Festiwale podróżnicze 2020

22 stycznia 2020
event-1597531_640

Podróżują, zdobywają nowe lądy, przyjaciół i doświadczenia. Odczuwają świat wszystkimi zmysłami. Nie boją się nowych wyzwań i dlatego z entuzjazmem je podejmują. A po powrocie z wyprawy, z chęcią dzielą się tym co zobaczyli, usłyszeli i doznali. Opowiadają o swoich przygodach i przeżyciach. O tym co poznali w nieznanych miejscach i krainach.

Festiwale podróżnicze to imprezy, na których można spotkać znanych i nieznanych podróżników, trampów, włóczykijów, alpinistów, miłośników sportów ekstremalnych oraz turystów. Obejrzeć filmy i zdjęcia z dalekich stron świata, posłuchać o tym, czego nie przeczytacie w książkach i nie obejrzycie w telewizji. To wydarzenia, które na długo zapadają w pamięć. O to co Was czeka w 2020 roku (kolejność alfabetyczna).

Górnolotni- spotkania ludzi gór– to trzydniowy festiwal odbywający się w Tarnowie. Rozpocznie się 25 stycznia w piątek i potrwa aż do niedzieli włącznie. Co roku, od 10 lat, spotykają się na nim miłośnicy gór oraz sportów z nimi związanych. Idealne wydarzenie, dla osób, które chcą poznać wybitnych wspinaczy górskich, opowiadających o swoich wyprawach, jak również dzielących się swoja wiedzą i doświadczeniem. W tym roku wystąpią między innymi: Agnieszka Dziadek, Bartosz Malinowski, Jan Muskat, Tomek Kozłowski oraz Piotr Snopczyński. Oprócz górskich opowieści usłyszycie także o Ikigai, oraz wyprawie do Bułgarii.  Na warsztatach będzie ćwiczony bardzo ważny temat czyli „Jak nie zabić się w górach”. Festiwal jest odpłatny. Ceny biletów od 20 do 40zł.

globe-trotter-1828079_640Rybnicki Festiwal Podróżników- Karawana– odbędzie się w dniach 29 lutego- 1 marca w Rybniku. Tegoroczny festiwal pozwoli Wam przemierzyć prawie cały świat. Poznacie między innymi tajemnice Kenii, Tajwanu, Gwatemali, Amazonii, Syberii czy Dolomitów. Będziecie tropić wieloryby na Oceanie Spokojnym, zwiedzicie Korsykę szlakiem GR-20, weźmiecie udział w majańskiej fieście i poznacie Niedźwiedzie- Duchy. Brzmi zachęcająco? W takim razie już dziś kupujcie bilety. Ich ceny to 20 i 30złotych.

Kolosy – Ogólnopolskiego Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów nie trzeba Wam przedstawiać. Jest to jedno z największych i nasłynniejszych wydarzeń podróżniczych w naszym kraju. W tym roku spotykamy się w Gdyni już po raz 22. Impreza odbędzie się w dniach 13-15 marca. Zostanie na niej miedzy innymi przyznana nowa nagroda, a mianowicie Książkowy Debiut Roku. Nadal można zgłaszać swoje kandydatury do konkursów. Jury na Wasze formularze i projekty czeka do 31 stycznia.

Ogólnopolskie Spotkanie Obieżyświatów, Trampów i Turystów– To już XXXVI spotkanie OSOTT. Odbędzie się ono w Rzeszowie, w dniach 20-22 listopada. Jak podają organizatorzy, OSOTT to najstarsza impreza podróżnicza w Polsce. Ma ona formę konferencji i jest miejscem wymiany doświadczeń oraz informacji od fachowców, osób, które podróżują od lat i maja za sobą przemierzone wiele tysięcy mil. Ponadto będziecie mogli obejrzeć wyjątkowe zdjęcia z różnych zakątków świata oraz wziąć udział w konkursach.

Śladami Marzeń –Od 14 do 16 lutego w Poznaniu, podczas Targów Turystycznych Tour Salon,  będzie się odbywał 8 Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń.  Ze swoimi dwunastoma prelekcjami wystąpi piętnastu podróżników. Będą to między innymi: Dominik Szmajda, który zrelacjonuje wyprawę do Kamerunu, Tomasz Siuda, który opowie o Amazonii, Paweł i Joanna Poterscy przedstawią świat z perspektywy dużego fiata, Karol i Ola Lewandowscy z Busem przez świat i ich wyprawa Drogą 66, Marcin i Klaudia Majdeccy przybliżą obrzędy związane z zaduszkami w Meksyku, The Redpuff Girls & Wojciech Mura dadzą kilka wskazówek jak się podróżuje po Europie bez telefonów i pieniędzy, a lekarz Łukasz Durajski przedstawi Wam sposoby na to, w jaki sposób uniknąć przykrych pamiątek z podróży.

adventure-842584_640TRAMPki– Spotkania podróżujących kobiet będą przebiegały w Gdańsku w dniach 22-24 maja. To festiwal, na którym odbywają się nie tylko prelekcje, wycieczki po mieście, ale także praktyczne warsztaty. Pomimo, iż festiwal przeznaczony jest głównie dla kobiet, które nie boją się życia i czerpią z niego pełnymi garściami, to Panowie też są na nim mile widziani. To będzie już VII spotkanie i jak co roku zorganizowane zostanie w Europejskim Centrum Solidarności. Program zostanie podany w terminie późniejszym.

Włóczykij 2020–  to XIV Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży. Będzie się on odbywać od 19 do 24 lutego, a także w dniu 29 luty. W tym czasie zorganizowane zostaną podróżnicze prelekcje, degustacje potraw, wystawy, koncerty, Nocny Rajd na Orientację, Bal Włóczykija, warsztaty, gry i zabawy oraz wycieczka do Ińska. Na imprezie spotkają się z Wami reportażyści, filmowcy, alpiniści i etnolodzy.

conference-3518465_640World Travel Show– to Międzynarodowe Targi Turystyczne, podczas, których odbywa się między innymi Warsaw Travelers Festiwal. Ambasadorką tego wydarzenia jest znana wszystkim podróżniczka Martyna Wojciechowska. Na imprezie będziecie mogli spotkać i posłuchać opowieści znanych Wam często z telewizji podróżników. Zachęcamy także do wzięcia udziału w Festiwalu Kultur Azji, który przybliży Wam kulturę, sztukę i kulinaria tego regionu świata. World Travel Show odbędzie się w Warszawie, w dniach 23-25 października.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję