Bagaż podręczny- tego zabrać Ci nie wolno

24 lutego 2019
map-3953229_960_720

Rozmiary bezpłatnego bagażu podręcznego różnią się w zależności od wybranych przez nas linii lotniczych. Nie zmienia się jednak jego zawartość. A raczej to, czego nie powinien on mieścić.

 Rozmiary bagażu podręcznego w zależności od linii lotniczych

luggage-933487_960_720Bezpłatny bagaż podręczny i jego rozmiary w 9-ciu najczęściej wybieranych liniach lotniczych, oferujących swe rejsy z Polski:

Ryanair 40x20x25 cm

Wizzair 40x30x20 cm, maks.10kg

LOT  55x23x40cm, maks. Economy 8kg, Business Class 2 szt. Każda do 9kg

Lufthansa 55x40x23 cm, Economy do 8kg, Business i First Class 2 szt., każda do 8kg.

Emirates 55x38x20 cm, maks. 7kg, klasa biznes plus aktówka/ torebka 45x35x20 cm i pokrowiec na odzież 20 cm grubości po złożeniu

Finnair 56x45x25 cm oraz torebka 40 × 30 ×15 cm, maks. waga łączna 8kg, klasa biznes 10kg

KLM 55x35x25 cm oraz torebka 40x30x15 cm, łączna waga Economy 12kg, Business 18kg

Qatar Airways 50x37x25 cm, klasa Economy do 7kg, klasa biznes 2 szt. Łączna waga maks. 15kg

Turkish Airlines 55x40x23cm, maks. 8kg, klasa biznes 2 szt. bagażu

Tego nie wolno Ci spakować do bagażu podręcznego

airport-1543009_960_720Bez względu na wielkość bagażu podręcznego oraz rodzaju linii lotniczych, są rzeczy, których nie wolno zapakować do torby lub walizki i wnosić ich na pokład. Poniżej lista rzeczy, która może sprawić Ci sporo kłopotów podczas odprawy i kontroli osobistej na lotnisku:

*Kosmetyki w opakowaniach powyżej 100ml i przekraczające łączną pojemność 1 litra

*Ostre narzędzia, m.in. scyzoryk, żyletki, śrubokręt, nóż, igły, druty do wełny, szable,duże  (powyżej 6cm) nożyczki , brzytwy, tasaki, toporki

*Narzędzia tępe np. młotek

*Preparaty toksyczne, chemiczne, radioaktywne, gazy, materiały wybuchowe, w tym fajerwerki, sztuczne i zimne ognie, aerozole, akumulatory, kwasy, gaśnice

*Sprzęt sportowy, m.in. łyżwy, kije bejsbolowe, golfowe, do krykieta i lacrosse’a, snookera i poola, bilardowe, narciarskie, wspinaczkowe, deskorolki, wędki, kule do kręgli, sprzęt do paintballa, duży sprzęt do nurkowania, rzutki, wiosła

*Broń palna, ostra, tępa

*Zabawki przypominające broń, proce

*Duże części samochodowe

*Alkohol, z wyjątkiem zakupionego w strefie wolnocłowej oraz woda i napoje w butelkach powyżej 100ml

*Zwierzęta

*Szpiczaste parasole

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję