Jaki fotelik samochodowy wybrać?

8 styczeń 2022
joie-baby-car-seat-3785975_640

Fotelik samochodowy to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia najmłodszego podróżnika. Gwarantuje on mu bezpieczeństwo w samochodzie podczas jazdy i często ratuje zdrowie, a nawet życie malucha podczas wypadku. Na rynku akcesoriów dla dzieci jest szeroki wybór fotelików samochodowych, dlatego większość rodziców zastanawia się, który wybrać.

Czy wybór fotelika samochodowego ma znaczenie? Tak, i to bardzo duże. Nieodpowiednio dobrany czy powypadkowy może sprawić więcej szkód niż pożytku. Kupno fotelika wiąże się z posiadaniem odpowiedniej, specjalistycznej wiedzy na ten temat. Można zatem samemu się dokształcić w tym temacie i dokonać zakupu, lub poprosić o pomoc ekspertów, którzy dostępni są w wielu sklepach z asortymentem dziecięcym.

Wybierając fotelik samochodowy przede wszystkim należy się kierować bezpieczeństwem dziecka oraz jego wygodą. Podrzędne znaczenie ma kolor czy obicie. Bezpieczny fotelik samochodowy musi wykazywać odpowiednie cechy. Powinien zatem:

  • być dobrany do wagi i wieku dziecka- im węższy zakres wagowy i wiekowy tym lepiej. Wiąże się to wprawdzie z dodatkowymi kosztami, ale życie i zdrowie dziecka nie ma ceny
  • zawierać odpowiednie systemy zabezpieczające- należy pamiętać, że do osiągnięcia przez dziecko wagi 15 kilogramów, może musi ono siedzieć tyłem do kierunku jazdy. Noworodki i niemowlęta powinno się zapinać pięciopunktowymi pasami bezpieczeństwa, w tak zwanej uprzęży
  • być dobrany do samochodu- nie każdy fotelik sprawdzi się w każdym aucie
  • posiadać odpowiednie atesty, w tym europejski atest bezpieczeństwa oraz homologację i-Size
  • być wykonany przez znaną markę specjalizującą się w produkcji fotelików samochodowych dla dzieci w każdym wieku
  • być nowy. Nie należy kupować używanych fotelików. Jest to tylko pozorna oszczędność, bowiem nidy nie wiadomo czy dany fotelik nie jest powypadkowy. Fotelik samochodowy, który brał udział w wypadku nie gwarantuje już bezpieczeństwa. Należy go wymienić
  • posiadać odpowiedniej wysokości zagłówek. Głowa dziecka nie może wystawać poza niego
  • posiadać wkładki redukujące, które pozwalają dodatkowo zabezpieczyć najmłodsze pociechy, czyli noworodki i niemowlęta
  • posiadać odpowiedni montaż w aucie- samochodowymi pasami bezpieczeństwa lub na tak zwanej bazie. Najbezpieczniejsze jest mocowanie ISOFIX
  • nie powinien być montowany na przednim siedzeniu, jeśli znajduje się tam poduszka powietrzna.

Beata Smoter

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję