Czy wiesz, że… czyli ciekawostki ze świata…

4 sierpnia 2018
binoculars-1209011_960_720

Nie masz pomysłu na urlop? Potrzebujesz inspiracji na niezapomnianą podróż? Zapoznaj się z wybranymi przez nas ciekawostkami ze świata, a może dzięki nim Twoje wakacje zamienią się w niezapomnianą przygodę życia.

Czy wiesz, że:

kremlin-3393439_960_720Moskwa. Stolica Rosji słynie przede wszystkim z piękna swej ikony, czyli Kremla. Ale czy wiesz, że ta fortyfikacja jest również najstarszym obiektem tego miasta? Pierwsze zabudowania, jakie powstały w tym miejscu pochodziły z około 2000 lat przed naszą erą, natomiast zabudowania, które możemy nadal podziwiać pochodzą z XV wieku naszej ery. Oprócz Pałaców Kremlowskich znajdują się tu między innymi Cerkwie, Sobory, Zbrojownia, Barbakan, Arsenał i Komnata Graniasta.

pyramids-2371501_960_720Egipt. Piramidy w Egipcie mają więcej niż 4,5 tysiąca lat. Powstały bowiem około 2,5 tysiąca lat przed naszą erą. Trzy najpiękniejsze i największe piramidy zbudowano w Gizie. Są to: Piramida Cheopsa, zwana Wielką Piramidą, a także Piramidą Chufu, Piramida Chefrena oraz Piramida Mykerinosa. Największą z nich, czyli Piramidę Cheopsa,  zbudowano z ponad 2 milionów kamiennych brył, jej ciężar obliczono natomiast na ponad 6 milionów ton.

Antarktyda. Ten kontynent jest uznawany za najzimniejsze miejsce na świecie. Temperatura spada tu nawet do -70 stopni Celsjusza, ale naukowcy podają, że zdarzyło się, że pomiary wskazywały nawet  prawie -90 stopni Celsjusza. Rekord ten padł w 1983 roku. Antarktyda słynie z wielu stacji badawczych. Jej stałymi mieszkańcami jest tutejsza fauna, w skład której wchodzą między innymi orki, pingwiny, foki, krabojady, płetwale błękitne, finwale, humbaki oraz słonie morskie.

Londyn. Czy wiesz, że założycielami Londynu byli… Rzymianie? Ich ślady datuje się na koniec pierwszej połowy I wieku naszej ery. Obecnie stolica Wielkiej Brytanii jest uznawana także za jej największe miasto, a także za jedno z najbardziej zróżnicowanych etnicznie. Największymi tutejszymi atrakcjami, które przyciągają turystów są wieża zegarowa Big Ben, wiszący nad Tamizą Most Tower Bridge  oraz siedziba Królowej Elżbiety- Pałac Buckingham.

forbidden-city-220099_960_720Pekin. W stolicy Chin znajduje się Zakazane Miasto. Dlaczego zakazane? Ponieważ zwykły człowiek, nie miał tu wstępu. W centrum kompleksu znajdował się i znajduje do dziś Pałac Cesarski, który wybudowany został na początku XV wieku naszej ery. Do miasta można dostać się za pomocą pięciu Bram, główną jest Brama Niebiańskiego Spokoju.

Kioto. Słynne Tokio, dzisiejsze główne centrum turystyczne Japonii,  nie zawsze było jej stolicą. Jej poprzedniczką było miasto Kiotio. To w nim mieszkał Cesarz tego kraju.  Pomimo, iż Kioto przestało być stolicą Japonii w drugiej połowie XIX wieku, do dziś jednak znane jest jako kulturalne serce tego państwa. Szczególną wagę przykłada się tu między innymi do sztuki parzenia herbaty.

house-1080268_960_720Nowy Orlean. To najstarsze miasto południowej części Stanów Zjednoczonych. Założyli je Francuzi na początku XVIII wieku. Dziś słynie przede wszystkim ze swej kuchni i popularyzacji jazzu. Z korzeniami i historią francuskich osadników tego miasta można zapoznać się w zabytkowej French Quarter.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję