Kuchnia Chińska

16 lipiec 2017
szlak kulinarny Chin

Jedną z oznak tożsamości kulturowej jest kuchnia. Ta chińska, miała jednak bardzo duży wpływ także na inne azjatyckie szlaki kulinarne. Jest ona bowiem bardzo zróżnicowana i przede wszystkim oparta na lokalnych składnikach, pochodzących z różnych regionów tego kraju. W kuchni chińskiej liczy się nie tylko głęboki smak, który osiąga się poprzez połączenie odpowiednich składników i użycie bogatej palety przypraw, ale także aromat i wygląd potrawy.

szlak kulinarny ChinKuchnia chińska to jedna z najstarszych i najbardziej zróżnicowanych kuchni świata. Ponoć każda panująca  w tym kraju dynastia, miała bardzo duży wpływ na jego szlak kulinarny. Tutejsze dania są najczęściej gotowane tradycyjnie lub na parze, duszone, pieczone oraz smażone.

Pomimo, iż w kuchni chińskiej można wyróżnić wiele stylów gotowania, to jednak największe znaczenie mają cztery tradycyjne: kuchnia kantońska, w której wykorzystuje się przede wszystkim czosnek, sos sojowy, imbir i paprykę chili, Jiangsu, gdzie dominują ryby, Sichuan oparta na ryżu,mięsie, ziołach i grzybach oraz Shandong, w której główną rolę pełnią rośliny strączkowe i kukurydza. W zależności od regionu różnią się też smaki potraw. Na północy większość dań jest słonych, w środkowych Chinach pikantnych, a na wschodzie kraju słodkich.

szlak kulinarny ChinNajczęstszym składnikiem większości dań, na terenie całych Chin, jest ryż i makaron ryżowy. Często wykorzystuje się też mięsne podroby lub części ciała, które w Polsce są raczej wyrzucane, to jest uszy lub na przykład  jelita. Dość popularne są tu również psina, konserwowane jajka oraz smażone pszczoły, pająki, skorpiony czy chrząszcze, które sprzedaje się nadziane na patyczki. Europejczycy wolą jednak mniej egzotyczne dania i najczęściej zamawiają Wontony, czyli trójkątne, małe pierożki nadziewane mięsem wieprzowym, Chow Mein- makaron z mięsem i cebulą, Ma Po Tofu, czyli gulasz z tofu, cebuli i wołowiny,  a  także kurczaka przygotowywanego na różne sposoby oraz curry. Na deser najczęściej serwowane są owoce lub słodka zupa.

szlak kulinarny ChinDo picia podaje się tu chińską herbatę. To najpopularniejszy napój w tej części świata. Celebruje się tu zarówno jego zaparzanie jak i podawanie. Chińczycy w tym celu dużą wagę przykładają do jakości wody oraz listków herbaty. Ważne jest również, aby napój ten miał odpowiednią temperaturę w czasie picia, to jest nie był ani za ciepły ani za zimny. Herbaty nie powinno się również spożywać w trakcie posiłku.

Dużą wagę przykłada się także do sposobu jedzenia. Nie używa się tu noży i widelców. Najpopularniejsze jest korzystanie z pomocy dwóch pałeczek, które należy odpowiednio chwycić między palcami. Ryż każda osoba przy stole otrzymuje we własnej miseczce, natomiast inne potrawy są rozłożone na wspólnych talerzach. Na posiłki nie należy się spóźniać, tym bardziej, jeżeli idziemy na nie w gości do chińskiej rodziny. Dodatkowo trzeba spróbować każdej potrawy jaka znajdzie się na stole. Jeśli tego nie zrobimy uznane to zostanie za brak szacunku dla osoby nas zapraszającej.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję