Joga- równowaga między ciałem a duszą

20 stycznia 2019
yoga-2587066_960_720

Filozofia Jogi zakłada poczucie jedności ciała, umysłu i duszy. Wystarczy kilka minut treningu dziennie, a będziecie w pełni zrelaksowani i gotowi stawiać czoło nowym wyzwaniom. Joga to nie tylko trening ciała, ale także wielka podróż w głąb siebie.

yoga-241609_960_720Znacie to uczucie kiedy ciało odmawia posłuszeństwa, a w ciągu dnia regularnie nawiedzają Was ponure myśli? Macie ostatnio coraz niższe poczucie własnej wartości? Poczucie, że nic Wam się nie chce, a życie jest do bani? Na samą myśl o wysiłku fizycznym bolą Was wszystkie mięśnie i robicie się zmęczeni?  Prawdopodobnie dopadła Was chandra. Ale łatwo się jej pozbyć, wystarczy tylko kilka minut dziennie i cztery litery, aby osiągnąć równowagę pomiędzy ciałem a duszą, ciałem a umysłem. Te cztery litery to:  JOGA.

Filozofia

Joga to filozofia życia, polegająca przede wszystkim na skupieniu i osiągnięciu wolności. Zrozumieniu własnych potrzeb i własnego ja. Tylko dzięki temu można bowiem osiągnąć spokój i równowagę. Żyć według zasad Jogi, to żyć w spokoju, bez nienawiści i agresji, poczucia krzywdy i odwetu. Joga to docenianie w życiu drobnych rzeczy, regularne pozbywanie się wszystkiego co nie służy dobremu samopoczuciu, dobieranie przyjaciół, którzy cenią ludzi za to kim są, a nie za posiadane przez nich dobra materialne. Okazywanie wdzięczności za wszystko co pozytywne w życiu. Joga to także samodyscyplina, samorealizacja, życie według konkretnych zasad moralnych.

To jedna z najstarszych filozofii tego świata, jej początki datuje się na kilka tysięcy lat przed naszą erą.

Trening

yoga-3053488_960_720Każdy trening Jogi powinien zaczynać się od rozgrzewki. Wyznawcy tej filozofii zachęcają do wykonywania ćwiczeń na świeżym powietrzu, dzięki temu nie tylko dobrze dotlenia się organizm, ale także czerpie się energię ze słońca.

Podczas treningu przede wszystkim należy skupić uwagę na prawidłowym oddechu, tak, aby był on nie tylko głęboki, ale także nieprzerwany i płynący zarówno do brzucha, jak i klatki piersiowej. Wdech jest tak samo ważny jak wydech.

Doświadczeni Jogini ćwiczą boso. Dzięki temu nawiązują kontakt z ziemią, z której również czerpią energię. Dużą uwagę poświęcają na to, aby rozluźnić wszystkie mięśnie, pozbyć się wszelkich trosk i napięć. Wszystko po to, aby uzyskać równowagę ciała.

Jak zatem uzyskać równowagę duszy i umysłu? Poprzez medytację, czyli koncentrację na jednej konkretnej rzeczy,  skupienie uwagi na oddechu, wypowiadanie mantry. Warto pamiętać, że aby medytacja przyniosła efekty powinno się odsunąć od siebie wszystkie problemy, złe myśli, i co bardzo ważne: wyprostować ciało, tak, aby kręgosłup był w linii prostej, ale nie w pozycji leżącej.

Zalety Jogi

Joga ma wiele zalet. Przede wszystkim uczy samodyscypliny, pomaga w redukcji napięć dnia codziennego, niweluje stres, rozciąga mięśnie, sprawia, że ciało staje się gibkie i elastyczne, redukuje bóle mięśni i kręgosłupa. Pozwala dotlenić tkanki i komórki ciała, pozbyć się senności, napadających depresyjnych myśli, osiągnąć równowagę emocjonalną. Uczy radości z drobnych rzeczy.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję