Jak przetrwać rodzinny urlop

26 sierpnia 2018
persons-731514_960_720

Cały rok czekasz na ten wymarzony, wyśniony urlop. Planujesz podróż w znane lub nieznane miejsca, szukasz tanich lotów, niedrogich, ale czystych i przytulnych hoteli lub pensjonatów, sprawdzasz wypożyczalnie aut, aby wynajęty samochód był w pełni bezpieczny dla Twojej rodziny, aż tu nagle początek wakacji zaczyna być początkiem rodzinnego koszmaru.

child-1111818_960_720Niestety, z roku na rok, coraz więcej rodzin decyduje się na spędzanie urlopu w domu. Przerażają ich bowiem ciągłe kłótnie i nieporozumienia powstające już podczas planowania wspólnych wakacji, a potem nasilające się przy pakowaniu, podróżowaniu lub w hotelu. Czynnikiem zapalnym może być wybór miejsca, do którego się udadzą, długa podróż samochodem, brak klimatyzacji w hotelu, a nawet brzydka pogoda, na którą tak naprawdę nikt nie ma wpływu. Jak więc przetrwać rodzinny urlop bez sprzeczek i nieporozumień? O to kilka naszych sprawdzonych rad.

  1. Nie bój się spędzić urlopu samodzielnie, bez rodziny. Jeśli nie umiecie porozumieć się odnośnie miejsca docelowego tegorocznego urlopu, niech każdy jedzie gdzie chce. Dzieci pragną spędzić ten czas aktywnie, a Ty z żoną planujesz wylegiwać się do południa a następnie opalać przy hotelowym basenie? Nic prostszego, wyślij dzieci na obóz harcerski, a sam z żoną udaj się w tym czasie w Tropiki. Cały rok jesteście razem, nie musisz mieć więc wyrzutów sumienia, że nie zajmiesz się pociechami w trakcie urlopu. Pamiętaj, odpoczniecie tylko wtedy, gdy każdy z Was będzie zadowolony. Dodatkowo dzieci poczują trochę wolności od rodziców, a Ty z żoną będziecie mieć czas tylko dla siebie.
  2. Gdy zamierzacie udać się w podróż całą rodziną, Wasze listy rzeczy do spakowania przygotujcie dużo wcześniej. Niech każdy z Was przejrzy także te należące do innych członków rodziny i dopisze, co jeszcze według niego, przydałoby się zabrać. W ten sposób o niczym nie zapomnicie. Gdy mimo wszystko będzie Wam czegoś brakować, zawsze możecie to dokupić na miejscu.
  3. family-1848957_960_720Jeśli będziecie podróżować wypożyczonym samochodem, warto zabrać więcej niż mniej. Jeśli okaże się, że jakaś walizka jest niepotrzebna, pozostawicie ją w aucie i nie będziecie jej zabierać do wynajętego hotelu.
  4. Jeśli zamierzasz wynająć auto, zainteresuj się tym tematem przynajmniej dwa miesiące przed wyjazdem. Zapoznaj się z opiniami o danej wypożyczalni, porównaj ceny w wyszukiwarkach, a przed samą podróżą sprawdź dobrze stan techniczny i wyposażenie wybranego samochodu. Nie zapomnij przypomnieć sobie też przepisów drogowych obowiązujących w kraju, do którego zmierzacie i zakupić odpowiednich winiet.
  5. Nie strofuj ciągle rodziny, że to za drogo kosztuje. Budżet urlopu omówcie już rok wcześniej. Dzięki temu będziecie mieć dużo czasu, aby go uzbierać. Przed samym wyjazdem ustalcie co chcecie koniecznie zobaczyć, co możecie pominąć, poszukajcie też bezpłatnych atrakcji. Rozdzielnie finanse na część wspólną i dla każdego z osobna. Dzięki temu za posiłki zapłacicie wspólnymi pieniędzmi, podobnie jak za muzea, ale każdy też będzie miał środki indywidualne, które wyda na własne przyjemności. Ten sposób nauczy też Twoje pociechy oszczędzania i gospodarowania pieniędzmi.
  6. Ustalcie także ramowy plan dnia oraz zwiedzania, a także przygotujcie alternatywne atrakcje na niepogodę. Podczas deszczu możecie zwiedzać muzea, kościoły czy chodzić po sklepach w poszukiwaniu niezwykłych pamiątek, a w upały z pewnością przyda się wizyta w nadmorskich miejscowościach, gdzie ożywi Was morska bryza.
  7. Pamiętajcie, aby dzień zaplanować tak, aby jego część spędzać razem, ale i tak, aby każdy miał trochę czasu wolnego tylko dla siebie. Tak, aby mógłby go zagospodarować samodzielnie, według własnych upodobań.

Pamiętaj, aby pilnować, by nikt nikomu nie narzucał swojego zdania. Wsłuchaj się w potrzeby swojej rodziny i je szanuj. Dużo się śmiej i uśmiechaj, to jest zaraźliwe.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję