COVID-19. Polaków zapraszają czy autują?

12 maja 2021
virus-4915859_640

Sytuacja w Polsce z uwagi na pandemię COVID-19 i ciągle zmieniające się dane, raz na korzyść a raz nie, spowodowała, że różne kraje różnie nas oceniają pod kątem walki ze śmiercionośnym wirusem. Na szczęście ostatnio sytuacja się unormowała i większość krajów przestała uznawać Polskę za kraj wysokiego ryzyka. Również Wielka Brytania i Niemcy wydały swoje komunikaty w tej kwestii.
Niemcy
virus-4999857_640Do 8 maja Niemcy uważali Polskę za kraj o szczególnie wysokim ryzyku w kwestii COVID-19. Od 9 maja ten felerny „tytuł” zostal nam w końcu odebrany. Zelżały też restrykcje dotyczące wjazdu Polaków na terytorium Niemiec. Nowe zasady obowiązują do dziś, 12 maja. Osoby zaszczepione nie muszą poddawać się kwarantannie, to samo tyczy się ozdrowieńców. Wyjątkiem od tego jest przebywanie wcześniej w krajach wysokiego ryzyka. Dla reszty wjeżdżających, kwarantannę nadal wyznaczają landy. Wciąż przy przekraczaniu granicy należy mieć przy sobie negatywny wynik testu PCR, wydany w języku niemieckim, francuskim, hiszpańskim bądź angielskim. Trzeba też zarejestrować się na stronie http://www.einreiseanmeldung.de. Co nas czeka od jutra, 13 maja? Osoby, które poddały sie szczepieniu lub są ozdrowieńcami nie będą musiały poddawać się kwarantannie i testom. Taką samą sytuację będą mieli pracownicy transgeniczni oraz podróżujący, którzy będa odwiedzać rodzinę, a ich pobyt na terenie Niemiec nie przekroczy 72 godzin. Inni wjeżdżający zostaną zostana zwolnieni z kwarantanny jeśli będą posiadali aktualny, negatywny wynik testu PCR. Nadal dla wszystkich będzie istniał obowiązek rejestracji wjazdu na w/w portalu.
Wielka Brytania
test-tube-5065426_640W przypadku wjazdu do Wielkiej Brytanii, Polacy muszą poddać się 10-dniowej kwarantannie. Zwolnieni są z niej pracownicy sezonowi, kierowcy przewożący ładunki lub osoby, które podróżują przez Anglię do innego kraju. Osoby, które tu mieszkają lub zamierzają pozostać w kraju turystycznie bądź u rodziny, muszą wypełnić najszybciej na dwie doby przed wjazdem formularz lokacyjny. Każdy wjeżdżający na teren Wielkiej Brytanii ma obowiązek posiadania negatywnego testu PCR, LAMP, przepływu bocznego lub antygenowego, wykonanego w autoryzowany laboratorium i nie wcześniej niż na trzy doby przed wjazdem. Jego wynik musi być wydany w języku angielskim, francuskim lub hiszpańskim. Kolejne dwa testy należy wykonać w 2 i 8 dobie pobytu. Z testów zwolnione są dzieci poniżej 11 roku życia, a także kierowcy przewożący towary ciężarówkami, marynarze oraz piloci samolotów, jak również załoga promów. Polacy chcąc skrócić swoją izolację, powinni przed przyjazdem zarezerwować sobie możliwość wykonania prywatnego testu programu TEST TO RELASE, po pięciu dniach od przyjazdu. Warto także wiedzieć, że sami musicie wybrać i opłacić sobie miejsce poddawania się kwarantannie. Pamiętajcie, że za brak testów lub zgłoszenia lokacyjnego grozi wysoki mandat. Wielka Brytania wprowadziła listy w trzech kolorach: czerwonym, żółtym i zielonym. W zależności od tego, na której z nich dany kraj się znajdzie, jego mieszkańcy wjeżdżając na terytorium Anglii będą musieli poddać się mniejszym lub większym restrykcjom. Najmniej obostrzeń dotyczy listy zielonej. Niestety Polska się na niej nie znalazła. Obecnie przyznano nam kolor żółty. Należy jednak sprawdzać oznaczenia co 3 tygodnie bowiem w tym czasie są aktualizacje.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję