13 grudzień 2016
wynajęcie samochodu w USA

Route 66 nazwana została Mother Road, czyli Drogą Matką. Niegdyś była to jedna z pierwszych autostrad, „główna ulica Ameryki”. Dziś jest zapomniana już przez większość mieszkańców USA, którzy wolą poruszać się nowoczesnymi drogami. I tylko niewielu pasjonatów walczy o dobre jej imię i to, żeby nie została zapomniana.

wynajem samochodówLegendarna Route 66 łączy ze sobą Chicago i Los Angeles, a także Santa Monica. Biegnie przez 8 stanów: Illinois, Missouri, Kansas, Oklahomę, Teksas, Nowy Meksyk, Arizonę i Kalifornię. Najczęściej kojarzy się ona turystom z epoką Dzieci-Kwiatów, awanturnikami i marzycielami. W czasach Wielkiego Kryzysu setki tysięcy ludzi przemierzało tą drogą. Kierowali się do Kalifornii, w poszukiwaniu „lepszego jutra”, lepszych perspektyw na życie. Byli też tacy, dla których pokonanie prawie 4 tysięcy kilometrów stało się wyrażeniem samego siebie, własnej osobowości, poszukiwaniem wolności.

wypożyczalnia samochodów ChicagoWzdłuż trasy stały (niektóre pozostały do dziś) stacje benzynowe, restauracje, puby, sklepy, zakłady mechaniczne, bary, hotele i motele. Te ostatnie nie oferowały dużego komfortu. Powstały po to, aby podróżnicy mogli zatrzymać się zazwyczaj tylko na jedną noc. Proponowały więc bardzo skromne warunki, za niską cenę. Pierwsze stacje paliw przy Route 66 miały jeden, najwyżej dwa dystrybutory. Potem dopiero zaczęły powstawać kompleksy, czyli stacje benzynowe, a przy nich bar lub inne punkty usługowe, jak na przykład naprawa opon. Charakterystyczne do dziś są też jadłodajnie i zajazdy, przy których stoją billboardy, zerdzewiałe tablice z nazwą miejsca lub drogi czy neonowe szyldy. Dawniej istniały też kina samochodowe. Na legendarnej 66 można było rozwinąć prędkość i poczuć przysłowiowy wiatr we włosach. Niestety, często kończyło się to mandatami, jako, że policja wiedziała gdzie najwięcej zarobić.

wypożyczalnia samochodów w USADziś w wielu miejscowościach, przez które przebiegała Route 66 „hula wiatr”. Stoją rozpadające się budynki, które dawno już nie widziały człowieka. Duża część trasy została zamknięta, przez niektóre miasta nie da się przejechać. Na mapach sieci dróg Stanów Zjednoczonych Route 66 już nie istnieje, ale turyści z całego świata nadal wynajmują samochody w USA, tylko po to aby przejechać się jej pozostałym historycznym odcinkiem. Miasta widma są dla podróżników nie lada atrakcją turystyczną, tak jak i 10 zakopanych cadillaców, pokrytych twórczością graficiarzy, często amatorów, które można spotkać po drodze. Warto także pamiętać, że tak jak i kiedyś, tak i dziś wzdłuż Drogi Matki istnieją dziesiątki kultur plemiennych Indian, które posiadają własne tradycje i obyczaje.

wynajem aut KaliforniaRoute 66 od zawsze była inspiracją zarówno dla zwykłych ludzi, którzy na niej pobili swe rekordy życiowe, jak i dla artystów. Peter McDonald pokonał trasę z Nowego Jorku do Los Angeles pieszo, Happy Lou Philips i Lucky Jimmy Parker przemierzyli trasę z Waszyngtonu do San Francisco na wrotkach, a John Ball przebiegł z Kaliforni do Chicago. Legendarna 66 pojawiła się w wielu filmach, na przykład Thelma i Louise, Forrest Gump czy Auta, oraz książkach, takich jak Grona gniewu. Śpiewali o niej między innymi Depeche Mode i Rolling Stones.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję