Jakie sanki wybrać?

16 styczeń 2021
skis-4868380_640

Nie ma chyba dziecka w Polsce, które nie ucieszyłoby się na widok białego puchu za oknem. Mróz i śnieg to para idealna, zachęcająca do długich zabaw  i spacerów na świeżym powietrzu. I tak jak dzieci zapominają wówczas o całym świecie, tak rodzice mierzą się z kolejnym problemem, a mianowicie jakie sanki wybrać dla swojej pociechy?

Plastikowe, metalowe, drewniane, a może dmuchane? Z oparciem lub bez, z pasami trzy- lub pięcio- punktowymi, ślizg jabłuszko czy duże koło, ciągane za sznurek lub tak zwany pchacz, solo lub ze śpiworkem i budką, tradycyjne lub z hamulcem. Zimowy rynek sportowy wykazuje ogromną różnorodność sanek dla dzieci. Nie tylko w kwestii modeli, ale także kolorów i praktyczności. Jakie sanki zatem wybrać?

Czym kierować się przy wyborze sanek?

Pytanie wydaje się z pozoru proste, aczkolwiek niewielu rodziców umie na nie precyzyjnie odpowiedzieć, i kiedy staje przed wyborem kupna sanek w sklepie turystycznym lub sportowym, zastanawia się nad nim nawet kilkadziesiąt minut. Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę jest posiadany certyfikat. Kupno sanek sprowadzanych z Chin, od nieznanego dostawcy, na przypadkowej aukcji czy stronie internetowej (w dodatku bez danych kontaktowych sprzedawcy), może skończyć się wielkim rozczarowaniem.  Ryzyko dotyczy nie tylko niepewnej dostawy, ale także jakości, a przede wszystkim oferowanego przez producenta bezpieczeństwa. O czym mówią ciągi liter na certyfikatach? FSC i FSE świadczą o zachowaniu podczas produkcji najwyższych norm dotyczących środowiska, to znaczy- są ekologiczne. Bezpieczeństwo poświadczy norma TUV GS, a CE zapewni, że dane sanki zostały wykone według standardów przyjętych przez Unię Europejską.

slide-600597_640Kolejny aspekt, który należy wziąć pod uwagę podczas zimowego shopingu to wiek dziecka. Maluch powinien być dobrze zabezpieczony pasami, a rodzic bądź opiekun musi mieć go cały czas w zasięgu zwroku. Kilku- bądź kilkunastomiesięczny maluch lubi się wiercić, istnieje zatem duże ryzyko, że wypadnie ze ślizgu bądź sanek bez dodatkowych zabezpieczeń. Sanki z pasami trzypunktowymi lepiej pozostawić dla przedszkolaka, dla kilku- bądź kilkunastoletniego niemowlęcia lepiej kupić te z pięciopunktowymi pasami lub specjalnym śpiworkiem, który nie dośc, że zapewni dziecku optymalną temperaturę, to jeszcze zabezpieczy przed wypadnięciem. Dzieci strasze z pewnością ucieszą się z sanek-ślizgów, plastikowych z hamulcem, dzięki któremu będą miały kontrolę nad prędkością, a starszaki z modeli, które dają równie szybkie przyśpieszenie podczas zjazdu z górki, jak worki na śmieci. Coraz większą popularność zyskują również sanki dmuchane, podobne do pontonów. Idealne na szleństwa „z górki na pazurki”.

Wygoda to kolejny punkt na liście do sprawdzenia, podczas zakupu sanek. Młodsze dzieci zaczną szybko marudzić, jeśli podczas długiego spaceru nie będą się miały o co oprzeć. Rynek sportów zimowych oferuje zatem sanki z wkładanym, plastikowym siedziskiem, klasycznym oparciem bądź kubełkowe. W tych przypadkach również warto pomyśleć o dodatkowym śpiworku lub kocu, który nie pozwoli dziecku zmarznąć podczas spaceru.

Na wygodę sanek wpływa również ich wielkość, która powinna być dostosowana zarówno do wzrostu, jak i wagi dziecka. Sanki plastikowe, kubełkowe są idealne dla maluchów, sanki drewniane z oparciem dla przedszkolaków, a długie, metalowe- dla nastolatków i dorosłych.

Zanim podejdzie się do kasy, aby zapłacić za sanki, należy także odpowiedzieć na pytanie, do czego mają one służyć i w jaki sposób będą eksploatowane. Sanki statyczne sprawdzą się podczas spacerów i zjazdów z niewielkich wzniesień, zaś sanki dynamiczne będą idealnym rozwiązanie, dla starszych dzieci oraz młodzieży, którzy wykorzystają je nie tylko na stromych stokach saneczkowych, ale także wysokich górkach, o nierównej powierzchni, które można znaleźć w parkach.

Od kiedy dziecko może jeździć na sankach?

sleds-4627046_640Wielu rodziców zastanawia się, czy może kupić sanki niemowlakowi. W niektórych modelach można dziecko położyć na płasko, zawierają one bowiem gondolę lub usztywniany śpiworek, z pasami i przykryciem, a także pchacz, dzięki, któremu rodzic bądź opiekun cały czas widzi twarz i zachowanie dziecka. Ma więc pełną kontrolę nad tym co maluszek robi i czy istnieje zagrożenie jego wypadnięcia z sanek. Sprawdzą się zatem one już u kilkumiesięcznego niemowlęcia. Wielu producentów oferuje również możliwość dokupienia do nich budek, które ochronią dziecko podczas opadów śniegu. Z jednej strony to bardzo ponętna opcja, z drugiej- budka/ daszek zasłaniają dziecko przed zasięgiem wzroku opiekuna.  Sanki z oparciem warto kupić dziecku, które potrafi już samodzielnie siedzieć przez dłuższy czas. Istotny jest bowiem fakt, że jeśli nadal ma z tą czynnością problem, dłuższe pozostawienie malucha w pozycji siedzącej może niekorzystnie wpłynąć na jego kręgosłup. Co więcej, może dojść do bólu pleców i zamiast przyjemności, taki spacer w sankach może przysporzyć dziecku przykrych wspomnień.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję