Gadżety turystyczne, przydatne w podróży cz. 2

5 wrzesień 2021
people-4817872_640

O to druga część artykułu gadżety przydatne w podróży. Przetestowaliśmy przydatność kolejnych dziesięciu, innowacyjnych wynalazków kierowanych do podróżników. Nie może ich zabraknąć w Twoim ekwipunku.

 • Filtr do wody– bardzo przydatny podczas długich wojaży, zarówno tych w mieście, jak i (przede wszystkim) na bezdrożach. Dzięki niemu, każda woda napotkana po drodze, staje się bezpieczna do wypicia. Oczywiście nie mamy tu na myśli filtrów węglowych wkładanych do bidonów, które zatrzymują chlor, ale profesjonalne, turystyczne uzdatniacze wody. Wprawdzie ich koszt to dość spory, jednorazowy wydatek, aczkolwiek zawraca się z procentem na ilości ewentualnie potrzebnych butelek z wodą mineralną. Ponadto podróżując po dżungli, stepach, lasach, górach etc., gdy zabraknie wody pitnej można dzięki niemu napić się na przykład wody ze strumyka. Dobrej jakości filtr do wody jest niewielkich rozmiarów, i nie przepuszcza drobnoustrojów, mających nawet tylko 0,1 mikrona. Dzięki temu można zapobiec zakażenia między innymi pałeczką okrężnicy, powodującą ciężkie biegunki czy salmonellą. Jeden filtr to nawet kilka tysięcy uzdatnionej wody.
 • Wodoodporne etui na telefon– kto z nas nie zna problemu „co zrobić z telefonem na plaży” ręka w górę… na wielu forach turystycznych można spotkać sporą ilość pomysłowych odpowiedzi na to pytanie, np. zakopać w piasku, włożyć w dziecięcą, zawinięta pieluchę, schować pod koc, dać na „przechowanie” sąsiadowi z parawanu obok… Cóż, prawda jest taka, że potencjalny złodziej zna zapewne wszystkie te triki (jak nie więcej) i nie będzie się wahał zabrać zawiniątka z pieluchy. Najbezpieczniejszym według nas i najłatwiejszym rozwiązaniem jest zakupienie wodoodpornego etui na telefon. Jego ceny wahają się od kilkunastu do kilkudziesięcu złotych, w zależności od marki, wielkości i designu. Można je zawiesić na szyji, założyć na ramię czy nadgarstek. Co więcej, oprócz telefonu można w nie włożyć np. kartę kredytową czy dowód osobisty.
 • Kubeczek lub gąbeczki menstruacyjne– niestety, miesiączka w podróży, szczególnie w tej poza miastem, może sprawić wiele kłopotów, ze względu na utrzymanie wysokiego poziomu higieny podczas zmiany środków higienicznych. Z tego punktu widzenia łatwiej o zmianę podpaski niż tamponu, ale jeśli chodzi o wygodę, no cóż… tu można dyskutować co do przydatności podpasek. Rozwiązaniem stają się kubeczki i gąbeczki menstruacyjne. Wprawdzie, podobnie jak tampony, wkłada się je do pochwy, ale można je o wiele rzadziej zmieniać, i co korzystne- są wielorazowe. Dzięki temu odchodzi zmartwienie czy posiadamy ze sobą odpowiednią ilość środków higienicznych. Kubeczek menstruacyjny zmienia się maksymalnie co 6 godzin, a gąbeczki menstruacyjne co 5 godzin.
 • Karabinek z kompasem– karabinek to podstawowe wyposażenie każdego alpinisty oraz survivalowca. Jednakże, Travellersowi- amatorowi też się zapewne nie raz przyda. Może posłużyć jako zabezpieczenie podczas wspinaczki, przy autoasekuracji, pomoże podczas noszenia dużego ciężaru, posłuży jako breloczek i wskaże prawidłowy kierunek marszu. Nie zajmuje dużo miejsca, jest lekki i niedrogi.
 • Karta przeżycia– to obowiązkowy gadżet każdego survivalowca, ale nie tylko. Przydaje się zawsze w najmniej oczekiwanej sytuacji, także podczas otwierania kapslowanej butelki z napojem, na plaży. Ten bardzo tani, bo nawet kilkuzłotowy, gadżet jest jednym z najbardziej przydatnych, w każdej podróży. To kilkanaście narzędzi zebranych w jeden, niewielkich rozmiarów, przypominający kartę bankomatową, przedmiot. Pomoże między innymi otworzyć puszkę lub butelkę, wkręcić lub wykręcić śrubę, zmierzyć inny przedmiot, zeskrobać coś, posłuży za nóż lub nożyczki, będzie kompasem lub brelokiem.
 • Składana mata do siedzenia– z powodzeniem zastąpi ręcznik plażowy kładziony na piasku lub koc piknikowy. Zajmuje też dużo mniej miejsca w bagażu niż w/w. Ponadto łatwo i szybko ją wyczyścić. Nie wchłania wilgoci, dzięki czemu sprawdza się również na trawie o poranku, gdy rosa jeszcze nie wyschła lub po deszczu.
 • Bransoletka-survival- to kilkudziesięcio- złotowy gadżet, który nosi się na ręku, i ma praktyczne zastosowanie. Wskaże drogę, gdy się zagubimy (posiada kompas), można na nim rozwiesić pranie (ma kilka metrów długości), zastąpi nam pękniętą sznurówkę, zamocujemy na niej bagaż. Noszona na ręku jest lekka i nie przeszkadza w podróży.
 • outdoor-3681924_640Hamak z moskitierą– jego cena waha się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Gadżet ten pozwala na nocleg pod gwiazdami, bez narażania nas na kontakt z insektami. Dobrej jakości hamak utrzyma nawet do 4 osób, o średniej wadze około 70kg jedna. Ta opcja spania pozwala nam na oszczędne gospodarowanie miejscem w plecaku. Jeśli zakupimy hamak z moskitierą wraz z dodatkowym parasolem lub żaglem, możemy zrezygnować z zabrania ze sobą namiotu, który nawet najmniejszy, zajmuje dużo więcej miejsca i jest znacznie cięższy.
 • Solarny prysznic wraz z turystyczną kabiną prysznicową– przydatny na kempingach i podczas długich podróży samochodem. Dzięki niemu możemy się wykąpać w każdej chwili, o każdej porze dnia i nocy, w każdym miejscu. Nie trzeba się też przejmować kolejką innych wczasowiczów do publicznej łazienki. Łatwo i szybko go zmontować, jest wielokrotnego użytku. Sam prysznic to koszt od kilkudziesięciu złotych, za ten najprostszy, do kilkuset- za ciśnieniowy. Kabina zaś, to koszt około 200-300zł.
 • Ładowarka usb na kilka wejść– gadżet przydatny, gdy w podróży jest problem z gniazdkami. Ponadto w jednym momencie można ładować zarówno telefon, smartfona, tablet, jak i iPhone, wystarczy mieć tylko odpowiedni kabel. Są różne modele ładowarek na rynku, aczkolwiek najpopularniejsze są te na trzy wejścia USB. Wybierając odpowiedni model warto wziąć pod uwagę całkowitą jej moc, odpowiednią opcję szybkiego ładowania, bezpieczeństwo ładowania i dostosowanie mocy do sprzętu, który jest ładowany.
 • Koc ratunkowy, termiczny– nie, to wcale nie pomyłka z naszej strony. Koc ratunkowy przydaje się nie tylko w awaryjnych sytuacjach, ale też w codziennej podróży. Może służyć za matę izolacyjną od podłoża, ale też za zwykły koc, który dogrzeje nas w chłodne noce. Przypomnijmy: gdy chcemy się ochłodzić- powinniśmy do nas przyłożyć złotą część, gdy natomiast jest nam zimno, złotą stronę należy obrócić tak, aby była na zewnątrz. Koc zapobiega zarówno przegrzaniu, jak i wychłodzeniu ciała.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję