Koronawirus- jak się chronić?

25 lutego 2020
mouth-guard-4787018_640

Zastanawiasz się czy odwołać urlopowe plany z powodu szerzącej się epidemii koronawirusa? A może boisz się, że jego epidemia dotrze również do Polski? Przeczytaj, jak się  ustrzec przed zachorowaniem na COVID-19.

panic-4801625_640Obawy i panika przed zakażeniem koronawirusem ogarnęła już prawie cały świat. Zastanawiasz się czy w obecnej sytuacji podróżowanie jest bezpieczne, a może boisz się wizyty w przychodni czy wyjścia do supermarketu? Najchętniej zamknąłbyś się w domu na cztery zamki i nikogo do niego nie wpuszczał? Nie daj się ponieść wirusowemu szaleństwu. Abyś poczuł się bezpieczny wystarczy poznać „wroga” oraz zastosować się do kilku zasad higieny. Dzięki temu znacznie zmniejszysz ryzyko zakażenia wirusem, a prawdopodobnie nawet je wyeliminujesz. Warto również zaznaczyć, że Europejskie Centrum Zapobiegania i Kontroli Chorób uważa, że ryzyko zarażenia się koronawirusem w Europie jest niskie.

Czym jest Koronawirus 2019-nCoV?

Koronawirus jest wirusem osłonkowym. Co to znaczy? Otóż cała budowa tego organizmu dodatkowo posiada jeszcze osłonkę lipidową, która została wytworzona z błon komórkowych człowieka, który jest gospodarzem koronawirusa. Objawy wystąpienia tej konkretnej infekcji to duszności, kaszel i wysoka gorączka, powyżej 38 stopni Celsjusza. Niestety, pojawiają się one po minimum 5 a maksimum nawet po 14 dniach od zarażenia.

Koronawirus SARS- CoV-2

WHO podało, że pojawiła się nowa odmiana koronawirusa. Jest to SARS-CoV-2, wywołujący chorobę COVID-19. Zakażenie nim ma dużo cięższą postać niż jego poprzednikiem i daje większą ilość symptomów. Oprócz kaszlu, wysokiej temperatury ciała oraz duszności, dochodzą jeszcze silne bóle mięśniowe oraz uciążliwe zmęczenie. Na powyższe objawy powinny zwracać uwagę w szczególności osoby starsze oraz rodzice małych dzieci, a także przewlekle chorzy. Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega, aby nie bagatelizować swojego stanu zdrowia, bowiem ten rodzaj wirusa ma ciężki przebieg i może doprowadzić do zgonu. Zatem, jeśli masz jakieś podejrzenia w stosunku do siebie lub Twoich członków rodziny, od razu udajcie się do lekarza i powiedzcie o nich. Tym bardziej jeśli ktoś z Was podróżował ostatnio do miejsc, w którym są lub były skupiska wirusa.

Gdzie obecnie znajdują się największe skupiska wirusa?

Przede wszystkim w Chinach, głównie w Wuhan, ale to miasto jest obecnie zamknięte. Jeśli jednak planujecie w najbliższym czasie podróż do Chin, Włoch, Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii czy Japonii, warto się zastanowić, czy jest ona niezbędna. Przypadki COVID-19 pojawiły się także w Korei, Tajlandii, Malezji, Kambodży, Iranie, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Singapurze, Australii, Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. Pojedyncze zachorowania odnotowano natomiast w Kuwejcie, Izraelu, Hiszpani, Belgii, Szwecji, Findlandii, Rosji, Egipcie, Nepalu, Indiach i na Sri Lance.

Jak się chronić przed wirusem?

źródło: Główny Inspektorat Sanitarny https://gis.gov.pl/

źródło: Główny Inspektorat Sanitarny
https://gis.gov.pl/

WHO ostrzega przed stygmatyzacją społeczną, która ogarnęła ludzkość w związku z rozprzestrzenianiem się nowej choroby. W szczególności zaznacza, aby jej unikać, gdyż to wywołuje niepotrzebną panikę i prowadzi do szerzenia się stereotypów oraz dyskryminacji.

Jak chronić się przed koronawirusem? Przede wszystkim zrezygnuj z niepotrzebnych lotów i wypraw do miejsc, w których odnotowano liczne zakażenia. Pamiętaj, że wirus rozprzestrzenia się drogą kropelkową, więc trudno jest mu w 100% zapobiec. Jeśli jednak musisz udać się do ryzykownego miejsca, to zaopatrz się w specjalną maseczkę chroniącą twarz i drogi oddechowe. Jej koszt to około 100zł. Niestety, na licznych forach jest spora ilość skarg, że są one trudno dostępne zarówno w stacjonarnych aptekach, jak i sklepach medycznych. Dlatego szukaj ich u renomowanych i sprawdzonych sprzedawców internetowych. Zanim dojdzie do zakupu, sprawdź czy posiadają odpowiednie certyfikaty. Nie zapominaj też o częstym myciu rąk oraz ich dezynfekcji specjalnymi preparatami. Unikaj miejsc, w których znajdują się duże skupiska ludzi, a także kontaktów z osobami przeziębionymi.

Koniecznie też zapoznaj się z zasadami higienicznego mycia rąk, które powinno trwać minimum 30 sekund, a jeśli jesteś przeziębiony, to podczas kichania czy kasłania, zawsze zakrywaj usta i nos.

Na podstawie informacji udostępnionych przez Główny Inspektorat Sanitarny oraz WHO.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję