Jarmark Świętego Dominika- niezwykła, letnia atrakcja Gdańska

28 lipca 2017
Jarmark Świętego Dominika

Już od 757 lat, w Gdańsku, organizowany jest Jarmark Świętego Dominika. To jedna z największych i najważniejszych imprez tego miasta. Wiąże się ona z wieloma tradycjami i zwyczajami. Ma jednak przede wszystkim charakter kupiecki. W tym miejscu bowiem, przez trzy tygodnie licząc od 29 lipca tego roku, można będzie kupić tu i mydło i powidło, dobrze zjeść, a także wypatrzeć wśród staroci tak zwane „białe kruki”.

Jarmark Świętego DominikaCo roku w okresie trwania Jarmarku Świętego Dominika, Gdańsk odwiedzają miliony osób z całej Europy, aby wziąć udział w tym wydarzeniu. W tym czasie rozstawionych jest tu tysiące stoisk z różnego rodzaju asortymentem, a także odbywają się tu liczne imprezy rozrywkowe. Na kramach można dostać nie tylko ubrania, kosmetyki, biżuterię, czy sprzęt AGD, ale także rękodzieła tutejszych artystów oraz naturalne wyroby spożywcze, jak swojskiej roboty sery, chleby, miody z okolicznych pasiek oraz inne produkty regionalne. Nie można zapomnieć też o złocie tutejszych terenów czyli bursztynie. Dodatkowo na Jarmarku znajduje się także tak zwany Pchli Targ, na którym można odszukać wiele interesujących staroci, między innymi cennych pozycji wydawniczych, w tym starych, niedostępnych już w antykwariatach komiksów, zabytkowe zegary, lustra czy cenne obrazy. Oprócz kramów spotyka się tu ulicznych grajków oraz krajowych artystów, zarówno ze świata muzyki jak i filmu czy teatru. Odbywają się bowiem liczne spektakle teatralne oraz koncerty. – Jarmark Św. Dominika to wielka tradycja i wielka marka Gdańska. Jest dla nas prawdziwą dumą- mówi zastępca Prezydenta Miasta Piotr Grzelak.

Jarmark Świętego DominikaW tym roku organizatorzy tego przedsięwzięcia wraz z władzami miasta przygotowali dla mieszkańców i turystów dodatkowe atrakcje. Jedną z nich będzie 16 trębaczy wykonujących specjalny hejnał, który będzie można usłyszeć podczas jarmarkowych wydarzeń. Maciej Glamowski, wiceprezes zarządu Międzynarodowych Targów Gdańskich,  zapowiada także inne zmiany podczas imprezy – Pierwsza ma charakter bardzo symboliczny, bo po raz pierwszy Jarmark przekracza granicę Motławy. Dzięki nowej kładce możemy zaprosić na koncert otwierający na Ołowiance, ale też po raz pierwszy jarmarkowe stoiska pojawią się na ul. Stągiewnej. Druga zmiana to miejsce otwarcia i zakończenia Jarmarku. Oba wydarzenia będą miały miejsce na przedprożu Dworu Artusa – mówi. Podczas rozpoczęcia imprezy, na Targu Węglowym, 29 i 30 lipca odbędzie się również kolejna akcja promująca CEV Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej mężczyzn EUROVOLLEY POLAND 2017. W akcji udział wezmą siatkarze Lotosu Trefla Gdańsk oraz maskotka Orzeł. Natomiast na koncercie otwierającym Jarmark, gwiazdą wieczoru będzie Ania Dąbrowska, a oprócz niej wystąpi  także zespół Sound’n’Grace.

Kolejną atrakcją dla uczestników Jarmarku jest możliwość skorzystania w tym roku ze specjalnej aplikacji, która umożliwi bezproblemowe odnalezienie konkretnych, interesujących ich stoisk, ale przede wszystkim, dzięki której będą mogli zwiedzić Gdańsk. I tu niespodzianka, specjalnie na tą okazję  mistrz olimpijski w żeglarstwie Mateusz Kusznierewicz oraz podróżnik Marek Kamiński, przygotowali dwie trasy, którymi najlepiej można poznać to miasto.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję