Kolejny etap odmrażania turystyki i sportu

22 maja 2020
man-4957154_640

18 maja rozpoczął się kolejny etap odmrażania turystyki i sportu. Wprawdzie granice jeszcze nie zostały otwarte, ale coraz częściej mówi się, że Polacy będą mogli skorzystać z wyjazdów urlopowych na terenie naszego kraju. Jakie zmiany nas czekają w najbliższym czasie? O tym poniżej.

Lokale gastronomiczne

wait-1052487_640W ostatni poniedziałek ponownie zostały otwarte lokale gastronomiczne. Większość z nich skorzystała z propozycji utworzenia ogródków gastronomicznych. W lokalu zamkniętym na jednego klienta musi przypadać 4m2 powierzchni, między stolikami powinna być zachowana odległość 2 metrów, a blaty stolików muszą być dezynfekowane po każdym kliencie. Co więcej, przy jednym stoliku mogą przebywać tylko osoby zamieszkujące razem, a jeśli wybieramy się na kolację lub kawę do lokalu ze znajomymi, powinniśmy zachować odstęp 1 metra między sobą i nie wolno nam siadać naprzeciwko siebie.

Wszyscy pracownicy restauracji i kawiarni muszą być w maseczkach, podobnie goście, którzy mogą je zdjąć dopiero przy stoliku, podczas jedzenia.

Stojąc w kolejce również należy zachować odstęp 2 metrów pomiędzy jednym i drugim klientem, a wchodząc do lokalu obowiązkowo trzeba zdezynfekować ręce. W łazienkach nie wolno stosować suszarek powietrznych.

Transport

oily-with-4001485_640W środkach transportu publicznego przewoźnicy mają dwie opcje do wyboru, albo przewóz osób równy liczbie połowy miejsc siedzących, albo 30% sumy miejsc stojących i siedzących.

Od czerwca mają powrócić loty krajowe, a PKP Intercity już wznowiła część kursów obsługiwanych pociągów.

Sport

Instruktorzy fitnes soraz trenerzy personalni wrócili do pracy zarówno na obiektach otwartych, jak i w zamkniętych salach. Jednak ich również obejmuje reżim sanitarny. Na szkolnych boiskach, orlikach i stadionach, a także skate parkach, torach rolkarskich, w zajęciach sportowych może brać udział jedna grupa licząca 14 sportowców i 2 trenerów, a na pełnometrażowych boiskach maksymalna liczba ćwiczących została zwiększona do 22 plus 4 trenerów.

gym-room-1180062_640Ilość osób mogących jednorazowo przebywać w sportowych obiektach zamkniętych zależy od ich powierzchni:

  • Sala do 300m2 może pomieścić maksymalnie 12 osób i 1 trenera
  • Sala 301-800m2- 16 osób i dwóch trenerów
  • Na sali o powierzchni między 801 a 1000m2 mogą ćwiczyć 24 osoby i dwóch trenerów
  • A na Sali powyżej 1000m2- 32 osoby i 3 trenerów.

Istotne jest zachowanie 2 metrów odległości między ćwiczącymi.

Ponadto niedostępne są szatnie i prysznice, a wc musi być dezynfekowane po każdej grupie, która skończy zajęcia.

Cągle niedostępne są baseny.

Turystyka

Granice naszego kraju nadal pozostają zamknięte, tak więc o wakacjach w innym państwie Europy lub poza nią, możemy na razie zapomnieć. Wyjazd turystyczny z Polski jest bowiem niemożliwy. Jednakże Ministerstwo przygotowało dla nas propozycję spędzenia urlopu na terenie naszego państwa, co więcej, zapowiedziało też dopłaty do niego w kwocie 1000zł.

Urlop będziemy mogli spędzić albo na campingu, albo w hotelu. Jednakże i dla tych obiektów Rząd przygotował surowe wytyczne, tak, aby zapewnić bezpieczeństwo podróżującym.

camp-1163419_640Z campingów mogą korzystać tylko zamieszkujące razem rodziny, niedozwolone jest zatrzymywanie się na nich  na przykład „paczki” przyjaciół. Każda rodzina musi się zarejestrować i podpisać zobowiązanie, że będzie stosować się do panującego reżimu sanitarnego. Wrecepcji może na raz przebywać tylko jedna osoba, ponadto nie można oddawać na niej żadnych depozytów, zatem cenne rzeczy powinniśmy zostawić w domach. Wchodząc do ogólnodostepnych, zamkniętych pomieszczeń należy obowiązkowo mieć nałożoną maseczkę (na nos i usta, a nie tylko usta, lub brodę!) oraz zdezynfekować za każdym razem ręce. Ilość osób mogących przebywać na campingu powinna być przedstawiona w formie pisemnej, w widocznym miejscu, zaraz przy wjeździe, zależna jest bowiem od dostępnej powierzchni.

Również dla otwierających się hoteli został ustanowiony surowy reżim sanitarny. W każdym obiekcie muszą być ogólnodostępne i widoczne pojemniki z płynem dezynfekującym wraz z instrukcją prawidłowej dezynfekcji rąk, a w łazienkach także instrukcją higienicznego ich mycia. Co godzinę powinny być czyszczone i dezynfekowane toalety, windy, telefony ogólnodostępne, klamki, windy. Sprzątanie pokoi  w trakcie pobytu odbywać się powinno tylko na życzenie klienta.  Gościom nie wolno korzystać z basenów, sal zabaw, ogólnodostępnych pokoi dziennych, sal telewizyjnych i saun.

Powoli otwierają się również niektóre muzea. Część z nich prowadzi zapisy i rejestracje na zwiedzanie, a część wprowadza na przykład jedną rodzinę, co godzinę.

Na podstawie wytycznych ministerstwa, dostępnych na stronie https://www.gov.pl/.

 

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję