Ekwipunek plażowy – o tym musisz pamiętać

24 czerwiec 2022
sea-g518cd2199_640

Synoptycy zapowiadają fale upałów, które mają nadejść nad Polskę. Temperatura powietrza ma sięgać nawet 38 stopni Celsjusza. Wielu z Travellersów na ten czas zaplanowało pobyt nad morzem. Warto jednak pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i o zaopatrzeniu się w odpowiedni ekwipunek plażowy. Co włożyć do torby plażowej? Podpowiadamy.

Podstawowy ekwipunek plażowy dla osoby dorosłej obejmuje duże ilości wody, krem do opalania, ochronę głowy i ręcznik. Może się więc wydawać, że nic więcej do szczęścia już nie jest potrzebne, a jednak bezdzietni turyści przyjeżdżają z wielkimi torbami. Co zatem się w nich znajduje?

beach-gf2ec0e228_640Nie od dziś wiadomo, że polskie plaże to wystawa parawanów, które dawniej miały chronić przed wiatrem, a dziś wyznaczają „prywatny” teren wczasowiczów. Panuje w ten czas zasada, kto pierwszy ten lepszy. Pierwsze ogrodzenia stawiane są więc nawet o piątej rano. Choć nie popieramy tego procederu, to jednak uważamy, że pierwotna rola parawanu lub namiotu plażowego jest dość korzystna, dlatego warto zaznaczyć go na liście plażowego ekwipunku.

Kolejna rzecz, która powinna się w nim znaleźć to koc, na którym można się położyć. Wprawdzie pamiętamy czasy, kiedy nasi rodzice brali ten z kanapy, gruby i ciężki, aczkolwiek osobiście polecamy koc piknikowy, który łatwo złożyć, jest lekki i zajmuje mało miejsca w torbie. Alternatywą jest cienki pled polarowy, aczkolwiek musimy liczyć się z tym, że nawet delikatny podmuch wiatru sprawi, że nam on „odleci”.

deck-chair-g69961e3dc_640Nie każdy z nas lubi leżeć przez cały dzień tak zwanym „plackiem” na kocu. Dużo wygodniejszą pozycję zapewnia leżak plażowy. W zależności od własnych preferencji mamy do wyboru leżaki aluminiowe i drewniane, rozkładane wyłącznie do pozycji siedzącej, jak i leżącej, długie i krótkie, z lnianym siedziskiem typu „hamak” lub z miękkim, dodatkowym wypełnieniem.

Alternatywą zarówno dla koca, jak i leżaka jest dmuchany materac plażowy. I tu również producenci przedstawiają nam szeroki wybór. Od tradycyjnych dmuchanych siłą płuc lub pompką, do tych nadmuchiwanych wiatrem. W przypadku pierwszej opcji taki materac możemy wykorzystać również do unoszenia się na wodzie.

W słoneczny i upalny dzień odrobinę cienia na plaży zapewni nam parasol plażowy. Współczesne ich wersje są kompaktowe, łatwo się je składa i rozkłada, ze względu na automatyczny mechanizm. Parasol będzie zbędny w przypadku, gdy zamiast parawanu zabierzemy namiot plażowy.

Lodówka turystyczna przydaje się, gdy planujemy całodniowy pobyt na plaży. Można w niej oziębić nie tylko napoje, ale również włożyć delikatne przekąski, które wymagają chłodnych warunków przechowywania, np. jogurty, czy chłodnik. Na plaży sprawdzą się lodówki turystyczne na wkłady, jako, że elektrycznych nie ma możliwości podłączenia do prądu.

Lodówka turystyczna może również posłużyć nam za schowek na pieniądze, klucze lub dokumenty. Inne jego wersje to na przykład zwinięty pampers lub książka, która zamiast kartek z treścią ma wykrojoną dziurę na cenne rzeczy. Schowek można również kupić. Dostępne są w formie sejfów, worków, pojemników na żel pod prysznic, a także w wersji tak zwanych „śledzi”, które wkopuje się w piasek.

Apteczka to podstawowy element ekwipunku każdego turysty, bez względu na to, czy wybieramy się na plażę, czy też w góry. Powinny się w niej znaleźć materiały opatrunkowe, tj. plastry i bandaże, a także opaskę elastyczną, nożyczki, środek dezynfekcyjny, krem do opalania z filtrem (dla dorosłych zalecane są min. 30 SPF), środek owadobójczy, jednorazowe rękawiczki, koc ratunkowy (przy przegrzaniu okrywa się poszkodowanego złotą stroną do ciała), maseczka do resuscytacji.

Ochronę oczu, przed słońcem, zapewnią nam na plaży dobrej jakości okulary przeciwsłoneczne. O poszczególnych ich rodzajach oraz o tym, kiedy i jakich używać pisaliśmy tutaj. Przypomnijmy, że najlepiej wybierać te z filtrem 400, gdyż dają one gwarancję, że promienie UV nie uszkodzą nam wzroku.

hats-g3e2e9a271_640Oprócz skóry i oczu w czasie upałów musimy chronić również naszą głowę. Przegrzanie jej może prowadzić do udaru cieplnego. Dlatego zalecane jest noszenie latem czapki, kapelusza, chustki. Najlepiej, gdyby były one wykonane z cienkiej bawełny, słomy lub lnu.

Nie możemy też zapominać o odpowiednim nawodnieniu. Dorosły człowiek powinien wypijać minimum 2 litry wody w ciągu dnia. W upalne dni, na plażę zaleca się zabierać jednak większą jej ilość. Nie wolno pić wody z morza, nie tylko ze wzlędu na zanieczyszczenia, ale również na zasolenie, z którego filtracją mogą sobie nie poradzić nasze nerki. Warto też pamiętać, że woda mineralna posiada wszelkie minerały, które organizm traci w nadmiarze podczas pocenia się. Powinniśmy też unikać kolorowych napojów i soków, ponieważ słodkie napoje wzmagają pragnienie.

Oprócz wody przydadzą się również przekąski. Choć w ciepłe dni nie chce się jeść, organizm potrzebuje kalorii. Nie muszą to być jednak fast food’y i ciężkie dania obiadowe. Wystarczą jogurty (o ile weźmiemy lodówkę turystyczną), owocowo – ziarniste batony, czy też musy owocowo – warzywne.

UWAGA! Przypominamy również, że w godzinach od 11 do 15 powinniśmy unikać przebywania na słońcu. Jeśli jednak mamy w planach spędzić na plaży cały dzień, to w tym czasie unikajmy kąpieli w morzu (w wodzie łatwiej o oparzenia słoneczne), zadbajmy o dodatkowe nawodnienie, załóżmy lekkie ubranie z długim rękawem oraz nakrycie głowy, pozostawajmy w cieniu parasola lub namiotu plażowego.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję