Jednodniowe podróże do Londynu i Paryża

1 grudnia 2018
airport-2373727_960_720

Szef odwołał ci urlop? Kolejna sobota w pracy, a może spędzona u cioci na imieninach? Brakuje Ci czasu na kolejną wyprawę? Mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie- jednodniowe podróże do Londynu i Paryża. O to kilka praktycznych porad.

To znakomite rozwiązanie dla pracoholików oraz osób, które chciałyby zacząć podróżować samemu, a powstrzymuje je strach. Taka podróż może być również doskonałym planem na to, aby złapać oddech w codziennym, poukładanym życiu.

Niedrogą, jednodniową  wyprawę tanie linie lotnicze oferują najczęściej na lotniska Londyn Stansted i  Paris Beauvais.

Londyn Stansted

london-530055_960_720Do Centrum Londynu z lotniska można dojechać koleją (jeździ co 15-30 minut, czas podróży to 45 minut, cena biletu to 32 Funty), autobusem (linie A6, A7, A8 i A9, jeżdżą co 15, 20 i 30 minut, czas podróży to od 58 do 100 minut) i taksówką. Ostatnia opcja jest najszybsza, ale też najdroższa, koszt podróży wynosi bowiem od 60 do 130 Funtów Brytyjskich.

Jednodniowa podróż do Londynu daje nam do dyspozycji tylko kilka godzin, dlatego warto dobrze zaplanować  ten czas, aby wykorzystać go jak najbardziej efektywnie. Polecamy przede wszystkim zrobić sobie selfie na tle słynnego brytyjskiego zegara Big Ben, którego wysokość liczy 16 pięter oraz obejrzeć panoramę Londynu ze słynnego London Eye. W pobliżu tego punktu widokowego znajduje się też nie lada gratka dla turystów, tj. London Dungeon. To wyjątkowa atrakcja, która we współczesny sposób przedstawia ryzykowne, historyczne wydarzenia tego miasta. UWAGA! W tym miejscu historyczne postacie ożywają, dlatego warto mieć „stalowe nerwy”. O innych atrakcjach godnych polecenia w Londynie przeczytacie tutaj.

Paris Beauvais

eiffel-tower-103417_960_720Centrum Paryża od lotniska Beauvais dzieli ponad 80 kilometrów. Można je pokonać taksówką, pociągiem lub autobusem. Koszt podróży w obie strony, oficjalnym busem, to obecnie niespełna 29 euro (cena regularna 34 euro). Czas, który musimy zarezerwować na przejazd w jedną stronę to 1h15 minut.

Co zobaczyć podczas jednodniowej podróży do Paryża? Koniecznie panoramę miasta z najwyższego piętra Wieży Eiffla (całkowita wysokość to 324 metry), Katedrę Notre Dame, która budowana była przez prawie 200 lat i słynie z wielkich organów głównych, a także historyczny królewski pałac czyli Luwr. Więcej o paryskich atrakcjach pisaliśmy tutaj.

arte-3610425_960_720Zachęcamy Was także, aby porzucić zwiedzanie głównego miasta na rzecz małego miasteczka Beauvais, które naszym zdaniem, choć równie piękne to niedoceniane.  Miejscami zasługującymi na szczególną tu uwagę są  tu gotycka Katedra św. Piotra, dawny, XII- wieczny szpital La maladrerie Saint-Lazare oraz Muzeum w Pałacu Biskupim Oise.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję