Gdzie się bawić na Sylwestra 2021?

31 grudzień 2021
clock-g8c62e959b_640

Skończyły się święta, Sylwestr zbliża się wielkimi krokami. Czas już żegnać się ze Starym Rokiem i z uśmiechem powitać ten Nowy, miejmy nadzieję, że lepszy od poprzedniego. Wedle starego, polskiego porzekadła, jaki pierwszy stycznia, taki cały rok, warto zatem zadbać o udaną sylwestrową zabawę, tak, aby 2022 był pełen uśmiechu, radości i endorfin. Gdzie się bawić na Sylwestra 2021?

Sylwestrowe bale

exclusive-banquet-g8f72e5df8_640Pomimo pandemii i obostrzeń, w tym roku Sylwestra będzie można spędzić na balu. Takowe organizuje wiele lokali gastronomicznych w naszym kraju, pomimo konieczności zastosowania reżimu sanitarnego. Od 15 grudnia obowiązuje zmniejszenie ilości podejmowanych gości w restauracjach. Obecnie, do środka, można wpuścić tylko 30% normalnego obłożenia. Dyskoteki, na razie zamknięte, podczas Sylwestra ponoć będą mogły, na tą jedną noc, wznowić działalność, ale liczba ich gości nie może przekroczyć do 100 osób.  Co więcej, jeśli zostanie zachowany odstęp między tańczącymi 1,5 metra, wówczas nie będa oni musieli zakładać maseczek. Do limitu nie wlicza się osób zaszczepionych, co oznacza, że właściciele i pracownicy lokalu, w którym odbywać się będzie Sylwester, mają prawo poprosić swych gości o okazanie paszportu covidowego. Podczas przemieszczania się na bal sylwetrowy, warto pamiętać, że transport publiczny może zabrać tylko 75% pasażerów.

Domowe prywatki

Alternatywą do balu sylwestrowego w lokalu gastronomicznym lub na dyskotece, w dobie pandemii covid-19, stają się tak zwane „domówki”. Na niejednej, w tym roku, zabrzmi zapewne znany utwór Wojciecha Gąsowskiego „Gdzie się podziały tamte prywatki”. Jeszcze nie tak dawno zapomniane, dziś z racji śmiercionośnego wirusa, znowu wróciły do łask. Trudno bowiem w mieszkaniu czy domu mieszkalnym, liczącym kilkadziesiąt metrów, podjąć 100 gości. W Sylwestra nie obowiązuje cisza nocna, więc można popuścić wodze fantazji i bawić się w najlepsze. Sprawdzą się nie tylko pląsy na domowym parkiecie, w rytm najnowszych przebojów, wspólne oglądanie telewizyjnego balu, ale także wszelkiego rodzaju gry planszowe. Z nowości polecamy:

  • Jak to wtedy było?- rodzinna gra, która pomaga przenieść się do czasów naszych rodziców i dziadków, oraz poznać ich wspomnienia z czasów młodości. Gra zbiera najlepsze recenzje wśród miłośników planszówek. Cena około 100zł.
  • Everdell- to gra, w której przydziela się pracowników do poszczególnych czynności. Zarządza się zasobami… zwierzęcymi po to, aby zbudować własne miasto i osadę. Gra rozwija myślenie strategiczne. Cena to ponad 200zł.
  • Sagrada- to rodzinna gra nawiązująca do słynnego kościoła Świętej Rodziny w Barcelonie. Wy równiez możecie wcielić się w jego architektów i stworzyć niepowtarzalny witraż do jednego z okien. Cena ok. 150zł.
  • Mariposas- to gra dla tych, którzy tęsknią za dalekimi podróżami, za ocean. Dzięki tej planszówce możecie udać się we wspólną podróż z motylami Monarchy, z Meksyku do Ameryki Północnej, a dokładnie Kanady. Podróż nie bdzie jednak krótka, bowiem gracze muszą poddać się fazom migracji tych pięknych owadów. Cena ok.170zł.
  • Azul Letni Pawilon- to tegoroczny laureat popularnego konkursu Gra Roku dla Całej Rodziny. Jest to gra logiczna, która przeniesie Was do slonecznj Portugalii, gdzie Waszym zadaniem będzie wybudowanie Letniego Pawilonu dla królewskiej rodziny. Cena ok.150zł.

Sylwester miejski

champagne-gaef99b510_640Niestety, z powodu pandemii wiele miast, odwołało miejskie, sylwestrowe zabawy. Tłumaczą się tym, że chcą zapewnić swoim mieszkańcom bezpieczeństwo. Sylwestra pod tak zwaną „chmurką” odwołali między innymi włodarze Krakowa, Warszawy, Gdyni, Sopotu, Wrocławia, Poznania.

Gdańsk podjął potrójny wysiłek, aby dostosować się do obostrzeń sanitarnych zapewniających mieszkańcom bezpieczeństwo, to znaczy, że odbędą się aż trzy imprezy, ale na mniejszą skalę, z wydzielonymi strefami, ktore pomieszczą tylko konkretną ilość osób. W dzielnicy Gdańsk Chełm wystąpią Margaret oraz Dj Krzywy, w Gdańsk Brzeźno, na molo pojawi się DJ Adamus, Ada Szulc i Wet Fingers, a w Parku Oruńskim będzie można posłuchać Golden Life. Kolejnym miastem, które mimo pandemii postanowiło w tą wyjątkowa noc przywrócić tradycję miejskich zabaw jest Białystok. Koncert żegnający Stary Rok odbędzie się na Rynku Kościuszki. Mieszkańcy będą się w rytmach muzyki Alicji Szemplińskiej, Magdali i Dj-a C-Bool. Impreza Sylwestrowa na ulicy odbędzie się również w Zakopane, na Równi Krupowej. Wśród zaproszonych Gwiazd znajdują się między innymi, takie nazwiska jak, Maryla Rodowicz, Zenek Martyniuk, Rafał Brzozowski, a także zespoły promujące muzykę disco-polo: Boys, Milano i Weekend. Całe wydarzenie będzie transmitowane  w TVP1. Polsat natomiast wymituje imprezę z Chorzowa. Na miejskim stadionie wystąpią bracia Golec, Liz Mitchel, Michał Szpak, Paweł Domagała, Dorota Rabczewska, Gromee, Papa D, Dr Alban, Viki Garbor, Enej, Dawid Kwiatkowski, Danzel, Bajm i Cleo.

Kulturalny Sylwester

Wiele miast pomimo, iż zrezygnowała z tradycyjnego, miejskiego Sylwestra, to oferuje swym mieszkańcom kulturalne alternatywy. W kinach organizowane są maratony filmowe, a w teatrach spektakle. Bilety są wprawdzie droższe aniżeli w zwykły dzień, aczkolwiek należy pamiętać, że i okazja jest zupełnie inna. Oczywiście w każdej z tych instytucji zostaną zachowane wszelkie konieczne restrykcje, tak, aby nie doszło do zakażeń koronawirusem. Obecny reżim sanitarny wymaga, aby w kinach maksymalne obłożenie wynosiło 30%, obowiązkowe są w nich maseczki, a podczas seansu nie wolno spożywać posiłków. W operach, teatrach i filharmoniach także może być zapełnione tylko 30% sali. Odległość między gośćmi musi wynosić 1,5 metra, maseczki są obowiązkowe. Do powyższych limitów nie wlicza się ozdrowieńców i osób zaszczepionych.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję