COVID-19 nie odpuszcza. Podróżowanie znacznie utrudnione

24 marca 2021
covid-19-4908692_640

 

Niestety, pomimo nadziei na „odwilż” w temacie pandemii koronawirusa, COVID-19 nie odpuszcza. Jego nadchodząca trzecia fala przyniesie znaczne utrudnienia w podróżowaniu, nie tylko po świecie i Europie, ale także w Polsce.

Restrykcje w Polsce

table-5265190_640Pod znakiem zapytania jest zakaz przemieszczania się i całkowity lockdown. Obecnie wchodzą nowe, surowe restrykcje dotyczące między innymi sportu i turystyki. Przyczyną jest ponoć brytyjska mutacja koronawirusa, która powoduje znaczny wzrost zachorowań, ze względu na swą wysoką zjadliwość. Nowe zasady reżimu sanitarnego zostały wprowadzone 20 marca i mają obowiązywać aż do 9 kwietnia. Według danych statystycznych podawanych na rządowych stronach, obecnie największą ilość nowych zakażeń odnotowuje się w województwach mazowieckim, śląskim, małopolskim i wielkopolskim. W związku z tym 20 marca, po raz kolejny już znacznie ograniczono sektor turystyki, poprzez:

  • zamknięcie hoteli- do 9 kwietnia mogą z nich korzystać tylko osoby przebywające w podróży służbowej lub korzystający z hoteli robotniczych
  • zamknięcie obiektów kulturalnych takich jak muzea, galerie, teatry, kina
  • zamknięcie obiektów sportowych, takich jak baseny, siłownie, kluby fitness, stoki narciarskie. Z obiektów sportowych mogą korzystać wyłącznie osoby, które sportem zajmują się zawodowo
  • zamknięcie obiektów relaksujących, takich jak sauny, solaria, łaźnie tureckie
  • zamknięcie kasyn

Na tym jednak restrykcje się nie kończą. Kolejne Premier Morawiecki poda 25 marca. Już dziś mówi się jednak o całkowitym lockdown, a nawet zamknięciu Polski.

Obostrzenia w Europie

Lockdown trwa nie tylko w Polsce. Niemcy przedłużyły go u siebie do 18 kwietnia. Angela Merkel apeluje do rodaków, aby w święta pozostali w domach i zaprzestali podróżowania dla przyjemności.

couple-5422795_640W Czechach również nie planują poluzowania obostrzeń, pomimo że zaobserwowano tam w ostatnich dniach niewielki spadek liczby zachorowań i zgonów. Najprawdopodobniej zostanie też w najbliższym czasie podtrzymany zakaz przemieszczania się między powiatami. Na Słowacji, do 28 kwietnia będzie trwał stan nadzwyczajny kraju. Wszystkie osoby wjeżdżające na teren tego kraju, obowiązkowo są poddawane dwutygodniowej kwarantannie. Skróconą, 8-dniową izolację zakończoną testem PCR, mogą odbyć tylko osoby przybywające tu z Islandii, Norwegii, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii oraz Lichtensteinu. W Hiszpanii do 9 maja obowiązuje stan alarmowy. Polega on na ograniczaniu przemieszczania się w godzinach 23.00-6.00, możliwości ograniczania przemieszczania się pomiędzy wspólnotami autonomicznymi, jak również ograniczenie zgromadzeń publicznych. Na lotniskach i w portach obowiązuje kontrola zdrowotna przybywających. Francja w 16 swoich departamentach wprowadziła częściowy lockdown. Ma on trwać 4 tygodnie licząc od 20 marca. Włochy przedłużyły stan wyjątkowy do końca kwietnia. Do 6 kwietnia ma obowiązywać częściowy lockdown, a do 27 kwietnia zakaz przemieszczania się między regionami.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję