Apteczka samochodowa- co powinno się w niej znaleźć?

19 sierpień 2019
first-aid-3335675_960_720

W Polsce obowiązkowe wyposażenie samochodu nie obejmuje apteczki, aczkolwiek z doświadczenia wiemy, że jest ona bardzo pomocna zarówno podczas dalekich, jak i bliskich podróży.

Kraje europejskie, w których apteczka w samochodzie jest obowiązkowa

first-aid-908591_960_720W wielu krajach apteczka w pojeździe jest niezbędna, a policja podczas rutynowej kontroli bardzo dokładnie sprawdza jej zawartość. Warto więc zawczasu zweryfikować, czy w wynajętym aucie znajduje się ona na stanie i czy wszystko co jest wymagane, się w niej znajduje. Mandaty za jej brak lub niewystarczające wyposażenie, są bowiem dość wysokie. Co więcej, płaci się je w euro. W zależności od kraju, do którego się udajemy, należy sprawdzić jakie są konkretne wytyczne apteczki samochodowej, ponieważ mimo ustalonych norm, każde Państwo ma swoje wewnętrzne przepisy.

Apteczka samochodowa jest obowiązkowa w Europie, w takich Państwach jak (kolejność alfabetyczna):

Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Estonia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Litwa, Niemcy, Portugalia, Rosja, Słowacja, Szwecja, Węgry, Wielka Brytania.

Co wozić w apteczce?

Decydując się na kupno apteczki warto zwrócić uwagę czy posiada ona standardy normy DIN 13164, które opracował Niemiecki Instytut Normalizacji, znajdujący się w Berlinie. Instytut ten na podstawie różnych badań określił konkretną zawartość apteczki, dzięki której zwiększa się skuteczność ewentualnej akcji ratunkowej. Wg normy DIN 13164, apteczka powinna zawierać:

 • Pudełko/ saszetka w intensywnym kolorze, w którym schowana zostanie zawartość zestawu przedmedycznego. Przede wszystkim jednak musi być trwałe i wytrzymałe.
 • Sterylne kompresy wielkości 10x10cm (3szt.)
 • Bandaże elastyczne o szerokości 6cm (2szt.) oraz 8 cm (3szt.)
 • Plastry o wymiarach 10x6cm (8szt.) oraz 5mx2,5cm (1szt.)
 • Sterylne chusty opatrunkowe o wymiarach 40x60cm (2szt.) oraz 60x80cm (1szt.)
 • Chusta trójkątna (2 szt.)
 • Ustnik do sztucznego oddychania (1szt.)
 • Koc termiczny ratunkowy (dwustronny złoto-srebrny) (1szt.)
 • jednorazowe rękawiczki (4 pary)
 • nożyczki (najlepiej z zaokrą1glonymi końcówkami) 14,5 cm
 • Opatrunki sterylne M (3szt.) oraz G (1szt.)
 • Instrukcja pierwszej pomocy

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję