Bilbao – weekendowy spacer w hiszpańskim mieście sztuki

15 listopada 2016
tani wynajem samochodów Bilbao

Niegdyś niedoceniane i rzadko odwiedzane, ze względu na działalność terrorystyczną w Kraju Basków. Dziś zachęca turystów niebanalnymi atrakcjami, smaczną kuchnią i przede wszystkim wyjątkową gościnnością. Mowa oczywiście o Bilbao, mieście położonym w północnej Hiszpanii. Zapraszamy na kolejny weekendowy spacer.

Atrakcje Bilbao

Największą atrakcją Bilbao jest Muzeum Guggenheima, który swymi zbiorami eksponuje współczesną sztukę. Obiekt ten swym kształtem przypomina tytanowo – szklany statek z żaglami, przed którym stoją jego najsłynniejsze eksponaty. Gigantyczny pająk zwany Mama, jednych zachwyca, innych przeraża. Ma on 9 metrów wysokości, a pod swym kokonem pajęcze jaja. tani wynajem autSympatię wszystkich turystów zyskuje natomiast 13-metrowy, usłany kolorowymi kwiatami, pies o imieniu Puppy. Największe jednak wrażenie robi Fontanna Ognia, szczególnie podczas nocnych pokazów,kiedy jej światła odbijają się w blachach budynku. Muzeum ma 9 lat, a zaprojektował je Frank Gehry. Zarówno zewnętrzna wystawa, jak i te wewnątrz, promują sztukę postmodernistyczną. Wystawione są tu dzieła między innymi Jorge Oteiza, Yves Kleina i Eduarda Chillida.

Miłośnicy malarstwa i rzeźby, powstałych na przestrzeni wieków, powinni odwiedzić Muzeum Sztuk Pięknych w Bilbao. Posiada ono imponującą liczbę eksponatów (ponad 6 tysięcy) stworzonych między innymi przez Salvadora Dali, Pabla Picassa, Eduarda Chillida i Francisco De Goya. Turystów przyciąga tu przede wszystkim wystawa poświęcona upływowi czasu.

wynajem samochodówPlaza Nueva to najbardziej gwarne miejsce w całym mieście. Tu życie tętni do późnych godzin wieczornych. W restauracjach i kawiarniach, gdzie stołują się zarówno mieszkańcy miasta jak i przyjezdni, podają wyborne wina oraz tradycyjne baskijskie potrawy.
Atrakcje to nie tylko miejsca, które warto zobaczyć, ale także wydarzenia, w których trzeba wziąć udział. Jednym z nich, w Bilbao, jest fiesta Semana Grande, która zaczyna się w pierwszą sobotę po 15 sierpnia, i trwa cały tydzień. W tym czasie odbywają się tu liczne koncerty znanych muzyków z całego świata, spektakle, parady przebierańców o wielkich głowach, korridy. Impreza ta ma szerzyć wśród mieszkańców i gości baskijską kulturę.

Szlak kulinarny Basków

Baskowie tak jak i reszta Hiszpanów hołdują zasadzie wykorzystywania w swoich daniach, świeżych i regionalnych produktów. Dlatego na stołach królują głównie ryby takie jak dorsze i morszczuki. Podawane są one na różne sposoby, gotowane, smażone, duszone czy pieczone, z czosnkiem, z różnymi sosami, w których gustują mieszkańcy tego regionu, a także groszkiem czy szparagami. Warto tu także spróbować zupy z tuńczyka i sera z owczego mleka. Regionalnym produktem są też grzyby, stosowane jako dodatek do dań. Do obiadu Baskowie zawsze piją wino, te najlepsze to czerwone bądź białe musujące zwane txakoli. Wyjątkowość smaku, podawanych w tym regionie potraw, zapewnia tradycja przekazywania przepisów kolejnym pokoleniom. Część z nich pozostaje niezmieniona od wieków, ale część jest ulepszana przez kolejnych wtajemniczonych.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję