Centrum Nauki Experyment- nauka przez zabawę

31 sierpnia 2018
20180830_132257

Ostatni weekend przed wakacjami to idealny czas, aby pokazać maluchom, że edukacja nie musi być nudna. W tym celu warto udać się do Centrum Nauki Experyment w Gdyni, na niezwykłe lekcje z różnych dziedzin nauki.

20180830_125638Największe zainteresowanie wśród dzieci we wczesnym wieku szkolnym i przedszkolnym budzi wystawa Hydroświat. Poznawanie między innymi sił wyporu, budowanie tam i śluz, jak również filtrowanie słonej wody na pitną to tylko niektóre wodne atrakcje. Kolejne to wystawa Drzewo życia, która znajduje się w samym centrum Experymentu. Tu dzieciaki mogą doświadczyć trzęsienia ziemi, a także sprawdzić jakie odgłosy słychać na drzewie jak i w jego środku, oraz spojrzeć na świat oczami zwierząt. Interesującą atrakcją jest wyścig ze zwierzętami, najpierw z jeżem, potem kuną, sarną, a na koniec gepardem. Wbrew pozorom nie jest to proste zadanie, bowiem najwolniejsze zwierzę tego wyścigu to jeż, który porusza się z prędkością 5km/h.

Niezwykłym przeżyciem dla dorosłych jest tu widok malucha uczącego się na fantomie reanimować. To bardzo ważna umiejętność, której nadal nie posiada wielu dorosłych, dlatego tą lekcję warto przejść całą rodziną. Być może to właśnie Wasze dziecko stanie się dzięki temu bohaterem i uratuje życie innego człowieka? Wrażliwości nauczy Was natomiast stanowisko z wózkiem inwalidzkim. Pokonuje się na nim przeszkody, z którymi na co dzień borykają się osoby niepełnosprawne.

20180830_132307Nauka mycia zębów, poznawanie tajemnic iluzji, sprawdzanie własnej pamięci oraz siły głosu, jazda samochodem w normalnych warunkach , jak i pod wpływem alkoholu, to kolejne tutejsze stanowiska cieszące się niesłabnącym zainteresowaniem dzieci w różnym wieku. Rodzice natomiast doceniają strefę relaksu, gdzie mogą się położyć i przenieść do „innej sfery życia”.

Maszyna Goldberga zdradza tajemnice reakcji łańcuchowej, Niewidoczne Siły to interesująca lekcja fizyki, a Wynalazki Leonarda Da Vinci to ciekawe spotkanie z naukowcem.

Kto jeszcze nie miał okazji być w tym miejscu ze swoimi pociechami, niech się śpieszy zanim rok szkolny zacznie się na dobre. Tym bardziej, że w dniach 4- 14 września Centrum Nauki Eksperyment będzie nieczynne. Bilety indywidualne dostępne są w cenach 20zł normalny, 12zł ulgowy. Kupując bilety rodzinne można zaoszczędzić kilka złotych.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję