COVID-19. Zadbaj o swoje dłonie

28 luty 2021
washing-hands-4940196_640

COVID-19 wymaga od nas zwiększonej higieny rąk, zarówno poprzez ich częstsze mycie, jak również dezynfekcję. Jednakże mydła, jak i środki na bazie wysokoprocentowego alkoholu, wysuszają mocno skórę dłoni. Przez co staje się szorstka i popękana. W jaki sposób zatem zadbać o dłonie, aby były nie tylko ładne, ale i zdrowe?

Dlaczego mydło i środki dezynfekcyjne szkodzą skórze?

child-5961419_640Znane, polskie porzekadło mówi: częste mycie skraca życie. I choć nie jest to prawdą, to jednak jest tu pewne jej ziarnko zasiane. Otóż, częste mycie rąk powoduje ich przesuszenie, a tym samym szorstką i popękaną skórę. Ten negatywny efekt wzmagają dodatkowo preparaty atybakteryjne i antywirusowe, które są robione na bazie minimum 70 procentowego alkoholu.  Jeśli zaś chodzi o mydło, to tu głównym czynnikiem powodującym wysuszenie skóry jest jego zasadowe ph, spowodowane składnikami Sodium. Dlatego też kosmetolodzy odradzają mycie skóry twarzy mydłem. Ponadto, źle spłukany środek myjący, bądź niedokładne wytarcie dłoni po myciu w ręcznik, przyśpiesza proces tworzenia się drobnych ran na rękach.

Jak zadbać o suche i szorstkie dłonie?

Chcąc uniknąć przykrych dolegliwości, takich jak uczucie ściągnięcia skóry na dłoniach, jej przesuszenie, szorstkość a także spękanie, musisz zadbać o ich odpowiednią pielęgnację. W dobie pandemii COVID-19 częste mycie i dezynfekcja rąk jest zalecana, a wręcz wymagana, aby uchronić się przed koronawirusem. Nawet jeśli zaczniesz stosować rękawiczki jednorazowe, nie możesz zrezygnować z powyższych zabiegów, po powrocie do domu. Czy zatem jesteś skazany na dolegliwości skóry? Nie. Przede wszystkim dobierz odpowiednio delikatne mydło lub żel do mycia, który ma jak najbardziej zbliżone ph do 5,5. Pamiętaj także, aby po namydleniu środek ten dobrze spłukać ciepłą, ale nie gorącą wodą, a następnie dokładnie, także między palcami (gdyż tam skóra jest bardzo delikatna) osuszyć. Po każym umyciu rąk nałóż dobry krem nawilżający. Zwróć uwagę, aby zawierał on w swym składzie parafinę lub aloes. Sok z aloesu ma działanie nie tylko głęboko nawilżające i regenerujące (przyśpiesza gojenie ran), ale także bakteriobójcze.  Kosmetolodzy zalecają także, aby raz w tygodniu zafundować dłoniom domowe SPA, polegające na poddanu ich zbawiennym właściwościom peelingu oraz stosowania głęboko odżywczych masek.

Domowe SPA dla dłoni

hands-4190681_640Chcąc zapewnić swoim dłoniom domowe SPA możesz użyć profesjonalnych kosmetyków, medykamentów dostępnych w aptece lub naturalnych komponentów, znajdujących się w każdej kuchni. Jak już wspomnieliśmy, zarówno maski, jak i kremy dostępne w drogeriach, powinny zawierać w swoim składzie parafinę i/lub aloes. Jeśli chodzi o medykamenty warto, abyś zwróciła uwagę czy w ich składzie występuje mocznik i spora zawartość witamin. Mocznik w kremach i maściach nie pozwala na utratę wody ze skóry, a tym samym zapobiega nadmiernemu jej wysuszaniu. Ponadto ma działanie regenerujące.

W domowej kuchni warto poszukać cytryny, która „wybiela” powstałe przebarwienia, nawilżającego awokado, siemienia  lnianego o właściwościach odbudowywujących zniszczone komórki skóry i naskórka, miodu i gliceryny o działaniu odżywczym, jak również nawilżającej i odżywczej oliwy z oliwek.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję