Koronawirus. Aktualne informacje dla podróżujących. Cz.2

17 marca 2020
coranavirus-4929467_640

Koronawirus zatrzymał cały świat. Także naszych Travellersów, w różnych zakątkach świata. O to kilka istotnych informacji co zrobić, gdy powrót do domu został Wam uniemożliwiony.

Koronawirus zastopował wszelkie połączenie lotnicze z i do naszego kraju. Również wszystkie loty krajowe zostały odwołane. Wśród Polaków, którzy nie zdążyli wrócić z urlopów i wczesniejszych wakacji, narasta panika. Co dalej?

Ruch międzynarodowy- jak wrócić do domu?

airplane-1209752_640Na stronie MSZ cały czas są aktualizowane informacje odnośnie koronawirusa, a także sytuacji podróżujących. Obecnie granice naszego kraju zostały zamknięte, a straży granicznej, w ich pilnowaniu, pomaga wojsko. Taki stan ma potrwać do 25 marca, z możliwością przedłużenia. Wszystkie transporty osobowe międzynarodowe, zarówno lotnicze jak i kolejowe zostały zawieszone. Istnieje możliwość wjazdu i wyjazdu z kraju busami lub samochodami. Otwartych jest łącznie 37 przejść granicznych, w tym cztery przeznaczone dla pieszych: Słubice, Kostrzyn, Gubin i Cieszyn. Obecnie nie wpuszczani są na teren naszego kraju cudzoziemcy, chyba, że przewożą towar, mają kartę stałego pobytu, pozwolenie na pracę lub są w związku małżeńskim z obywatelem Polski. Każdy powracający Polak, musi natomiast przejść obowiązkową, domową, 14-dniową kwarantannę, chyba, że jest zawodowym kierowcą i ma transport, pracuje i/lub mieszka w strefach przygranicznych i regularnie, w celach zawodowych, przekracza granice. Jeśli nie poddacie się kwarantannie zostanie na Was nałożona kara finansowa.

Polacy przebywający za granicą, którzy chcą wrócić do domu mają kilka możliwości. Pierwsza to powrót busem, o ile takowy jeździ z danego kraju, druga to powrót samochodem z innymi Polakami. Na forach dla podróżujących, a także na grupach FB jest spora ilość ogłoszeń osób, dotycząca wolnych miejsc w powracających autach. Oprócz tego można wrócić lotami czarterowymi, specjalnymi rejsami organizowanymi przez linie LOT (z Wielkiej Brytanii, Malty, Cypru, Irlandii, USA), a także zgłaszając się na platformie lotdodomu.com.

Ruch krajowy- czy mogę podróżować po Polsce?

Wszelkie podróże, również te małe, weekendowe spacery, są odradzane. MSZ prosi #zostańciewdomu. To dla Waszego dobra. Wszystkie loty wewnątrzkrajowe zostaly wstrzymane. Również pasażerski transport kolejowy jest już mocno ograniczony. Część pociągów należących do PKP Intercity zostało zawieszonych na trasach Gdynia –Kraków, Warszawa-Kraków, Warszawa-Szczecin, Warszawa-Wrocław, Warszawa- Bielsko-Biała, Gdynia-Gliwice, Warszawa-Poznań. Niektóre relacje innych tras zostały skrócone. Zatem jeśli musicie wyjechać do innego miasta dokładnie sprawdzajcie czy, dokąd i kiedy dany pociąg będzie jechał. A najlepiej #zostańciewdomu. Dokładne i regularnie aktualizowane informacje, dotyczące kursowania pociągów PKP Intercity znajdziecie tutaj.

Co z zakupionymi biletami?

Bilety, zarówno lotnicze, jak i PKP, zakupione wcześniej na loty i przejazdy, które obecnie się nie odbędą, można zwrócić. Zostanie za nie oddana Wam cała kwota. Tanie linie lotnicze oferują także możliwość bezpłatnej zmiany terminu lotu.

Polacy za granica łączą się

Na zakończenie jeszcze informacja dla tych, którzy przebywaja za granicą i nie mają możliwości powrotu do domu. Na grupach FB, Polaków z różnych stron świata, można znaleźć sporą ilość postów od naszych rodaków, którzy oferują bezpłatną pomoc i nocleg, dla osób, mających jak wrocić do domu. Wymagania- musicie być zdrowi, tj. nie możecie mieć widocznych objawów koronawirusa.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję