Co zrobić, aby nie dopadła nas jesienna chandra?

26 wrzesień 2017
jesień

Lato już oficjalnie pożegnało się z nami kilka dni temu, przyszła jesień a wraz z nią szaruga i słota. Temperatury znacznie się obniżyły, a słońce regularnie chowa się za chmurami. Zatem co zrobić, aby nie dopadła nas jesienna chandra?

jesieńZmień dietę. Łatwo mówić, trudno wykonać, bowiem dieta kojarzy się nam przede wszystkim z licznymi wyrzeczeniami. Nie chodzi jednak o to, aby się głodzić ale zmodyfikować nasz jadłospis. Pierwsze co powinniśmy zatem zrobić to zrezygnować z potraw tłustych, mącznych, smażonych i bogatych w węglowodany proste, czyli słodycze i cukier. Zastąpmy je kojarzącymi się z latem sałatkami, grillowanym, chudym mięsem, jogurtami, twarogami, a zamiast łakoci zjadajmy surowe warzywa i owoce. Są one bowiem dużo zdrowszą przekąską aniżeli ciastka czy czekolada. Z tej ostatniej nie musimy ostatecznie rezygnować, aczkolwiek zwróćmy uwagę, aby była gorzka i zawierała więcej niż 70% kakao. Zamiast Coli pijmy duże ilości wody z dodatkiem cytryny lub mięty oraz zielone bądź białe herbaty.

Zbawienna witamina D3. O przyjmowaniu witaminy D3 w okresie jesienno-zimowo-wiosennym pamiętają głównie kobiety posiadające dzieci. Organizm sam ją wytwarza latem pod wpływem promieni słonecznych, niestety kiedy przychodzi jesień występuje często u nas jej niedobór. Dlatego oprócz przyjmowania jej jako suplementu diety należy jeść także duże ilości ryb, przede wszystkim węgorza, łososia i śledzi.

jesieńWprowadź ruch do swojego życia. Z ćwiczeniami większość z nas ma ten problem, że nigdy nie znajduje na nie czasu ani chęci. Kiedy mamy do wyboru wieczór na kanapie z dobrą książką i lampką wina, a trening na siłowni, wybieramy pierwszą opcję. Niestety, na dłuższą metę przynosi to w rezultacie nadmierną ilość kilogramów, ociężałość i ponury nastrój. Zainwestujmy zatem w karnet na siłownię lub do klubu fitness i zapiszmy się na zajęcia grupowe. W grupie łatwiej będzie o motywację. Obecnie kluby i siłownie oferują bogate pakiety zajęć, między innymi taneczne, zumba, tabata, stretching, Cross Fit a nawet zajęcia fitness dla kobiet w ciąży. Jeśli wolimy ćwiczyć sami zawsze możemy skorzystać z profesjonalnego sprzętu oraz rad trenerów personalnych. A co zrobić gdy jednak nie mamy ochotę na regularne ćwiczenia na sali? Wychodźmy na spacery Nordic Walking, skrzyknijmy znajomych i zorganizujmy wspólne treningi piłki nożnej, pójdźmy raz w tygodniu na ściankę wspinaczkową czy do parku trampolin. Możliwości łączenia wysiłku fizycznego i zabawy jest naprawdę wiele.

jesieńZafunduj sobie weekend w SPA. Raz w miesiącu koniecznie zafundujmy sobie weekend lub choćby jeden dzień w SPA, gdzie poddamy się masażom całego ciała, będziemy mogli skorzystać z sauny i jacuzzi, a także wykonamy kilka zabiegów upiększających, ujędrniających i relaksujących.

Wyjedź na weekend do innego miasta.Weekendowy spacer w jednym z miast w Polsce lub Europie pozwoli nabrać nam dystansu do otaczających nas problemów, a także poznać nowe osoby oraz kulturę ich kraju. Takie mini wakacje to idealny sposób na to, aby bez zbędnej irytacji wytrwać do kolejnego, dwutygodniowego, letniego urlopu. Gdzie warto się wybrać? Na Maltę czy do południowej Hiszpanii, gdzie słońce świeci przez cały rok, na romantyczny wieczór do Paryża, czy do Kopenhagi, aby poznać duński sposób na szczęście.

 

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję