COVID-19. Ozonowanie auta

6 kwietnia 2021
ozone-1169613_640

Samochód to w dobie pandemii COVID-19 najbezpieczniejszy środek transportu. Warto zatem zadbać, aby był on nie tylko sprawny, ale też odpowiednio czysty i zdezynfekowany. Ozonowanie auta wcale nie musi być drogie i długotrwałe.

W medycynie panuje złota maksyma „lepiej zapobiegać niż leczyć”. Odnosi się ona również do COVID-19. Dlatego warto zastanowić się nad tym, w jaki sposób zabezpieczyć swój samochód przed groźnym wirusem. Najlepiej jeśli będziesz z niego korzystać tylko Ty i Twoja rodzina. Zrezygnuj z zabierania autostopowiczów, oferowania przejazdów na forach i platformach do tego przeznaczonych, czy car- sharing’u. Na to wszystko przyjdzie jeszcze czas. Teraz należy zachować najwyższą ostrożność.

Czym dezynfekować

Najprostszym sposobem na zdezynfekowanie auta jest spryskanie jego wnętrza odpowiednim spray’em antybakteryjnym i antywirusowym, my zachęcamy Cię jednak, abyś poddał auto ozonowaniu. Jeśli wybierzesz środki dezynfekujące, zwróć uwagę, aby skutecznie usuwały nie tylko bakterie, ale też wirusy. Duża ilość sprzedawców (szczególnie w dużych marketach) specjalnie stawia środki (tylko) antybakteryjne na tych samych półkach co antywirusowe, co więcej, często „miesza” je na nich ze sobą, tak, aby zwiększyć ich sprzedaż. Niestety, nie działają one na COVID-19. Skuteczny środek antywirusowy i antybakteryjny, do powierzchni, charakteryzuje się spełnianiem europejskiej normy EN 1276. Daje ona gwarancję, że dany środek z pewnością będzie biobójczy. Jeśli wybierasz preparat na bazie alkoholu, zwróć uwagę na to, aby zawierał on minimalne jego stężenie na poziomie 75%. Najpopularniejszymi i z pewnością najskuteczniejszymi preparatami antywirusowych do powierzchni (w spray’u) są Mikrozid, Medisept Spray oraz Sanytol. Dwa pierwsze często stosowane są w szpitalach i przychodniach.

Na czym polega ozonowanie samochodu

car-2220057_640Ozonowanie samochodu, to najprościej mówiąc skuteczne jego czyszczenie nie tylko z brudu, ale też wszelkich drobnoustrojów niewidocznych gołym okiem, czyli bakterii, wirusów, roztoczy, grzybów, drożdżaków, pleśni. Dzięki tej formie czyszczenia auta można się ich pozbyć z każdego, najmniejszego zakątka, także niewidocznego np. dziury w tapicerce czy mikro-ubytkach podłogi. Należy jednak pamiętać, że ozonowanie nie usunie plam czy głębokich zabrudzeń, a także nie wyrzuci z auta śmieci i piachu. Aby ozonowanie było skuteczne, zabieg ten należy przeprowadzać przez minimum pół godziny, a także nie zaleca się przekraczać czasu 1,5 godziny dla samochodów osobowych.

Zalety ozonowania samochodu

  • ozonowanie skutecznie usuwa brzydkie zapachy
  • ozonowanie skutecznie usuwa wszelkie drobnoustroje niewidoczne dla ludzkiego oka, czyli bakterie, wirusy, grzyby, roztocza i pleśń
  • ozon dociera nawet do najmniejszego i najciaśniejszego zakątka samochodu
  • ozon wnika głęboko w tapicerkę oraz gąbkę siedzeń
  • ozonowanie skutecznie usuwa pozostałości po innych substancjach chemicznych czyszczących
  • ozonowanie jest bezpieczne dla osób chorujących na astmę i zmagających się z alergią

Samodzielne ozonowanie

Ozonowania auta można dokonać w specjalnych punktach lub na dużych myjniach samochodowych. Można też przeprowadzić je samemu, za pomocą specjalnego urządzenia zwanego ozonatorem. Zaleca się ozonowanie samochodu na świeżym powietrzu. Warto również pamiętać, aby zabieg ten przeprowadzić nie tylko we wnętrzu auta, ale także poddać mu klimatyzację. Przed rozpoczęciem ozonowania urządzenie należy postawić na przednim siedzeniu, a po jego włączeniu zamknąć wszystkie drzwi i okna pojazdu. Kiedy upłynie zalecany czas zabiegu, powinno się dobrze wywietrzyć samochód.

Ceny ozonowania

Koszt ozonowania klimatyzacji samochodowej w punkcie świadczącym tego typu usługi, wynosi około 50-100zł. W zależności od wielkości samochodu ozonowanie wnętrza auta może sięgać nawet do kilkuset złotych. Jest to wydatek za jednorazową usługę. Za podobną kwotę można kupić jednak domowy ozonator, który można wykorzystać nie tylko do oczyszczania z bakterii i wirusów pojazd, ale także pomieszczeń mieszkania czy domu. Profesjonalne geneatory sięgają nawet 4 tysięcy.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję