Długi weekend majowy w Elblągu

22 kwiecień 2022
elblag-g6d7e5b3f0_640

Długi weekend majowy to idealny czas na spacer w Elblągu. To wyprawa niskobudżetowa, ale pełna wrażeń do jednego z najstarszych miast w Polsce. Sprawdź, co Cię czeka w najniżej położonej aglomeracji naszego kraju.

Kilka słów ogółu

Elbląg to jedno z najstarszych miast w Polsce. Powstał w pierwszej połowie XIII wieku. Ponadto jest najniżej położoną aglomeracją naszego kraju, znaną z produkcji piwa Żywiec. Pomimo, iż przez turystów  miasto jest dość ostrożnie odwiedzane, choćby ze względu na niewielką ilość zabytków, w tym przeważającą liczbę kościołów, to uwierzcie, podczas weekendowego spaceru jest tu co robić. Nudzić się z pewnością nie będziecie.

To właśnie browar Żywca oraz przemysł ciężki stanowił podstawę przemysłu Elbląga. Pomimo, iż można tu zobaczyć chociażby ciekawe eksponaty w Galerii Sztuki, a także interesując zabytki oraz piękno natury, to dopiero nowoczesny park rozrywki doprowadził do znacznego wzrostu liczby odwiedzających to miasto.

Holandia Elbląska

Holandia Elbląska jest kompleksem wypoczynkowo rekreacyjnym, który zajmuje powierzchnię około 22 hektarów. Prawdopodobnie to jeden z największych parków rodzinnej rozrywki w północnej części naszego kraju.  Położona jest przy drodze S7, i… niestety, albo posiadacie własne auto, albo wypożyczony samochód. Ewentualnie zostaje Wam dojazd taksówką. Na komunikację miejską, która zawiezie Was do parku nie macie co liczyć. Pomimo, iż organizatorzy dumnie na swojej stronie ogłaszają, że z roku na rok centrum się powiększa i wzrasta liczba atrakcji, to raczej nie można tego zaobserwać w praktyce. Niemniej warto spędzić tu cały dzień. Tym bardziej, że rozrywki nie brakuje, a baza gastronomiczna jest zadowalająca. Więcej o Nowej Holandii przeczytacie tutaj.

Co jeszcze warto zobaczyć w Elblągu?

cathedral-gabdb27d9a_640 Jedną z najważniejszych atrakcji Elbląga jest Stare Miasto i jego zabytki. Zwiedzanie należy zacząć od Bramy Targowej, która dawniej była wjazdową do miasta. Pomimo, iż kiedyś przylegały do niej mury obronne, dziś stoi samotna i strzeże historii tego miejsca. Z jej tarasu widokowego można obejrzeć panoramę miasta.

Kolejnym punktem widokowym jest wieża słynnej Katedry św. Mikołaja. W świątyni warto zwrócić uwagę na gotycką chrzcielnicę z końca XIV wieku oraz organy.

Pomimo, iż weekend w Elblągu nie daje dużych możliwości czasowych jeśli chodzi o zwiedzanie, to z pewnością nie można pominąć również wizyty w Muzeum Archeologiczno – Historycznym miasta, które w pełni przybliży Wam jego historię, i to nie tylko ta sprzed jednego wieku, ale także sprzed wielu stuleci, sięgających między innymi czasów gotów.

Kolejne punkty weekendowego spaceru w Elblągu, których nie można pominąć, to Bażantarnia i Park Wysoczyzny. Oba miejsca są idealne do wypoczynku na łonie natury i spotkań z wolno żyjącą zwierzyną, taką jak jelenie, lisy, borsuki, łasice i inne.

Na zakończenie weekendu w Elblągu polecamy rejs po Kanale Elbląskim, który obfituje w takie wrażenia jak pływanie statkiem po … trawie.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję