Jak uczyć się języków obcych w podróży?

12 października 2017
język obcy w podróży

Na każdych zagranicznych wakacjach, bezsprzecznie przyda się choć podstawowa umiejętność porozumiewania się w języku obcym. Niestety, poziom nauczania w szkołach jest daleki od tego czego nam potrzeba w życiu codziennym. Na urlopie najważniejsze jest bowiem swobodne wysławianie się i zrozumienie drugiej osoby. Nie ma tu miejsca na gramatykę, ani nie liczą się prawidłowe składnie. Wystarczy, że będziesz mówić. Zatem jak uczyć się języków obcych w podróży?

Przede wszystkim mów. Nie bój się tego, że Twój angielski jest w stylu „Kali być, Kali mieć”. To nie jest ważne. Nawet jeśli pomylisz jakiś wyraz, albo wypowiesz zdanie w złym czasie, z pewnością zrozumiesz się z obcokrajowcem. Najwyżej z uśmiechem Cię poprawi. To nic złego. Rozmawianie z mieszkańcami danego kraju w ich rodzimym języku jest najlepszym sposobem na nauczenie się go. Ale oprócz mówienia dużo też słuchaj i obserwuj w tym czasie mowę ciała. Idź do kina w Londynie, Barcelonie czy Rzymie. Na filmie w oryginalnej wersji językowej będziesz mógł się osłuchać z prawidłową wymową, a także nauczyć się nowych słówek. Zamiast na dyskotekę wybierz się na karaoke, śpiewanie to jedna z najszybszych i najciekawszych metod uczenia się. Spacerując i zwiedzając miasto czytaj napisy nad drzwiami sklepów, ulotki wręczane na ulicy, podpisy po ekspozycjami w muzeach.  Te wszystkie nasze propozycje, razem sprawią, że po dwóch tygodniach urlopu spędzonego w danym kraju, będziesz znał dany język obcy w stopniu podstawowym. Połącz też wakacje z kursem językowym. Hiszpańskiego warto uczyć się w Barcelonie, Walencji i Madrycie, a najlepsze szkoły języka angielskiego są na Malcie.

język obcy w podróżyNie próbuj podczas urlopu stosować długich i wielokrotnie złożonych zdań, nie naśladuj akcentu tubylców, nie używaj skomplikowanych słów, które mają kilka znaczeń. Im prostsze zdania będziesz tworzyć, tym łatwiej Ci będzie się porozumieć.

Każda kultura ma swoje zwroty, które stosowane są potocznie, w domach, na podwórku, w sklepie… Oczywiście można uczyć się idiomów z książek, ale tak naprawdę rzadko są one potem przydatne, gdyż połowy ich się nie używa, w życiu codziennym. Dlatego proponujemy Ci wynajmowanie pokoi u rodzin, na przykład poprzez Airbnb, couchsurfing, czy prywatne ogłoszenia na forach lub grupach tworzonych na Facebooku. Dzięki temu nie tylko będziesz mógł poznać ich styl życia, ale także szlifować swój język.

Oczywiście każdy sam ma swój niezawodny sposób na naukę języka obcego. Nikt też nie twierdzi, że po jednych zagranicznych wakacjach staniesz się poliglotą. Zapewne po prostu nauczysz się tylko porozumiewać. Na początku zyskasz możliwość swobodnego robienia zakupów i zamawiania potraw w restauracjach, jak również pytania o drogę, potem będziesz opowiadał o sobie, a dopiero na końcu, po kilkunastu wyprawach, będziesz swobodnie rozmawiał z obcokrajowcem w jego języku, na imprezie. Musisz też przełamać swój strach przed mówieniem. Pamiętaj, że nawet jak się pomylisz, to nic się złego nie stanie.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję