Co zabrać pod namiot?

2 września 2017
biwak

Wrzesień to już ostatni dzwonek na wspólną wyprawę na łono natury. Dlatego podpowiadamy co zabrać pod namiot jesienią.

Namiot

biwakCzasy kiedy namioty były ciężkie, duże, z oddzielnym stelażem i tropikiem, jak na przykład marki Legionowo, odeszły do lamusa. Dziś najpopularniejsze są namioty typu igloo, które rozstawia się w kilka minut bez żadnego wysiłku. Dlatego na turystyczną wyprawę taki w zupełności nam wystarczy. Należy jednak zwrócić uwagę na jego wodoodporność, która nie powinna być mniejsza niż 1500 mm słupa wody naporu (choć zaleca się, aby wartość ta osiągała od 3000 do 5000 mm), a także rodzaj zamków, muszą być one solidne, tak aby nie zepsuły się nam w czasie użytkowania.

Karimata

Kupując karimatę, większość z nas wybiera te najtańsze i najcieńsze z supermarketu, piankowe. Prawda jest taka, że jadąc pod namiot na niewiele się one zdadzą. Przeznaczone są one bowiem raczej do gimnastyki, niż izolacji od podłoża w warunkach przyrody. Jeśli jednak mimo wszystko zdecydujemy się na matę piankową, należy wybrać tą o jak największej grubości, dzięki temu zwiększy się nasza wygoda spania, jak również będzie nam cieplej. Dlatego zwróćmy uwagę na współczynniki R-value, którego rozpiętość wynosi od 1 do 10, przy czym najcieplejsza jest dziesiątka. Warto abyśmy zastanowili się również nad matami samopompującymi. Te nie dość, że są wygodne, to jeszcze bardzo ciepłe i nie ma problemu z ich pompowaniem. Jedyne ich wady to duży ciężar i spory koszt.

Śpiwór

biwakIm lżejszy tym lepszy, aczkolwiek zwróćmy uwagę na jego zakres temperatur. Są bowiem zarówno letnie, zimowe jak i wielosezonowe. Na wycieczkę pod namiot, w okresie jesiennym, wybierzmy śpiwory puchowe i mumie. Te syntetyczne i kopertowe nie zapewnią nam bowiem odpowiedniej izolacji termicznej. Co do zakresu temperatur to kobieta powinna kupić śpiwór oznaczony jako temperatura komfortu, a mężczyzna z temperaturą limitu. Dzięki temu nie będziemy odczuwać zimna. Niestety, śpiwory puchowe to koszt kilkuset złotych, tym bardziej jeśli wybierzemy śpiwór puchowy hydrofobowy, czyli taki, który nie będzie pochłaniał z powietrza wilgoci, aczkolwiek jest to inwestycja na lata i się ona opłaca.

Buty

trekkingWygodne buty to podstawa jeśli wybieramy się na łono natury. Najlepszą opcją będzie wybór obuwia trekkingowego, o którym pisaliśmy tutaj. Ich podeszwa nie powoduje odcisków i odgniotów nawet podczas długiej wędrówki, są zazwyczaj wodoodporne, a te w formie sandałów- szybko schnące. Nie powodują odparzeń.

Ubezpieczenie

Mogłoby się wydawać, że wyprawa pod namiot nie wymaga dodatkowej polisy, ale jak brzmi stare powiedzenie „przezorny zawsze ubezpieczony”. Ryzyko kontuzji po górskich lub leśnych szlakach, niestety wzrasta. O rodzajach ubezpieczeń turystycznych pisaliśmy tutaj.

Środki higieny osobistej

O mydle, szczoteczce i paście do zębów nikomu nie trzeba przypominać, aczkolwiek bardzo często jesteśmy zmuszeni rozbić nasz obóz w miejscu, gdzie nie ma dostępu do wody, a tej pitnej szkoda jest wykorzystywać do mycia. Dlatego warto, abyśmy mieli przy sobie chusteczki nawilżające, jak również żele myjąco- dezynfekujące. Niezbędny okaże się także środek odstraszający komary.

Ubrania

Wrzesień oferuje nam zarówno ciepłe jak i chłodne dni, dlatego musimy być przygotowani na każdą pogodę i posiadać zarówno odzież letnią jak i jesienną. Z pewnością warto, abyśmy zainwestowali w bieliznę termoaktywną, która nie tylko oddycha, ale jest także ciepła, nie powoduje potliwości i odprowadza wilgoć na zewnątrz.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję