Giraffe Manor- śniadanie w towarzystwie żyrafy

3 grudnia 2019
giraffe-519743_640

Jednym z wielu marzeń dużej części podróżników, jest bliskie spotkanie z dzikimi zwierzętami. W tym celu zazwyczaj udają się na Safari, gdzie mogą podziwiać lwy, słonie, nosorożce, zebry w ich naturalnym środowisku. A gdyby tak zdobyć się na jeszcze jeden krok do przodu i … zjeść śniadanie w obecności żyrafy?

Myślisz, że to nie możliwe? A jednak, marzenia się spełniają. To jest w zasięgu Twoich możliwości, wystarczy tylko uzbierać odpowiednia sumę pieniędzy na podróż życia do Kenii i spełnić swoje ukryte, podróżnicze pragnienia.

giraffe-2222908_640Opcja, o której wspominamy jest dostępna w Giraffe Manor Hotel, w Nairobi, w Kenii. Obiekt znajduje się przy Gogo Falls Road. Powstał w 1932 roku, ale pierwsza żyrafa pojawiła się w nim w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Nadano jej imię Daisy. W hotelu spotkasz wyjątkowy, zagrożony gatunek tych zwierząt, mianowicie Rothschilda, znane także jako żyrafy Baringo. Jak szacują zoolodzy, na świecie żyje już tylko kilkaset osobników tego gatunku. Charaktestycznymi ich cechami jest ilość rogów na ich głowach, to jest 5, a nie 2, białe nogi oraz jaśniejsze ubarwienie przy jednoczesnym ciemniejszym kolorze ich centek. Osobniki żyjące w Kenii spotykane są w jej zachodniej części. W naturalnym środowisku można je też spotkać w południowej części Sudanu oraz w północnej Ugandzie.

Ale wróćmy do naszego hotelu oferującego tak niezwykłą atrakcję jaką jest śniadanie w towarzystwie tych nietypowych żyraf. Obecnie jest ich tu aż dziewięć. Każda kilka razy dziennie, podczas posiłków, chętnie zagląda przez okno butikowego hotelu, mając nadzieję, że jego goście w zamian za towarzystwo poczęstują je jakimś smakołykiem. Najbardziej lubią liście akacji, które są ich naturalnym pożywieniem. Jeśli uważasz, że taka atrakcja choć niezwykła jest męczeniem zwierząt, to się mylisz. Właściciele tego miejsca stworzyli mini rezerwat, stanowiący ochronę tego zagrożonego wyginięciem gatunku zwierząt, jednocześnie zapewniając im jak najlepsze warunki do życia. Warto zaznaczyć, że żyrafy chodzą tu wolno, więc wybierając się na spacer do ogrodu zapewne znowu natrafisz na ich towarzystwo.

animal-4603812_640Oprócz śniadania z żyrafami, ttuejszy personel zapewnia nie tylko wygodne i rodzinne pokoje, ale też kameralną atmosferę (jest tylko 6 pokoi do wynajęcia), jak również inne atrakcje takie jak Safari z przewodnikiem, wycieczki po wschodniej Afryce dostosowane do zainteresowań i możliwości gości, trekking na wielbłądach czy wycieczki do okolicznych wiosek i zapoznanie z prawdziwym, codziennym życiem tubylców.

Brzmi zachęcająco? Rezerwując swój pobyt w tym niezwykłym miejscu, pamiętaj, że jest ono nieczynne w maju, ze względu na prace konserwatorskie.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję