Jakie okulary przeciwsłoneczne wybrać?

2 sierpień 2021
vacations-2478590_640

Okulary przeciwsłoneczne to nie tylko jedna z najważniejszych ozdób naszej twarzy, ale także istotny gadżet dbający o nasz prawidłowy wzrok i zdrowe oczy. Niestety, nie każde okulary przeciwsłoneczne chronią przed promieniami ultrafioletowymi. Jakie zatem wybrać, kiedy je nosić i gdzie kupować?

sunglasses-2523803_640Dobre okulary przeciwsłoneczne chronią nasze oczy przed szkodliwym promieniowaniem UVA i UVB. Niestety, te kupowane w sieciówkach czy na bazarach są bezużyteczne i oprócz ozdoby naszej twarzy, nie zagwarantują nam nic więcej. Prawda jest jednak taka, że ze względu na ich niską cenę, nadal wiele Polaków i Polek sięga właśnie po nie, tłumacząc, że przecież na oprawce jest podany rodzaj zastosowanego filtra. Otóż okuliści i optycy wyrażają się jasno, te okulary nie chronią wzroku.

Gdzie kupować okulary przeciwsłoneczne?

Najlepiej i najbezpieczniej u optyka. Tylko w sprawdzonym i zaufanym salonie optycznym, okulary przeciwsłoneczne, będą spełniały wszystkie normy i standardy gwarantujące nam zdrowie naszych oczu. Absolutnie nie należy dokonywać tego typu zakupów na stoiskach przy plaży czy rynku, jak również w hipermaketach.

Na co zwracać uwagę kupując okulary przeciwsłoneczne?

  • sunglasses-115870_640Przede wszystkim na rodzaj zastosowanego filtra. Najlepsze dla naszych oczu, okulary, posiadają filtr UV400, który całkowicie chroni je przed promieniami UVA.
  • Jeśli te same okulary przeciwsłoneczne mają Wam służyć przez cały rok, niezależnie od pory roku, warto aby miały również powłokę, filtr polaryzacyjny, który odbije ostre światło zarówno latem, jak i zimą.
  • Kolejna cecha, na którą warto zwrócić uwagę to wielkość szkieł. Zbyt małe oprawki ochronią tylko oczy, nie będą natomiast zasłaniać bardzo delikatnej skóry wokół nich, która jest podatna na poparzenia i nadmierne wysuszenie.
  • Istotny jest również kolor szkieł. Inne bowiem zakłada się w samochodzie, a inne na nartach czy podczas spaceru w mieście. Najbardziej powszechne są szkła szare, które można założyć wszędzie i podczas każdej czynności, zielone zalecane są na dni pochmurne, ale nie powinny być używane przez kierowców, dla nich dostosowane są okulary przeciwsłoneczne z żółtymi soczewkami. Brązowe szkła często są zaś zakładane przez miłośników różnych sportów.

Kiedy należy zakładać okulary przeciwsłoneczne?

W zasadzie okulary przeciwsłoneczne powinno się nosić nie tylko podczas słonecznych dni, ale także w te pochmurne. Nie należy też o nich zapominać zimą, kiedy światło promieni słonecznych odbija się od śniegu. Powstaje bowiem wtedy bardzo niebezpieczna sytuacja dla naszego wzroku, promienie UVA i UVB mogą bowiem uszkodzić rogówkę i spojówkę.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję