Gadżety samochodowe niezbędne w podróży

10 wrzesień 2017
gadżety samochodowe

Udajesz się na urlop samochodem, a może chcesz wypożyczyć auto na miejscu? Niezależnie, którą opcję wybierzesz, warto zaopatrzyć się w gadżety samochodowe, które są niezbędne w podróży. O to lista najważniejszych z nich.

Alkomat

gadżety samochodowePiłeś? Nie jedź! Dozwolona w Polsce zawartość alkoholu we krwi, która pozwala na jazdę samochodem, wynosi 0,2 promila. Jeśli zatem rano, po suto zakrapianej imprezie, nadal nie jesteś pewien, czy możesz bezpiecznie prowadzić auto, skorzystaj z podręcznego alkomatu, który warto wozić ze sobą w schowku. Na rynku dostępne są zarówno alkomaty z wymiennymi ustnikami, jak i te bezustnikowe. Większość z nich ma podświetlany ekran oraz bezpłatną kalibrację. Dają też 100 procentową pewność pomiaru.

Organizer samochodowy

Ten gadżet polecamy każdemu kierowcy, w szczególności jeśli jest on rodzicem. Dostępne są organizery zarówno do bagażnika, jak i wnętrza auta. Te zawieszane z tyłu przedniego siedzenia pomogą uporządkować zabawki i inne akcesoria przydatne dziecku w podróży. Jeśli dodatkowo do jednej z kieszonek włożysz foliowy woreczek, może Ci ona wtedy posłużyć za podręczną śmietniczkę.

Tyrtytka

Tyrtytka to nic innego jak opaska zaciskowa. Szczególnie przydatna jeśli kołpaki mają zwyczaj „uciekania” z kół. Wystarczy je zatem przymocować do felgi za pomocą tego gadżetu i już macie pewność, że ich nie zgubicie, na wybojach czy podczas szybkiej jazdy.

Wideorejestrator

Podczas wypadku samochodowego najczęściej winny jest kierowca jadący z tyłu. Są jednak takie sytuacje, kiedy ktoś zajedzie drogę, lub wykonana inny manewr, powodujący kolizję. Jeśli są świadkowie to podczas spisywania wersji zdarzeń zazwyczaj nie ma problemu, jeśli ich nie ma, często dochodzi do sporu. Zawieszony na przedniej szybie wideorejestrator udokumentuje całe zdarzenie i pozwoli dokładnie określić sprawcę wypadku.

Uchwyty samochodowe

gadżety samochodoweUchwyty samochodowe dostępne są w różnych wersjach, do kubków z napojami, do nawigacji, tabletu czy telefonu. Można je przyczepić do szyby dzięki przyssawce, do kratek nawiewu za pomocą klipsa albo do przedniego siedzenia.

Zestaw słuchawkowy

W Polsce, jak i wielu innych krajach Europy oraz świata, korzystanie z telefonu komórkowego w czasie jazdy samochodem jest zabronione. Dlatego warto zaopatrzyć się w zestaw słuchawkowy, który umożliwi Wam swobodne odbieranie i prowadzenie w tym czasie rozmów, bez narażania się na wypadek lub mandat.

Wieszak samochodowy

Przyczepiony, z tyłu zagłówka przedniego fotela, wieszak samochodowy sprawi, że Twoje ubrania zawsze będą wyglądały jak po bezpośrednim prasowaniu. Już nie musisz się martwić, że rzucona na tylne siedzenie marynarka nie będzie się nadawała do założenia.

Pokrowiec na kierownicę

gadżety samochodowePlastikowe kierownice latem się bardzo szybko nagrzewają, a zimą wychładzają. Aby uniknąć zbyt wysokich lub niskich temperatur, które są bardzo nieprzyjemne dla dłoni, warto założyć pokrowiec na kierownicę. Może być on gąbkowy, materiałowy lub skórzany. Dodatkowo chroni on ją także przed zniszczeniem.

Wentylator samochodowy

Nowsze auta wyposażone są w klimatyzację, więc letnie upały kierowcom nie są straszne. Właścicielom starszych aut, polecamy zaopatrzenie się w obrotowy wiatrak samochodowy, który podłącza się do zapalniczki. Jest on małych rozmiarów, posiada nawiew obrotowy oraz jednopunktowy, i można go przyczepić do przedniej szyby za pomocą przyssawki.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję