Kilka sposobów na wygodne latanie

18 sierpnia 2019
plane-691084_960_720

Nie dla każdego lot samolotem stanowi istotę prawdziwej podróży. Dla niektórych te kilka godzin spędzonych w samolocie, stanowi duży problem, który już na wstępie potrafi zepsuć urlop. Jest jednak kilka trików na to, aby uprzyjemnić sobie ten czas i sprawić, że nie będzie kojarzył się ze znużeniem, bólem i opuchnięciami nóg oraz zawrotami głowy. Poznaj kilka sposobów na wygodne latanie.

  • airport-731196_960_720Przede wszystkim nie nastawiaj się negatywnie na lot. Pomyśl już w domu czym mógłbyś zająć myśli podczas niego. Ciekawa książka, którą zawsze chciałeś przeczytać? Film, na który dotąd nie znalazłeś czasu?
  • Spakuj w domu wszystko dzień wcześniej, aby w dniu wylotu nie wprowadzać się w stan nerwowości. Na lotnisko udaj się ze sporym wyprzedzeniem, aby na spokojnie przejść odprawę (jeśli możesz to dokonaj jej online w domu) i kontrolę. W tym dniu nie należy robić nic na ostatnią chwilę.
  • Nie objadaj się przed lotem potrawami ostrymi ani ciężkostrawnymi. Start z pełnym żołądkiem nie należy do najprzyjemniejszych, co więcej, może doprowadzić do mdłości i wzdęć.
  • W czasie podróży zrezygnuj z testowania nowych butów, chwalenia się innym podróżnym czerwonymi szpilkami, czy podkreślania figury obcisłymi ubraniami, których szwy „wpijają” się w ciało. Postaw na odzież luźną, z naturalnych materiałów, które nie powodują pocenia się, a także taką, która się nie gniecie. Po co masz się martwić swoim wyglądem? Warto też, abyś ubrał się na tak zwaną „cebulkę”. Nie radzimy zdejmowania butów podczas lotu. I nie mamy na myśli nieświeżego zapachu stóp. Problem jest bardziej skomplikowany. Otóż, podczas długotrwałego siedzenia, nogi zaczynają puchnąć. Jeśli zdejmiesz buty, może się okazać, że po wylądowaniu będziesz mieć problemy z ich założeniem.
  • airport-3511342_960_720Chcąc uniknąć bólu pleców i nóg, wstań kilka razy podczas lotu i przejdź się choć kilka kroków. Zobaczysz jakie taka drobna, z pozoru nic nie znacząca czynność, daje korzyści.
  • Nie bój się pić. W samolotach są toalety, a jeśli lot nie jest zbyt długi, zanim wsiądziesz skorzystaj z WC na lotnisku. Unikaj jednak alkoholu (wbrew pozorom nie jest on najlepszym rozwiązaniem w trakcie podróży), napojów gazowanych i wysoko-słodzonych. Postaw na sprawdzoną, niegazowaną wodę mineralną.
  • Aby poradzić sobie z nieprzyjemnym szumem w uszach podczas startu, powodowanym zmianą ciśnienia, zaopatrz się przed startem w miętowe landrynki, które będziesz mógł żuć w tym czasie. To naprawdę pomaga.
  • Miej pod ręką małą paczkę nawilżanych chusteczek. Przydadzą się, kiedy będziesz chciał się odświeżyć lub wytrzeć spocone dłonie lub twarz.
  • Większość podróżujących wybiera miejsca przy oknie. Uzasadniają to możliwością podziwiania widoków z perspektywy lotu ptaka i większą intymnością. I tak, jak podczas krótkiego lotu to uzasadnienie ma sens, to na dłuższe, wielogodzinne trasy, lepiej wybierz miejsca zewnętrzne. Dzięki temu będziesz mógł podnieść podłokietnik i stworzyć sobie większą przestrzeń oraz zapewnić większą ilość „powietrza do oddychania”. Poza tym, chcąc wstać do WC lub „rozprostować kości” nie będziesz się musiał tłumaczyć, krępować i przeciskać wśród współpasażerów.

A Wy jakie macie sposoby na wygodne latanie? Podzielcie się z nami w komentarzu

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję