Gdański Falowiec- życie w bloku z wielkiej płyty…

21 września 2019
for-example-novy-222800_960_720

Pokazywano go w teledyskach i filmach, zarówno Polskich jak i zagranicznych. Najdłuższy blok w Polsce mieści się w Gdańsku- Przymorzu, na ulicy Obrońców Wybrzeża. Falowiec powstał na początku lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku i liczy niecały kilometr długości.

for-example-novy-536337_960_720 860 metrów długości, 10 pięter, 16 klatek, 1792 mieszkania i kilka tysięcy mieszkańców. Jak twierdzą osoby go zamieszkujące, mieszka się w nim średnio. Ponoć budując go wykorzystywano duże  ilości azbestu, który jak dziś wiemy, jest rakotwórczy. To największa wada tego miejsca. Inne to np. ciasne windy, stare ułożenie hydrauliki (kratki w odpływach np. wanny) czy wbrew pozorom wysoki czynsz. Zaletą i głównym powodem, dla którego ludzie decydują się kupić w tym miejscu mieszkanie, jest idealna wręcz infrastruktura, przystanki autobusowe, sklepy, hipermarket, punkty usługowe, biblioteka, stacja paliw, bliska odległość do morza, dużego parku rekreacyjnego, przedszkoli, szkół, przychodni, przystanków komunikacji miejskiej, a nawet rynku. Niestety, na tak wielką ilość mieszkań jest znikoma ilość miejsc parkingowych, co również utrudnia życie mieszkańcom Falowca. Cechą charakterystyczną dla niego, oprócz długości i ułożenia wyglądem przypominającego morską falę (stąd nazwa), jest wejście do mieszkań z galerii. Co to takiego? Jeden długi balkon, na który wejście jest z klatki schodowej, i który prowadzi do kolejnych mieszkań.

zdj. Przemysław Dymarski, prawa autorskie zastrzeżone

zdj. Przemysław Dymarski, prawa autorskie zastrzeżone

Można powiedzieć, że Gdański Falowiec to pozostałość po PRL-u, która powinna zostać wyburzona. Z drugiej strony ma swoją historię i niebanalny urok. Miejsce to coraz chętniej odwiedzają turyści, zarówno Ci z Polski, jak i z całej Europy, a nawet świata. To bowiem jedna z Gdańskich atrakcji. Warto również zaznaczyć, że Gdański Falowiec jest nie tylko najdłuższym budynkiem mieszkalnym w Polsce, ale i drugim tego typu obiektem w Europie. Na pierwszym miejscu klasyfikuje się bowiem wiedeński  Karl-Marx-Hof, który liczy 1100 metrów długości.

Tego typu blokowisk z wielkiej płyty, w Gdańsku, jest osiem, ale ten szczególnie zdobył serca artystów i celebrytów. Architekci nie raz prześcigali się w projektach jego modernizacji, a producenci filmowi i muzyczni wykorzystywali go w swoich filmach i wideoklipach. Gdański Falowiec z Obrońców Wybrzeża, w marcu tego roku, doczekał się także autorskiego filmu, pod swoją nazwą, ukazującego typowe życie w tym miejscu w latach siedemdziesiątych XX wieku.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję