COVID-19- Niebanalnie drogie wakacje w Polsce

22 czerwca 2020
krakow-1665093_640

Światowa pandemia COVID-19, a także dodatkowe 500 złotych na wakacje dla dzieci, przyznawane przez nasz Rząd, spowodowało, że wielu Polaków postanowiło spędzić tegoroczne wakacje w rodzimym kraju. Niestety, ceny pobytów nad morzem i w górach okazały się tak wysokie, że dużo osób zastanawia się nad innymi możliwościami letnich atrakcji. Inni uważają, że taniej wyniesie ich pobyt w zagranicznym kurorcie.

Wakacje nad polskim morzem

pier-791320_640Do tej pory jednym z najczęstszych, polskich kierunków urlopowych był pobyt nad morzem. Niestety, w tym roku wielu Polaków będzie musiało zrezygnować z tej opcji. Nie pomoże im nawet dodatkowe 500złotych, które nasz Rząd przegłosował w Sejmie, na wakacje dla dzieci. Ceny nad Bałtykiem szokują. I choć mimo tego, że koszt noclegu kształtuje się na niewiele wyższym poziomie niż w zeszłym roku, to ceny restauracyjnych dań przyprawiają o niemały zawrót głowy. W zależności od popularności miejscowości, w jakiej znajduje się lokal, a także od rodzaju zamawianej ryby, jej kilogram kosztuje od 100 do 200złotych. To prawie trzy razy tyle niż wcześniej. Właściciele restauracji tłumaczą się tym, że wszystko zdrożało, i że ryba rybie nierówna. Niektórzy otwarcie tez przyznają, że lokale są otwarte po to, aby zarabiać, a z powodu pandemii koronawirusa i wprowadzonych obostrzeń właściciele mogą przyjmować do środka mniej osób, bowiem między stolikami muszą być zachowane konkretne odstępy.

Wakacje w górach

cottage-484521_640Ceny wakacji w górach również nie należą do najtańszych. Reklamy w Internecie obwieszczają, że kwatery dostępne są już od 20 złotych za noc, nikt jednak nie dodaje, że są to ceny obowiązujące w najniższym standardzie i to w dodatku poza sezonem. Niewiele lepiej mają się ceny usług gastronomicznych, które są nawet o 100% wyższe w porównaniu do zeszłego roku. Przykładem tego mogą być chociażby suche gofry.  Ich obecna cena to od 7 do 10zł za sztukę. Za cukier puder, bitą śmietanę, owoce, dżem, posypki płaci się dodatkowe kilka złotych. To nie jedyny produkt o podwyższonej cenie, podobnie jest z oscypkami, które kosztują nawet kilkanaście złotych za sztukę. Na szczęście jednodaniowy obiad, w średniej klasy lokalu, nie jest już tak drogi jak nad morzem. Jedna osoba może zjeść go już nawet za kilkanaście złotych (nie wliczając napojów i przystawek). Najwięcej płaci się za sałatki oraz dania mięsne i rybne.

Kraków i Warszawa

Kraków i Warszawa przyciągają turystów swoją przeszłością, pięknymi zabytkami, a także połączeniem historii z nowoczesnością. Urlop w tych miastach nigdy nie należał do najtańszych. W tym roku też należy liczyć się więc ze sporymi wydatkami. Na nocleg, w średniej klasy hotelu, trzeba przeznaczyć, dla jednej osoby, około 200-300zł za noc. Jeśli zaś chodzi o obiad w restauracji, warto liczyć się z rachunkiem wystawionym na kwotę od kilkudziesięciu do ponad stu złotych (od osoby).

Mazury

sails-831187_640Mazury to kolejny polski, wakacyjny, najbardziej oblegany przez urlopowiczów kierunek. Najczęściej wybieraną tu atrakcją jest czarter jachtów. W tym roku ceny najmu łodzi kształtują się od około 200zł do nawet 900zł, w zależności od rodzaju wybranego jachtu oraz terminu najmu. Jednakże do tych kwot należy doliczyć także opłatę za sternika- jeśli nie najemca nie posiada patentu, sprzątanie jachtu i opróżnienie wc po rejsie. Często są to opcje obowiązkowe. Noclegi nie mają tu wygórowanych cen. Na kempingu można znaleźć już miejsce za kilkadziesiąt złotych za noc. Podobne ceny spotyka się w prywatnych pensjonatach. Planując obiad w restauracji warto liczyć się ze sporym rachunkiem końcowym. Zupy to koszt kilkunastu złotych, talerz pierogów 18-20zl, dania mięsne i rybne często są w granicach 30-50zł, deser lub kawa to kolejne kilkanaście złotych.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję