COVID-19. Niemowlęce gadżety przydatne podczas podróży

19 grudnia 2020
bobby-car-349695_640

Podróż z niemowlakiem w dobie COVID-19 wymaga nie lada odwagi i samodyscypliny. Prawie każdy rodzic zastanawia się, w jaki sposób uchronić swoje maleństwo przed koronawirusem. Najważniejsze jest zachowanie czystości i sterylności podczas przygotowania posiłku i karmienia, a także zasad bezpieczeństwa podczas kontaktu z obcymi ludźmi.

baby-2423896_640Pierwsze doniesienia o koronawirusie COVID-19 mówiły, że niemowlęta i małe dzieci nie są na niego podatne. Później pojawiły się informacje, że przechodzą one chorobę bezobjawowo. Następnie, że objawy COVID-19 u maluszków jednak występują, ale są bardzo łagodne. Coraz częściej jednak pojawiają się informacje, że niektóre niemowlęta dość ciężko przechodzą infekcję spowodowaną koronawirusem. Jak jest naprawdę? Dowiemy się zapewne dopiero za kilka lat, kiedy COVID-19 przestanie mieć swoje tajemnice przed naukowcami. Obecnie, mówiąc potocznie, lepiej „dmuchać na zimne” i eliminować ryzyko zarażenia. Dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie listę gadżetów, przydatnych podczas podróży z niemowlęciem, które pomagają zmninimalizować ryzyko zarażenia COVID-em u maluszka.

Te niemowlęce gadżety okażą się przydatne w podróży wynajętym samochodem:

  • Organizer zawieszany na „plecy” przedniego siedzenia- im więcej będzie miał kieszeni tym lepiej. Warto, abyś wybrał taki, który będzie uszyty z przeźroczystej siatki. Dzięki temu będziesz widzieć co, w której kieszonce, się znajduje. Organizer pozwoli Ci mieć wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy pod ręką. Wystarczy, że umyjesz nawilżanymi chusteczkami ręce, zdezynfekujesz je i wyjmiesz potrzebną rzecz. Pozwoli to uniknąć jej poszukiwań w torbie i wyjmowania innych akcesoriów dziecięcych na siedzenia.
  • Mata ochronna na siedzenie oraz zasłonka na boczne okno- niemowlę lubi wszystkiego dotykać. W ten sposób poznaje świat i jego najbliższe otoczenie. Niestety, przez to również może nabawić sie wirusa, bowiem rączki zazwyczaj potem trafiają do buzi. Większość wypożyczalni ozonuje swoje auta, aczkolwiek nie warto ryzykować, że będzie to zrobione niedokładnie, albo akurat Twoje auto zostanie pominięte. Mata ochronna na siedzenie i opuszczona zasłonka na bocznym oknie pozwolą uniknąć bezpośredniego dotykania przez niemowlę wnętrza auta.
  • Podróżny spray do dezynfekcji powierzchni- będziesz nim mógł zdezynfekować najczęściej dotykane podczas jazdy powierzchnie, na przykład kierownicę, klamki, pokrętło od radia czy panel nawigacji, a także podłokietnik. Podczas jazdy nie ma bowiem możliwości umycia rąk przed dotknięciem maluszka. Koniecznie przy zakupie preparatu zwróć uwagę na to jakie drobnoustroje on eliminuje, bowiem są dostępne tylko antybakteryjne lub takie, które działają biobójczo zarówno na bakterie, jak i na wirusy. Zwróć uwagę na to, by posiadał minimum 70% stężenie alkoholu. Wersje podróżne posiadają zazwyczaj pojemność około 150 ml.
  • Folia przeciwdeszczowa na wózek- to nie tylko idealny gadżet, ktory sprawi, że Twoje maleństwo nie zmoknie podczas opadów deszczu czy śniegu, ale także możesz jej użyć wchodząc do sklepu. Maseczki niemowlęciu nie nałożysz, a niestety w Polce jest sporo sceptyków pandemii Covid-19, którzy też jej nie noszą. Możesz więc nie zdążyć ochronić niemowlęcia przed drobinkami śliny osoby bezobjawowej, która akurat kichnie koło wózka. Dzięki folii na wózku maluszek będzie bezpieczny. Nie obawiaj się, że dziecko się udusi pod nią, bowiem ma ono zapewnioną cyrkulacje powietrza od spodu. Po zdjęciu takiej foliowej ochrony wystarczy ją albo umyć wodą z mydłem, albo potraktować spray’em antywirusowym.
  • Łyżeczka do karmienia z wbudowanym pojemnikiem oraz butelka z pojemnikiem na mleko-karmienie dziecka w dobie Covid-19 stwarza rodzicom najwięcej problemów. Zastanawiają się bowiem, w jaki sposób zachować sterylność, tak potrzebną do przygotowania pokarmu dla niemowlaka. Nawet we własnym samochodzie może być to problemem, a co dopiero w wynajętym aucie, gdy nie wadomo, czy na pewno zostało dobrze zdezynfekowane. W zależności od wieku niemowlęcia warto zaopatrzyć się w butelkę z pojemnikiem na mleko lub łyżeczkę z wbudowanym pojemnikiem. Oba rozwiązania nie są tanimi, pierwsze to koszt od 50 do 100zł w zależności od pojemności, drugie to koszt od 35 do 60zł, za sztukę. Jednak jest to najlepsza opcja jeśli chodzi o karmienie niemowlęcia w podróży, w dobie COVID-19. Pozwala bowiem na całkowite wyeliminowanie kontaktu potencjalnie brudnych rąk rodzica z żywnością. Butelki mają standardową pojemność 120ml i 210ml, a w ich środku znajduje się mały pojemniczek, do którego wsypuje się mieszankę mleczną,  butelkę zaś wypełnia wodą. Na spodzie butelki, od zewnątrz, znajduje się przycisk, którym w łatwy i higieniczny sposób mieszankę mleka dodaje się do wody.  Wystarczy potrząsnąć butelką i posiłek dla niemowlaka gotowy. Dla starszych dzieci ciekawym i równie higienicznym rozwiązaniem jest łyżeczka z dozownikiem. Można napełnić go zarówno kaszką, zupką jak i musem owocowym, a następnie podczas postoju zdjąć osłonę łyżeczki, nacisnąć dozownik i już jedzenie pojawia się na łyżeczce, którą możemy nakarmić dziecko. Oba rozwiązanie pozwalają na w pełni bezpieczne i higieniczne karmienie niemowlaka w podróży.
  • Gumowy przewijak- najlepszy będzie ten, który jest dodatkiem do łóżeczka turystycznego. Wprawdzie nie ma rantów, które zabezpieczają dziecko przed upadkiem, ale w samochodzie nie są one niezbędne. Materacyk do przewijaka łóżeczka turystycznego jest dość cienki i można go złożyć nawet na tak zwane „cztery”. Dzięki temu zmieści się w każdej torbie podręcznej. Ponadto ceratę, którą jest pokryty, łatwo umyć chusteczkami nawilżanymi i zdezynfekować spray’em antywirusowym. Planując dłuższe postoje można zabrać kokon. Posłuży on wtedy nie tylko za przewijak, ale także bezpieczne miejsce do drzemki.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję