Karta Turysty- wszystko co musisz o niej wiedzieć

7 styczeń 2022
vacations-2478590_640

Polska to piękny kraj. W dobie pandemii, kiedy podróżowanie za granicę wiąże się z licznymi przeszkodami, warto zwiedzić i poznać nasze rodzime kąty. Tym bardziej, że wędrówki ojczystymi szlakami nie muszą się wiązać z dużymi kosztami. Można je znacznie zredukować dzięki Karcie Turysty.

ciechocinek-3596874_640Jak mówi stare przysłowie „Cudze chwalicie, swego nie znacie”… Wędrówki po Polsce w dobie pandemii stały się coraz bardziej popularne. Weekendowy spacer w ojczystych miastach na stałe wpisał się w tradycję wielu rodzin. Tym bardziej, iż, aby się na niego wybrać, nie trzeba martwić się kwarantanną, paszportem covidowym oraz testami PCR, sprawdzającymi czy jesteśmy zarażeni koronawirusem. Jak wszystkie podróże, także te małe, wiążą się z pewnymi kosztami. Czasami niemałymi, bowiem jeśli podliczyć opłacone ceny transportu, noclegu, wejściówek do instytucji kultury, obiady w restauracji, zabawę w pubie lub klubie nocnym, to okazuje się, że nagle wychodzi nam całkiem spora kwota. Należy ją zatem obniżyć, za sprawą Karty Turysty. Oszczędzając w ten sposób, można zaoszczędzić dużą ilość pieniędzy, przeznaczając je na kolejną wyprawę, dodatkowe atrakcje czy pamiątki. Choć i na te ostatnie, na Karcie Turysty, znajdą się zniżki.

Karta Turysty co to takiego?

Karta Turysty to narzędzie do tańszego podróżowania po Polsce, które dają Polakom samorządy miast. Wyglądem przypomina kartę do bankomatu, można więc określić ją jako kawałek plastiku niewielkich rozmiarów, dający wielkie korzyści. To swoisty bon lub voucher (jak kto woli), obniżający wiele podróżniczych kosztów. Jako, iż Karta Turysty jest małym prostokątem, łatwo mieć ją przy sobie, wystarczy na stałe umieścić ją w portfelu lub etui telefonu. To idealne rozwiązanie zarówno dla wszystkich włóczykijów, jak również dużych rodzin (w połączeniu ze zniżkami zawartymi na Karcie Dużej Rodziny stanowi idelne rozwiązanie zachęcające do częstszych wyjazdów).

Jakie korzyści daje Karta Turysty?

torun-419206_640Mała karta daje wiele korzyści. Tak jednym zdaniem można określić Kartę Turysty.  Dzięki niej sporo się bowiem oszczędza, a podróżowanie i poznawanie uroczych zakątków naszego kraju jest tanie, łatwe i przyjemne. Wykorzystując wszystkie lub choćby tylko częściowe zniżki, które zawiera, podczas jednego wyjazdu można uzbierać od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Korzystanie z niej nie jest trudne, wystarczy ją pokazać w wyznaczonych punktach,  i już zyskujemy tańsze lub bezpłatne bilety na komunikację miejską, zniżki do muzeów, upusty na obiady w restauracjach, obniżone ceny noclegów, rabaty na wejściówki do lokali nocnych i dyskoteki, promocje na bilety na koncert lub na spektakl w teatrze. Na liście punktów usługowych honorujących Kartę Turysty znajduje się również wiele sklepów z pamiątkami, które deklarują za jej pokazaniem,  procentowo zredukowane ceny oferowanych pamiątkowych gadżetów. Jest tylko jedno ale, niestety, nie wszystkie miasta honorują Kartę turysty. Duże zazwyczaj tak, z mniejszymi, mniej popularnymi może być problem, dlatego przed wyjazdem należy sprawdzić, które punkty i gdzie, oferują zniżki, i jakie, gdyż nie są one jednakowe.

Karta Turysty- gdzie ją zdobyć?

Kartę Turysty można otrzymać w prezencie jako gift podczas różnych imprez podróżniczych, na przykład wielokrotnie była wręczana gościom na New Trends in Tourism w Gdańsku. Oprócz tego jest do kupienia w punktach informacji turystycznej miast, a także przez Internet. Ostatnia opcja nie daje fizycznie karty, tylko jej numer, który należy wydrukować i mieć przy sobie. Co ważne, Karta Turysty posiada swój termin ważności, od jednego do kilku dni. Po jego upływie zniżki są niedostępne.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję