Lato w siodle

17 maja 2019
horse-4015389_960_720

Lato w siodle to ciekawy pomysł dla tych, którzy nie mogą pozwolić sobie na dłuższy, wakacyjny urlop. Weekend za miastem, w stadninie koni, z pewnością pozwoli się odprężyć, poprawić sylwetkę i kondycję, a także zdobyć nowego, zwierzęcego przyjaciela.

Strój do jazdy konnej

horse-3433862_960_720Zanim zainwestujesz w odpowiedni, profesjonalny strój do jazdy konnej, najpierw sprawdź czy jeździectwo jest sportem dla Ciebie. Bryczesy, toczek i sztyblety nie należą do tanich, więc gdy okaże się, że obcowanie z końmi nie sprawia Ci przyjemności, będą to pieniądze wyrzucone w przysłowiowe błoto. Na pierwszą lekcję warto ubrać się w strój sportowy, co istotne- wygodny, tak, aby po zakończonej jeździe nie było na ciele obtarć spowodowanych źle dobraną odzieżą czy obuwiem. Dlatego wybierz spodnie i t-shirty bezszwowe oraz buty stabilizujące kostkę i posiadające antypoślizgową podeszwę.

Zanim wsiądziesz na konia

horses-3635517_960_720Zanim wsiądziesz na konia spróbuj się z nim zaprzyjaźnić. Mów do niego spokojnie i łagodnie, nie krzycz, nie rób nerwowych ruchów i przede wszystkim nigdy nie przechodź za koniem. Omijaj go tak, aby Cię widział. Jeśli okaże się, że jeździectwo to sport Twoich marzeń, na kolejnych lekcjach wybieraj zawsze tego samego konia. Dzięki temu oboje nabierzecie do siebie zaufania. Ponadto nie skupiaj się tylko na tym, aby nauczyć się ujeżdżać to zwierzę. Poświęć mu czas również w stajni. Wyczyść go, nakarm jego ulubionymi rarytasami, tj. jabłkiem czy marchewką (zapomnij jednak o cukrze, wbrew powszechnym mitom jest on dla zwierzęcia niezdrowy), pogłaszcz go, mów do niego. Pierwsze kilka lekcji warto odbyć na wybiegu pod okiem doświadczonego instruktora, który będzie pilnował Waszego bezpieczeństwa i nauczy Cię prawidłowej jazdy. Gdy już się z koniem zaprzyjaźnisz i oboje dokładnie się poznacie oraz nauczycie się ze sobą współpracować, będziesz mógł wyjeżdżać w teren, na przykład na łąki lub do lasu.

Rodzaje jazdy konnej

Wyróżniamy różne rodzaje jazdy konnej. Ty, w ramach postępów swojej jeździeckiej edukacji, będziesz korzystał z trzech, a może nawet czterech podstawowych chodów konia, wprowadzanych odpowiednio do stopnia zaawansowania nauki.

  1. Stęp to najwolniejszy z chodów konia, idealny podczas pierwszych lekcji jeździectwa. Stęp dzieli się na pięć rodzajów i jest chodem czterotaktowym. Prędkość jaką osiąga koń to zazwyczaj około 100 metrów na minutę.
  2. Kłus jest chodem dwutaktowym i dzieli się go na cztery rodzaje. Prędkość konia poruszającego się kłusem to między 15 a 20 kilometrów na godzinę.
  3. Galop jest chodem trójtaktowym i tak jak kłus dzieli się na cztery rodzaje. Prędkość konia w galopie osiąga od 350 do 550 metrów na minutę.
  4. Cwał jest uznawany jako piąty rodzaj galopu, najszybszy. Wyróżnia się go jako osobny chód jako, że jest nie trzy- a czterotaktowy. Podczas cwału koń może osiągnąć prędkość nawet do 40 kilometrów na godzinę.

Życzymy przyjemnych wakacji w siodle.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję