COVID-19. Czy to już koniec pandemii koronawirusa?

24 styczeń 2022
virus-4915859_640

Pomimo, iż Rząd Polski głosi w mediach, że wykryto nową odmianę Omikronu, to WHO podało do wiadomości, że na Starym Kontynencie pandemia powoli wygasa. Jest więc duża nadzieja, że niedługo wrócimy do normalności. Irlandia i Wielka Brytania już wycofują się z obostrzeń.

Stanowisko WHO

flu-shot-1719334_640Według raportów naszego Rządu, w Polsce pandemia koronawirusa COVID-19 się nasila. Dlatego też Minister Zdrowia Niedzielski orzekł, że jeśli Europejska Agencja Leków wyda pozytywną opinię dotyczącą szczepień dzieci, to nasz Rząd nie będzie w tej kwestii czekał na rozporządzenie Komisji Europejskiej i podejmie się szczepień nieletnich. Według oficjalnych bowiem statystyk w zastraszającym wręcz tempie wzrasta liczba zachorowań i zgonów na koronawirusa. Niektórzy eksperci w mediach wypowiadają się, że najlepszy byłby w tej sytuacji kolejny lockdown. Ponadto dodają, że nie tylko w naszym kraju sytuacja się pogarsza. Innego zdania jest Światowa Organizacja Zdrowia (WHO), która ogłosiła, że w Europie pandemia powoli już wygasa. Oficjalny komunikat w tym zakresie wydał 23.01.2022 r. dyrektor generalny WHO, Hans Kluge.

Wedle Kluge sytuacja powinna się zacząć uspokajać już od marca tego roku. Do tego czasu bowiem prognozowane jest, że Omikronem zostanie zarażonych aż 60% mieszkańców Europy, co wraz ze szczepieniami spowoduje wytworzenie się odporności populacyjnej na kilka tygodni. To jednak nie oznacza, że koronawirus nie wróci, bowiem zapewne zaatakuje pod koniec roku, ale wedle WHO nie będzie już on tworzył zagrożenia pandemicznego. Podkreślone zostało jednak, że nadal należy zachować ostrożność.

Irlandia

Irlandia już od soboty 22.01.2022 znosi stopniowo ograniczenia związane z pandemią COVID-19. Mieszkańcy tego kraju mogą więc odetchnąć z ulgą i wrócić do normalności sprzed końca 2019 roku. Nie będzie już segregacji na osoby zaszczepione i niezaszczepione, każdy bowiem będzie mógł znowu bez ograniczeń korzystać z usług gastronomicznych, kulturalnych i towarzyskich. Lokale, puby, dyskoteki etc. mogą bez żadnych obostrzeń wznowić swoją działalność. Zniesione zostają limity na imprezach masowych czy spotkaniach z rodziną i przyjaciółmi, a także dystans społeczny. Ludzie mają powrócić do pracy stacjonarnej. Maseczki będą obowiązkowe tylko do końca lutego. Na chwilę obecną podtrzymane zostają ograniczenia dotyczące podróżowania.

Wielka Brytania

corona-5035180_640Również Wielka Brytania rezygnuje z obostrzeń. Jak powiedział minister zdrowia tego kraju, Sajid Javid, społeczeństwo musi nauczyć się żyć z koronawirusem COVID-19, tak jak żyje z grypą, istnieje bowiem podejrzenie, że zostanie on wśród ludzkości już na zawsze. Wielka Brytania powróciła do pracy stacjonarnej, a od 27 stycznia zrezygnuje całkowicie z noszenia maseczek. Nie będą również wymagane pasporty covidowe od uczestników imprez masowych, a po 24 marca planowane jest zniesienie obowiązku kwarantanny dla osób zakażonych. Wprowadzone będą zamiast niej zalecenia.

Statystyki

Wedle oficjalnych statystyk przedstawionych na stronie Światowej Organizacji Zdrowia, na dzień 21.01.2022r. (godz. 17.55) odnotowano 340543962 potwierdzonych przypadków zachorowań na COVID-19, zmarło 5570163 osób, zaś do 19.01.2022 roku podano na świecie 9571502663 dawki szczepionki.

Raporty z polskiej strony Rządu RP podają, iż od 4 marca 2020r. do 24 stycznia 2022 na COVID-19 zachorowało 4547315 osób, z czego wyzdrowiało 3861908 chorych, a zmarło 103846 ludzi. Obecnie największą zachorowalność odnotowuje się w województwach mazowieckim oraz śląskim, tam również wykonano największą ilość testów w tym kierunku. Najmniej zachorowań i testów zarejestrowano zaś w województwie podlaskim.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję