Czy istnieje jeden sposób na szczęście? Nasze Top 5

11 styczeń 2020
happiness-824419_640

Czy istnieje jeden sposób na szczęście? Nie. Psychologowie twierdzą, że każdy z nas ma swój, niepowtarzalny. Tak więc, ile ludzi na świecie, tyle metod na pozbycie się stresu i osiągnięcie harmonii ciała i duszy. Jednak, jeśli jeszcze nie odnaleźliśmy swojej, indywidulanej drogi do wypracowania radości i wewnętrznego spokoju, możemy skorzystać z jednej z uniwersalnych koncepcji dążenia do duchowej i emocjonalnej równowagi. O to nasze Top 5 sposobów na szczęście.

Ikigai

pair-347220_640Ikigai to koncept wywodzący się z kraju kwitnącej wiśni, czyli Japonii. Głównym jego celem jest znalezienie własnego sensu życia i celebrowania każdej wolnej chwili małymi przyjemnościami, jeśli to możliwe to w gronie przyjaciół i rodziny. Duże znaczenie w Ikigai ma również okazywanie radości oraz doceniania małych gestów i otaczających nas drobnych rzeczy. Cieszenie się ze szczegółów jakimi są pierwszy uśmiech dziecka, szum morza czy spotkanie z bliską osobą. Ikigai ma jeszcze jeden ważny warunek osiągania szczęścia. Jest to praca. Koncept zakłada pracę do bardzo późnej starości, ta bowiem uszlachetnia.

Hygge

To jeden z najbardziej znanych i najpopularniejszych na świecie sposobów, na osiągnięcie równowagi ciała i ducha. Wywodzi się z Danii i powstał w XIX wieku. Hygge to w dosłownym tłumaczeniu wygoda i komfort. I to właśnie jest według Duńczyków kluczem do szczęścia. Koncepcja ta, dużą wagę przywiązuje do wyglądu otoczenia, w którym sie znajdujemy. Z pewnością więc spodoba się wszystkim osobom, które lubią otaczać się drobiazgami i bibelotami. Ulubiony kubek, przytulny koc, którym otulimy się w chłodne wieczorem, miękkie kapcie, ciepłe i przytłumione światło, smaczne jedzenie, zajadanie się słodyczami, towarzystwo przyjaciół i rodziny, cieszenie sie chwilą, to wszystko wedle Duńczyków ma ogromne znaczenie na nasze dobre samopoczucie.

Pyt

adorable-3344414_640Pyt to kolejny koncept osiągania szczęścia stworzony przez Duńczyków. Jego głównym założeniem jest redukowanie stresu. W jaki sposób to zrobić? Odpowiedź jest prosta, po prostu przestać się wszystkim przejmować. Jeśli wydarzy się coś nieoczekiwanego, co wywoła w nas złość, frustrację, napięcie czy zdenerwowanie, należy przejść nad tym do porządku dziennego. Najlepiej przygotować sobie na taką „okazję” już wcześniej mantrę, którą wypowiemy, na przykład „Trudno, nic się nie stało”, „Jakoś to będzie”, „Zdarza się, takie jest życie” i tym podobne. Tym właśnie jest duńskie słowo „pyt”. Ponoć jeśli w nie uwierzymy i będziemy wypowiadać je z przekonaniem, to nasz poziom stresu nie będzie wzrastał, ale wręcz spadał.

Sisu

Sisu to teoria szczęścia powstała w Finlandii, około stu lat temu. Mówi ona jasno, że wewnętrzną równowagę zapewnia upór i wytrwałe dążenie do osiągnięcia celów. Pokonywanie wszelkich trudności z ogromną determinacją. Dzięki temu hartują się zarówno nasza psychika, jak i emocje. Sisu sprawia, że nie straszne są nam przeciwności losu, nie załamujemy się, gdy spotka nas niespodziewane i negatywne zdarzenie. Zamiast się zamartwiać i wpadać w depresję szukamy rozwiązań oraz nowych możliwości.

Lagom

blond-1868815_640Pozostając w Skandynawii, warto przyjrzeć się również koncepcji zwanej Lagom, wymyślonej przez Szwedów. Lagom oznacza nic innego jak „w sam raz”. Zatem zarówno w świecie materialnym jak i duchowym powinniśmy zachować umiar. Czyli nie skupiać się na byciu Ascetą i odmawianiu sobie wielu rzeczy, ale także nie dążyć do nadmiaru i przepychu. Tym samym według lagom należy zachować zdrowy rozsądek. Dotyczy to każdej sfery życia: jedzenia, domu, zakupów, przyjaciół, odpoczynku, pracy itp.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję