Czego najbardziej nie lubimy podczas podróży?

26 marca 2018
girls-3224461_960_720

Większość z nas uwielbia urlopowe wyprawy. Są jednak takie sytuacje i rzeczy, których nie lubimy podczas podróży, i które potrafią zepsuć nam całe wakacje. Poznajcie zatem siedem najczęstszych powodów, dla których wolimy zostać w domu, aniżeli wyjechać w nieznane.

Długiej jazdy

bus-670966_960_720Długa jazda zazwyczaj męczy całą rodzinę. Najszybszym środkiem transportu jest samolot, ale też ma on największy limit bagażu. Drugi pod względem prędkości, jest samochód. Brak ograniczeń wielkościowych naszych toreb, możliwość jazdy bez przerw bądź z niezliczoną ich ilością, to tylko jedne z wielu zalet tego środka lokomocji. Warto także pomyśleć o podróży nowoczesną, polską koleją. Czasu jednak ani nie rozciągniemy, ani nie skurczymy, dlatego warto pomyśleć zawczasu jak go sobie wypełnić podczas dłużącej się jazdy. Jedną z opcji jest zabranie i czytanie książek bądź gazet, zarówno w tradycyjnej wersji tradycyjnej jak i tej cyfrowej, kolejną jest możliwość obejrzenia zaległych seriali i filmów  lub laptopiena tablecie. Dzieciom warto spakować też kartki papieru, kolorowanki i kredki. Mogą kolorować obrazki lub składać origami.

Hałasu

Nic tak nas nie denerwuje jak hałas w publicznych środkach transportu lub za ścianą hotelowego pokoju. Jeśli podróżujemy koleją, autobusem lub samolotem należy zawsze pamiętać, że filmy i muzykę słuchamy na słuchawkach, a podczas rozmów telefonicznych wychodzimy na korytarz lub prowadzimy je podczas postoju autokaru. Jeśli zaś mamy do czynienia z hałasującym sąsiadem w pokoju obok, to powinniśmy zabezpieczyć się w stopery uszne lub grzecznie zwrócić mu uwagę, że przyjechaliśmy na wakacje odpocząć w ciszy i spokoju.

damnoen-saduak-floating-market-546272_960_720Tłoku

Nikt z nas nie lubi zatłoczonych plaż, restauracji, w których nie można znaleźć wolnego stolika, muzeów do których kolejka ciągnie się przez trzy aleje.Jak tego uniknąć? Najlepiej planując urlop poza sezonem. Wtedy mamy duże prawdopodobieństwo, że znajdziemy miejsce na jednej z najpiękniejszych plaż w Europie lub wejdziemy na wystawę czy wernisaż po 5 minutach, a nie dwóch godzinach.

Problemów z komunikacją

Duża liczba osób nie jeździ na wakacje za granicę, bowiem boi się bariery językowej. I to jest błąd, gdyż bezpośrednie obcowanie z językiem jest najlepszą i najszybszą metodą jego nauki. Dla tych z nas, co to jednak wolą się asekurować wynaleziono koszulki z uniwersalnymi na świecie piktogramami, oznaczającymi między innymi posiłek, nocleg czy transport.

Planowania  i organizacji

Planowanie podróży to jedna z najprzyjemniejszych jej części, ale też najbardziej czasochłonnych. Ci z nas, którzy nie są w stanie przekonać się do samodzielnej organizacji podróży mogą pojechać na wakacje z biurem podróży lub skorzystać z ofert firm, które układają plany wędrówek ekstremalnych. Większość osób, które prowadzą takie biznesy to doświadczeni podróżnicy.

Myślenia o upływającym czasie

Ledwie nam się zaczęły wakacje, a my już myślimy, że za 14 dni będziemy musieli wrócić do pracy. A gdyby tak nie martwić się niczym i po prostu zacząć podróżować? Myśleliście już o tym, aby poprosić szefa o możliwość 3 lub 4 tygodniowego urlopu? My wiemy, że jest to możliwe, oczywiście zazwyczaj późną jesienią lub zimą, ale nie ma nic cudowniejszego niż lato w środku zimy, czy choćby wczasy pod palmami w grudniu. Zachęcamy też Was do zastanowienia się nad gap year, czyli rocznej przerwy w pracy lub studiach, podczas, której będziecie poznawać świat.

savings-3228759_960_720Napiętego budżetu

Możliwości zwiększenia wakacyjnego budżetu jest kilka, między innymi większe oszczędności w ciągu roku, czyli zrezygnowanie z obiadu kupionego w pracowniczej stołówce na rzecz tego, który przyniesiemy z domu, odmówienie sobie codziennej kawy przed pracą z pobliskiej kawiarni i wypicie jej filiżanki przed wyjściem, zakupu jednej zamiast dwóch par butów, polowanie na promocje wakacyjne, tj. tanie bilety lotnicze, allerty cenowe w hotelach, oferty first i last minute. Czasem warto też skrócić wakacje o dwa lub trzy dni, aniżeli ciągle liczyć każdy cent lub złotówkę.

 

 

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję