Domowe sposoby na przeziębienie

10 listopada 2019
sad-3176411_640

Listopad kojarzy się z kapryśną aurą. Raz mamy ciepłą jesień, raz srogą zimę. Częsta zmiana pogody prowadzi do licznych przeziębień, kataru, bólu gardła, gorączki, bólu mięśni, złego samopoczucie a w ostateczności nawet do grypy. Nie zawsze jednak jest konieczność sprintu do apteki po medykamenty, często wystarczą bowiem domowe sposoby na przeziębienie. I gwarantujemy, że większość potrzebnych produktów znajdziecie w Waszych spiżarniach. 

Naturalne soki owocowe

smoothie-3176379_640Pomimo, iż maliny często są stosowane w przeziębieniach, to niewiele osób wie, że sok z tych owoców ma podobne działanie do aptecznej polopiryny. Nie tylko rozgrzewa i działa napotnie, ale też „zbija” zbyt wysoką temperaturę naszego ciała. Ważne jednak, aby był naturalny, a nie chemiczny, kupowany w sklepie za kilka złotych. Aby osiągnąć oczekiwany efekt można go dodawać do gorącej herbaty lub ciepłej wody. Warto także wspomnieć, że maliny są bogate w wiele witamin, w tym witaminy C. W walce z gorączką pomoże też naturalny sok z jeżyn, a także z czarnego bzu. Ten ostatni wspomoże domowe leczenie zapalenia gardła oraz infekcji wirusowej.  W jaki sposób przygotowywać w domu naturalne soki? Można je wyrabiać za pomocą sokownika lub po prostu zasypać owoce cukrem i pozostawić na dobę w ciepłym miejscu.

Pini domowej roboty

Pini to nic innego jak syrop z młodych pędów sosny z dodatkiem nalewki koprowej. Nasze prababcie nie biegły jednak po ten specyfik do apteki, a wyrabiały go same. Sprawdza się on bowiem w leczeniu kaszlu i infekcji górnych dróg oddechowych. Działa także uodparniająco. Pędy sosny należy zbierać kiedy są jeszcze młode, to jest mają około 1 centymetra długości. Najlepiej robić to więc pod koniec kwietnia i na początku maja. W zależności od tego komu będziemy podawać medykament, możemy zrobić go na dwa sposoby, dla dzieci syrop czyli pędy sosny zasypać cukrem i pozostawić, aż puszczą sok, a dla dorosłych nalewkę- zasypując je cukrem i zalewając spirytusem.

Lecznicze właściwości miodu

honey-1958464_640Miód podczas przeziębienia działa przede wszystkim uodparniająco i antybakteryjnie. Ważne jest jednak to,  aby zawsze wybierać  miód naturalny, ze sprawdzonych pasiek. Wtedy mamy pewność, że posiada on właściwości zdrowotne. Na przeziębienie najlepsze są miody lipowy, który rozgrzewa, spadziowy, który szybko rozprawi się z infekcjami górnych dróg oddechowych, wrzosowy pomocny podczas leczenia zapalenia nerek lub pęcherza moczowego, oraz propolisowy, który ma podobne działanie jak antybiotyki. Jedzenie miodu łyżeczką może niektórych z nas przyprawić o mdłości, gdyż smakołyk ten posiada w sobie bardzo dużo cukru. Warto podawać go zatem w napojach, np. z wodą lub herbatą z cytryną, albo rozpuszczony w gorącym mleku. Mleko z miodem i naturalnym masłem, nie tylko ma działanie  rozgrzewające i napotne, ale także łagodzi ból gardła spowodowany infekcją.

Cytryna, bogate źródło witaminy C

Witamina C oprócz tego, że uszczelnia naczynia krwionośne, to działa także uodparniająco. Zatem herbata z dużą ilością cytryny, osłodzona miodem, podawana 3 razy dziennie zdziała zdrowotne cuda.

Naturalne antybiotyki

food-1239423_640Nie od dziś wiadomo, że czosnek i cebula to naturalne antybiotyki. Można je jeść na surowo lub wykonać z nich syrop. W tym celu należy cebulę i czosnek pokroić w plastry i układać je w słoiku naprzemiennie, polewając miodem lub zasypując cukrem.  Następnie musimy to pozostawić w ciepłym miejscu na kilka godzin, tak, aby cebula i czosnek puściły sok.  Przygotowany w ten sposób syrop należy pić kilka razy dziennie po jednej łyżce. 3-4 dni i poczujemy się jak nowo narodzeni. Warto jednak pamiętać, że pomimo tego, iż oznaki choroby minął nam szybko to powinniśmy pić ten syrop do około 7 dni.

Niektóre babcie praktykowały również okłady ze smażonej cebuli. Kładły ją na klatkę piersiową chorego na zapalenie oskrzeli lub płuc. Miała ona „wyciągać” infekcję i ułatwiać odkrztuszanie wydzieliny, a tym samym oddychanie. Ponoć chcąc pozbyć się z organizmu toksyn, które mają negatywny wpływa na nasze samopoczucie, należy surową, pokrojoną cebulę wkładać na noc do skarpetek, które zakładamy na nogi.

Bańki, zapomniana i niedoceniana praktyka naszych babć

Zapewne jeszcze u wielu z Was, w domowej apteczce, leżą banki. Dawniej stosowało się te ogniowe, od wielu lat jednak na rynku możemy dostać bańki próżniowe i gumowe, które stawia się o wiele szybciej i łatwiej. Co do skuteczności, każdy ma inne zdanie, jedni nie widzą różnicy pomiędzy skutecznością jednych i drugich, inni uważają, że bańki próżniowe i gumowe nie dają takiego samego efektu jak te szklane.Metoda stawiania baniek wywodzi się z Chin. Jest ponoć bardzo skuteczna podczas leczenia chorób górnych i dolnych dróg oddechowych, w tym zapalenia oskrzeli i płuc, ponadto wspomaga sen, który ma istotna rolę w regeneracji organizmu. Tą metodę domowego leczenia przeziębienia polecają nawet lekarze.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję