Bezpieczne auto zimą

24 listopada 2018
snow-1813456_960_720

Idzie zima, sroga zima… a wraz z nią ostatni już czas, aby zadbać o nasze bezpieczeństwo podczas samochodowych podróży o tej porze roku. Stan techniczny samochodu oraz odpowiednie jego wyposażenie może uchronić nas od wypadku lub awarii.

snow-1281636_960_720Późna jesień to ostatni już dzwonek na zmianę kół na zimowe i sezonowy przegląd samochodu. Przede wszystkim należy sprawdzić stan oleju i płynów, zarówno hamulcowego, jak i tego w chłodnicy oraz w spryskiwaczach. Dwa ostatnie powinny być odporne na temperaturę poniżej -21 stopni. Dzięki temu uda się zapobiec awariom w drodze do pracy oraz podczas weekendowych wypraw. Koniecznie trzeba też pamiętać o sprawdzeniu hamulców. Droga hamowania, zimą znacznie się wydłuża, ze względu na warunki atmosferyczne i oblodzenie dróg. Warto również zwrócić uwagę na stan akumulatora, świec i alternatora, a także na głębokość bieżnika w oponach- im głębszy, tym lepsza przyczepność do jezdni. Na bezdrożach i w górach z pewnością przydadzą się także łańcuchy antypoślizgowe zakładane na koła. Muszą być one dobrze dobrane do wielkości kół naszego auta. Jeśli będą z nich spadać, nie spełnią swojej roli. Łańcuchów nie wolno stosować w mieście, są bowiem zakazane do stosowania na asfaltowych jezdniach.

winter-2522720_960_720Dużym utrudnieniem zimą są także zaparowane i zamarznięte szyby. Ilu kierowców- tyle pomysłów na poradzenie sobie z tym problemem. Jednym z najgorszych jest polewanie szyb gorącą lub ciepłą wodą. Takie działanie grozi im pęknięciem i co za tym idzie dużym kosztem ich wymiany. Dlatego warto zaopatrzyć się w odpowiednie preparaty odmrażające lub tradycyjną skrobaczkę. Porzućmy jednak skrobanie lodu kartami kredytowymi. Z wilgocią w aucie również można się łatwo rozprawić, wkładając pod siedzenia samochodowe pochłaniacze wilgoci lub woreczki z solą, które posiadają takie same właściwości absorpcyjne jak ich sklepowe odpowiedniki. Warto też sprawdzić w jakim stanie jest filtr kabinowy, odpowiedzialny jest on bowiem za oczyszczanie powietrza, które dostaje się do auta. To na nim osadzają się zawarte w powietrzu pyłki i zanieczyszczenia. Zapchany filtr kabinowy powoduje parowanie szyb. W połączeniu z mrozem daje szron wewnątrz samochodu, co bardzo uprzykrza życie kierowcom. Pożądane jest zatem co jakiś czas przemywać samochodowe okna wodą z octem, pamiętając o wytarciu ich później do sucha. Istotną czynnością przy walce z wilgocią jest także wymiana wycieraczek samochodowych na gumowe. Łatwo z nich pozbyć się szybko śniegu i wody. Wszystkie te zabiegi w połączeniu z częstym wietrzeniem i dobrym ogrzewaniem samochodu podczas jazdy spowoduje, że wilgoć w aucie przestanie być problemem.

Długa podróż w nieznane wymaga również zaopatrzenia auta w odpowiednie niezbędniki, takie jak kable rozruchowe, trójkąt, linkę holowniczą, zapasowe żarówki, apteczkę z kocem termicznym, kamizelkę odblaskową, saperkę i szczotkę na długiej rączce, którą bez trudu uda się  zgarnąć śnieg z dachu. Przyda się także kubek termiczny lub dobrej jakości termos z gorącą herbatą oraz ciepły koc, którym pasażerowie będą mogli się przykryć podczas jazdy.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję